Jump to content

Humanista prosi o rade i pomoc.


Konrad_P

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Przeczytałem praktycznie wszystkie posty na temat ładowarek. (I to był błąd). Obecnie mam mętlik w głowie. W związku z czym potrzebuje rady i podpowiedzi.

A sprawy maja się tak.

Założenie 1

Buduje i będę budował tylko samoloty spalinowe. Obecnie przez pierwsze 2 lata to będą trenerki klasy EXCEL 2000, CESSNA 182 SKYLANE 50 zanim nie nabiorę wprawy. Potem może coś większego 2100-2500 mm.

Czyli od 4 do max 8-10 serw.

Założenie 2

Jak w temacie jestem humanistą i z prądem mam do czynienia tylko jak włączam kompa lub gaszę światło w pokoju.

Czyli ładowarka powinna mieć automatykę ładowania i rozładowywania no i powinna mieć wbudowany balancer. Z zewnętrzny pewnie se nie poradzę.

Założenie 3

Co do kosztów zakupu. Kasy wydam tyle ile będę musiał.

Założenie 4

Zakup musi się dokonać w Polsce.

 

I na koniec tylko ostatnie pytanie.

Czy w związku z Założeniem 1 wystarczy ładowarka z prądem ładowania 50W czy w przyszłości będę potrzebował więcej i od razu kupić z zapasem na przyszłość 130-180W

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj,

 

Przede wszystkim prąd ładowania (generalnie "prąd" używa się wymiennie z pojęciem "natężenie prądu") podaje się w "A" (Amperach) a nie w "W" (Watach).

 

A biorąc pod uwagę Założenie 1 (Buduje i będę budował tylko samoloty spalinowe) to nie musisz kupować specjalnej ładowarki. Wystarczy ta, która jest na ogół dołączona do aparatury do zdalnego sterowania. Ma ona dwa wyjścia (wtyczki na wyprowadzonych kabelkach): do ładowania nadajnika i do ładowania pakietu zasilającego odbiornik i serwa.

W "podstawowej" wersji zasilania odbiornika i serw wykorzystuje się cztery akumulatorki typu AA (paluszek, R6), a do nich nie potrzeba jakiegoś specjalnego wynalazku ładującego.

 

Czyli moja rada jeszcze raz - nie kupuj ładowarki tylko wykorzystaj tę, która jest z aparaturą. A jak ta przestanie Ci wystarczać to się będziesz zastanawiał :-)

Link to comment
Share on other sites

A ja mam zupełnie odmienne zdanie od Wojtka.

 

Lepiej kupić ładowarkę procesorową niż katować akku taką ładowarką dołączoną do zestawu.

Nowoczesna ładowarka lepiej zadba o stan akumulatora, śledząc proces ładowania widać w jakim stanie jest akumulator nie wspomnę o krótszym czasie ładowania.

Link to comment
Share on other sites

Rafal B. widziałem w postach na forum że nabyłeś Ładowarka z balanserem GT Power A8. Możesz powiedzieć czy taki lamer jak ja poradzi sobie z ładowaniem pakietów od radia i odbiornika.

Czytałem że nietórzy stosują LiPole do odbiorników żeby obniżyć wage. Więc taka uniwersalna procesorowa by sie pewnie w przyszłoścui przydała.

Link to comment
Share on other sites

Może coś tam przesylabizuje po angielsku chć jestem nie z tego pokolenia. Za moich czasów w modzie był jedynie słuszny иностранный язык.

Ale może z pomocą kolegów dałbym rade wybrać tryb automatyczny??

Link to comment
Share on other sites

A ja mam zupełnie odmienne zdanie od Wojtka.

 

Lepiej kupić ładowarkę procesorową niż katować akku taką ładowarką dołączoną do zestawu.

 

Ja, wbrew pozorom, też mam takie zdanie, ale z wyrażoną przeze mnie opinią (Wystarczy ta, która jest na ogół dołączona do aparatury do zdalnego sterowania) też się zgadzam :-)

 

A balanser do ładowania akumulatorów Ni-XX to tak jakoś nie bardzo jest potrzebny. Ale jak kolega chce od razu wsadzić Li-Pol'e to co innego.

 

Poza tym podstawowym urządzeniem jakie trzeba posiadać jest miernik napięcia (multimetr)

Link to comment
Share on other sites

Na Twoim miejscu bezwzględnie zakupiłbym prostą ładowarkę procesorową. Nie jest to jakiś wielki koszt (w sklepie krajowym zmieścisz się poniżej 300 zł). Będziesz miał przyzwoitą, wszechstronną, zintegrowaną z balanserem ładowarkę, którą naładujesz każdy rodzaj akumulatorów.

 

nietórzy stosują LiPole do odbiorników żeby obniżyć wage

Niezupełnie. Największym plusem tych akumulatorów (w przypadku zasilania nadajnika) jest możliwość doładowania w każdym momencie, bez obawy o efekt pamięci (przede wszystkim w ogniwach NiCd, w mniejszym stopniu NiMh).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.