Skocz do zawartości

Humanista prosi o rade i pomoc.


Konrad_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przeczytałem praktycznie wszystkie posty na temat ładowarek. (I to był błąd). Obecnie mam mętlik w głowie. W związku z czym potrzebuje rady i podpowiedzi.

A sprawy maja się tak.

Założenie 1

Buduje i będę budował tylko samoloty spalinowe. Obecnie przez pierwsze 2 lata to będą trenerki klasy EXCEL 2000, CESSNA 182 SKYLANE 50 zanim nie nabiorę wprawy. Potem może coś większego 2100-2500 mm.

Czyli od 4 do max 8-10 serw.

Założenie 2

Jak w temacie jestem humanistą i z prądem mam do czynienia tylko jak włączam kompa lub gaszę światło w pokoju.

Czyli ładowarka powinna mieć automatykę ładowania i rozładowywania no i powinna mieć wbudowany balancer. Z zewnętrzny pewnie se nie poradzę.

Założenie 3

Co do kosztów zakupu. Kasy wydam tyle ile będę musiał.

Założenie 4

Zakup musi się dokonać w Polsce.

 

I na koniec tylko ostatnie pytanie.

Czy w związku z Założeniem 1 wystarczy ładowarka z prądem ładowania 50W czy w przyszłości będę potrzebował więcej i od razu kupić z zapasem na przyszłość 130-180W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Przede wszystkim prąd ładowania (generalnie "prąd" używa się wymiennie z pojęciem "natężenie prądu") podaje się w "A" (Amperach) a nie w "W" (Watach).

 

A biorąc pod uwagę Założenie 1 (Buduje i będę budował tylko samoloty spalinowe) to nie musisz kupować specjalnej ładowarki. Wystarczy ta, która jest na ogół dołączona do aparatury do zdalnego sterowania. Ma ona dwa wyjścia (wtyczki na wyprowadzonych kabelkach): do ładowania nadajnika i do ładowania pakietu zasilającego odbiornik i serwa.

W "podstawowej" wersji zasilania odbiornika i serw wykorzystuje się cztery akumulatorki typu AA (paluszek, R6), a do nich nie potrzeba jakiegoś specjalnego wynalazku ładującego.

 

Czyli moja rada jeszcze raz - nie kupuj ładowarki tylko wykorzystaj tę, która jest z aparaturą. A jak ta przestanie Ci wystarczać to się będziesz zastanawiał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zupełnie odmienne zdanie od Wojtka.

 

Lepiej kupić ładowarkę procesorową niż katować akku taką ładowarką dołączoną do zestawu.

Nowoczesna ładowarka lepiej zadba o stan akumulatora, śledząc proces ładowania widać w jakim stanie jest akumulator nie wspomnę o krótszym czasie ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal B. widziałem w postach na forum że nabyłeś Ładowarka z balanserem GT Power A8. Możesz powiedzieć czy taki lamer jak ja poradzi sobie z ładowaniem pakietów od radia i odbiornika.

Czytałem że nietórzy stosują LiPole do odbiorników żeby obniżyć wage. Więc taka uniwersalna procesorowa by sie pewnie w przyszłoścui przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zupełnie odmienne zdanie od Wojtka.

 

Lepiej kupić ładowarkę procesorową niż katować akku taką ładowarką dołączoną do zestawu.

 

Ja, wbrew pozorom, też mam takie zdanie, ale z wyrażoną przeze mnie opinią (Wystarczy ta, która jest na ogół dołączona do aparatury do zdalnego sterowania) też się zgadzam :-)

 

A balanser do ładowania akumulatorów Ni-XX to tak jakoś nie bardzo jest potrzebny. Ale jak kolega chce od razu wsadzić Li-Pol'e to co innego.

 

Poza tym podstawowym urządzeniem jakie trzeba posiadać jest miernik napięcia (multimetr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bezwzględnie zakupiłbym prostą ładowarkę procesorową. Nie jest to jakiś wielki koszt (w sklepie krajowym zmieścisz się poniżej 300 zł). Będziesz miał przyzwoitą, wszechstronną, zintegrowaną z balanserem ładowarkę, którą naładujesz każdy rodzaj akumulatorów.

 

nietórzy stosują LiPole do odbiorników żeby obniżyć wage

Niezupełnie. Największym plusem tych akumulatorów (w przypadku zasilania nadajnika) jest możliwość doładowania w każdym momencie, bez obawy o efekt pamięci (przede wszystkim w ogniwach NiCd, w mniejszym stopniu NiMh).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.