Skocz do zawartości

TP 2410-09 do RWD by Skazoo ?


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Nie chcę mnożyć tematów, dletego jeśli pozwolicie podepnę się tutaj.

 

Mam problem (zaskakujące - prawda?) z silniczkiem TP 2410-9 Red. A właściwie ze śmigłem do tego silniczka. Model waży aktualnie 600-700g gotowy do lotu, z wyposażeniem.

Pakiet 3S 1Ah 10C. Regulator 25A. Silniczek j/w.

Śmigło mam "zalecane", ale do 2S - 10x4,7.

Problem polega na tym, że śmigło to, jest za długie. Dopóki model stoi na wszystkich kołach jest w porządku, ale wystarczy trochę unieść tylne kółko i szoruje po glebie. Model będzie miał większe koła, to może uniesie się jeszcze 1cm, ale to nadal mało.

Z tym śmigłem silnik pobiera mi aktualnie 5,5A na pełnych obrotach (mierzone cęgami).

I ma ciąg jak się to mówi "zajefajny". Może trochę za mały, żeby wisieć na śmigle, ale ciągnie nieźle. :wink:

Ale wracając do meritum problemu. Mam śmigło GWS 8x4 z poprzedniego modelu (inny silniczek). Śmigło to jest idealne pod względem rozmiaru, do mojego modelu w aktualnej konfiguracji.

 

Zastanawia mnie tylko, jak się zmieni ciąg po założeniu takiego śmigła? Czy macie może

jakieś inne, sprawdzone propozycje w tym zakresie? Silniczek jest dość wolny - ok. 1200KV. Po wymianie kół, może przypasuje mi śmigło w rozmiarze 9. Ale jaki dobrać skok? Tzn, dla Lipolka 3S, zalecane jest 9x4,7 - to wiem.

Mam gdzieś w zapasie jeszcze śmigło 8x6 GWS. Czy ktoś może testował ten rozmiar dla wspomnianego silniczka?

W zasadzie do szczęścia, brakuje mi tylko nowych kółek i śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.