Skocz do zawartości

pierwszy heli dla dużego chłopca


erzetjot

Twój pierwszy heli to?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twój pierwszy heli to?

    • Lama V3
      31
    • Belt
      9
    • Honey Bee
      3
    • T-Rex
      11
    • mikro heli do 100 zł
      5
    • Inny
      7


Rekomendowane odpowiedzi

walkera latala przyjemnie? no coż

no chyba ze miales wymienioną całą elektronike z żyroskopem serwami itp a i tak to jest wynalazek

zreszta jesli kogos interesuje temat walkery to niech wejdzie sobie na jakiekolwiek forum smiglowcowe . tam jest dosyć opini na temat tego gniota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak.. :wink:

szczegolnie w szybkich nawrotach oryginalne żyro trzyma super.. tylko ze ledwo w zawisie trzyma ogon hehe...

 

no nic kolega Robert erzetjot bedzie w Zabrzu zobaczy i zbada co i jak..

mysle ze walkery mu nikt nie poradzi .. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walkere radzilbym omijac szerokim łukiem

 

Chyba nie powiesz,ze to cos co sie zwie "Blade MCX" jest lepsze od 4#3?

Zaden coaxial nie bedzie peszy od normlanego heli z tradycyjnym ukladem wirnikow.

Ta walkere 4#3 ma masa ludzi,nawet zagorzali fani "A" i bardzo chwala. Wykonanie tez jest na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie powiesz ze ta walkera jest dobra dla początkującego..

tak mały model niestabilny nerwowy z kijową elektroniką.

jak ktoś nie kuma o co chodzi i zacznie od takiego modelu to rozjedzie go na mak w 5 min

coaxialny heli zawsze na pierwszy raz bedzie lepszy.

walkera to zawsze był shit i przypuszczam zawsze bedzie

jesli ktos jest zainteresowny modelem na początek niech zapyta na forum heli i stanie sie jasne co i jak.. co jest dobre a co złe chyba ze kogoś stać na wyrzucanie kasy w błoto ...

 

tu tylko kilka postów pierwszych lepszych na temat tej cudownej firmy

http://heli.waldorf.pl/viewtopic.php?t=3174

http://heli.waldorf.pl/viewtopic.php?t=3298&highlight=walkera

http://heli.waldorf.pl/viewtopic.php?t=2052&highlight=walkera

http://www.epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=4201&highlight=walkera+opinie

itp itd

 

a pieją na jej temat tylko ci ktorzy nigdy nie latali czyms innym choc i oni wymiękają po czasie. i zapał mija

 

tak to coś, ta zabawka, sterowiec, jest lepsze od walkery z pewnością

przynajmniej zeby załapać bakcyla..lepsze jest też od Lamy a czemu to pisałem wczesniej. a jesli ktoś wie czego chce i nie przjdzie mu po tygodniu to polecam Raptora TRexa czy inną 50.. oraz symulator

 

z mojej strony to tyle a o to co wybrać na początek widze ze warto jednak zapytać na specjalizowanym forum albo podjechać na lotnisko.

 

pozdrawiam i życzę udanego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam lamkę v3 plus dodatkowy akumulator i 6 kompletów łopat. Tunning'iem na alu zajmę się pewnie po pierwszych lotach.

Lamę zasponsorowała mażłonka na gwiazdkę, także musze czakać zanim otworzę ten cudowny prezent :)

 

Dzięki za rady, teraz będę częściej chyba zaglądać, mam nadzieje że taka "zabawa heli" zaowocuje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem sobie lame v4. I uwazam ze jest swietna do nauki. Duzo kasy to nie kosztuje a zabawa swietna. Polecam post regulacja lamy v4, alu sie nie oplaca chyba ze kupisz alu xtreme ale to ponad 200 a na plastikach da sie dobrze nauczyc latac na 4 kanalowym modelu. Zamiast tradycjnych lopat polecam lopaty xtreme, w sklepie w krakowie po 9 zeta para + koszt przesylki i wygoda duzo wieksza. Ewentualnie lopaty xtreme (w ogole sie nie lamia) i radiatorki do standartowych silnikow a jak sie spala to silniczki xtreme. Ja mam te lopaty i radiatorki i jestem zadowolony. Wywaliem wczesniej kupe kasy na na zwykle lopaty i po kazdej kraksie sa do wymiany. Co do modelarstwa. Do lamy v4 sa gotowe czesci weglowe xtreme ( tak samo jak do lamy v3) weglowe takie ktore sie nie lamia, ale zamiast kupe kasy wydawac na na nie to kupuje rurke aluminiwa i sam zamierzam sam cos zbudowac, mianowicie ogon. Kolega coaxial4 mi pomogl w tej decyzji i serdecznie polecam samemu dorabianie niektorych czesci. Potem jest wiecej satysfakcji :). Kolega coaxial naprzyklad zaproponowal budowe podwozia ( do lamy v4) z pancerza od bowdena. Jest ono lzejsze bardziej elastyczne i jednoczesnie bardzieej wytrzymale i sie nie lamie tak jak oryginalne podwozie. Slyszalem ze w lamie v3 glownie lamie sie ogon, nic stoi na przeszkodzie zeby samemu zrobic lzejszy i jednoczenie bardziej wytrzymaly od oryginalnego. A lama sama nie lata :P latasz nia gdzie chcesz i jak chcesz do nauki w/g mnie idealna :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od niedawna zajmuję sie modelami RC , póki co mam elekro-szybowiec EASY GLIDER :)

 

jednak coraz cześciej myślę o heli.... ,

powiedzcie mi , jak to dokładnie jest z tą Lamą 4 ?? ma jakies ograniczenia ruchowe jak na śmigłowiec??

nie zależy mi na akrobacjach , a raczej na precyzyjnym lataniu , zawisach itp

chciałbym kupic sam smigłowiec z odbiornikiem , bo nadajnik oczywiście juz mam ( Optic Hitec 6 )

polatam , poćwicze i moze kiedyś zrobie cos takiego

http://www.youtube.com/watch?v=SmcqLCQz6YM

 

a swoja droga , skad sie bierze takie modele??

 

podeślijcie mi proszę jakies linki to teorii o budowie modeli HELI , zwłaszcza na temat tarczy sterujacych , u mnie w instrukcji od aparatury pisze cos o tarczach 120 stopni .. co to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zacząć zabawę z heli, to Lama jest najlepszym wyborem na początek. Nie kupisz jej bez nadajnika, ale możesz wsadzić kwarc do Lamy. Tylko pamiętaj, żeby nie zrobić na odwrót, czyli wsadzić kwarca z aparatury lamowej do Hiteca. Potem chyba trzeba wybrać zwykły program samolotowy, bo Lama ma mikser w swoim kontrolerze 4in1. Gdzieś to było opisane na tym forum, ale nie pamiętam dokładnie gdzie.

 

No, a takiego helika jak na filmie, to już trzeba skonstruować samemu, no i wydać pewnie niezłą fortunę, bo sam silnik turbinowy kosztuje pewnie z 15 tys. zł. A jak już to zbudujesz, to pozostaje Ci nudne latanie z lewa na prawo i z powrotem. Nie ma to jak helik nitro do 3D :)

 

O teorii działania śmigłowca możesz poczytać tutaj:

http://www.w3mh.co.uk/articles/html/csm1_2.htm

http://www.w3mh.co.uk/articles/html/csm9-11.htm

 

Dopóki masz Lamę, tarczą 120 stopni na razie nie musisz sobie zawracać głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: SP - LUK

 

Długo zastanawiałem sie nad Lamą V3 i powiem szczeże, że nie żałuje jej kupna. Jest to super model, który naprawde wciąga do zabawy i inwestycji. Uważam, że potrafi uzależnić na tyle że w pracy myśli sie tylko o tym, aby wrócić do domu znaleść godzinę i polatać po mieszkaniu doskonaląc umiejętności.

 

Owszem Lamy sprzedają z nadajnikami, ale np. u mojego sprzedawcy mogłem sie dogadać i kupić taniej nówkę bez nadajnika. Podobno ma klijetów i napewno sam nadajnik by sprzedał z zyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
tak tak.. :wink:

szczegolnie w szybkich nawrotach oryginalne żyro trzyma super.. tylko ze ledwo w zawisie trzyma ogon hehe...

 

no nic kolega Robert erzetjot bedzie w Zabrzu zobaczy i zbada co i jak..

mysle ze walkery mu nikt nie poradzi .. :rotfl:

 

No i byłem a główny efekt to

http://heli.waldorf.pl/viewtopic.php?p=24096#24096 patrz zdjęcia kol. sajder

 

przestroga dla innych jak jedziecie do zabrza polatać to uwaga na doły zakryte deszczówką...

 

Ale miło było poznać 2-óch jak dla mnie mistrzów latania rc heli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.