Skocz do zawartości

Serwomechanizm DL 3017


adams38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwałem jak narazie bezskutecznie serwomechanizmu HS 645, bo jako "stoczniowiec" potrzebuje serwa raczej mocnego. W sklepie zaoferowano mi  "odpowiednik" nawet nieco mocniejszy ale cyfrowy. Jest to DL 3017 i zapewniono mnie, że przy "obecnym ustawieniu" ( z czego wywnioskowałem, że można go inaczej zaprogramować)  będzie sie zachowywać jak serwo analogowe. Czy ono da się programować nie wiem, bo ja się do tej pory tym nie interesowałem a na stronach sklepu brak jest o nim wszelkich danych - widać u nich to nowość. I chyba w ogóle nowość, bo na forum nie znalazłem ani jednej wypowiedzi na jego temat.
Na stronach internetowych jest bardzo chwalone. Próby w domu potwierdziły, że w czasie pracy pobiera bardzo duży prąd - zasilacz 1 A zupełnie nie dawał rady jednak po zasilaniu go z twardego źródła zachowuje się bardzo dobrze. Kosztuje niecałe 90 zł.
Miałem wątpliości czy odbiornik nie ulegnie przeciążeniu, więc próby wykonałem sterując go symulatorem a zasilanie dostarczyłem osobno z akumulatora 12 V za pośrednictwem stabilizatora napięcia 7805.

Wydaje się, że ten sposób zasilania - nieco skomplikowany ale nie za bardzo - może być lekarstwem na wiele kłopotów, wynikłych z dostarczenia zbyt małego prądu do sterowania serwem cyfrowym. Zasilanie podawane jest z twardego źródła a odbiornik przesyła jedynie sygnał sterujący. W żadnej dokumentacji nie znalazłem również oznaczenia końcówek (wszystkie 3 żyły są czarne) ale już udało mi sie je zidentyfikować. Liczba 12 wytłoczona na złączu to "-" minus, później jak zwykle "+"  plud i sygnał.

Przy okazji zrodziły mi się następne pytania:
1. Czy generalnie serwomechanizmy posiadają zabezpieczenie  (elektryczne) przed odwrotnym dołączeniem wtyczki ?
2. Czy odbiorniki np. FLYSKY są w stanie dostarczyć tak dużego  prądu, jakiego wymagają serwa cyfrowe ?
3. Jakie parametry ustawia się w serwie cyfrowym w czasie programowania ?
4. Czy serwo programowalne różni się zewnętrznie od zwykłego np. dodatkowymi stykami ?
5. Czy opisane serwo jest programowalne ?

Pozdrowienia dla miłośników serwomechanizmów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 godzinę temu, adams38 napisał:

1. Czy generalnie serwomechanizmy posiadają zabezpieczenie  (elektryczne) przed odwrotnym dołączeniem wtyczki ?
2. Czy odbiorniki np. FLYSKY są w stanie dostarczyć tak dużego  prądu, jakiego wymagają serwa cyfrowe ?
3. Jakie parametry ustawia się w serwie cyfrowym w czasie programowania ?
4. Czy serwo programowalne różni się zewnętrznie od zwykłego np. dodatkowymi stykami ?
5. Czy opisane serwo jest programowalne ?

Pozdrowienia dla miłośników serwomechanizmów.

 

Ad1. NIE

Ad2. Odpowiedni na pewno

Ad3. Najczęściej neutrum

Ad4. NIE

Ad5. Nie mam pojęcia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.