Skocz do zawartości

WIMAREX czyli JR12X droższy o bagatela 1750PLN


Gość Kamyczek_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz kolego dla mnie to radio ma wiele takich funkcji których nie maja inne radia. przykład : Pięc trybów lotu i w każdym trybie moge dowolnie ustawić trymery wychylenie dyferencjal lotek oraz przyporządkować odpowiednie zależności lotki kierunek wysikość klapy itp. dodatkowo mogę zmienić predkości działania serwomechanizmów każdego osobno w każdym kierunku i dla każdego trybu lotu. Dla niektórych ważne są nie tylko zależności wychyleń w mikserach ,ale i zależności czasowe ,ktore pozwalaja skortgować to że pewne reakcje powinny następować w tym samym czasie. Mam też funkcję grupowania kanałow co daje mozliwość napedzania lotek kierunku czy wysokości większą ilością serw bez powerboxa , dokonując odpowiednich korekt w liniowości dzialania serw. Dodatkowo skaner na 35MHz obsluga szerszego pasma A+B Band plus jeszcze kilka poza tym pasmem. Wygodny intuicyjny program do PC który pozwala zaprogramować wszystko bez włączania radia ... 2 timery i zegar i dowolne konfigurowanie kanałów. Radio ma wiele funkcji z których korzystam a których brakowalo mi w innych radiach.

Normalnie jakbym czytał instrukcję od Futaby 12 :D

Faz lotu można chyba w niej ustawić nawet więcej.

Jeżeli dowolnie konfigurujesz kanały to dalej masz grupowanie serw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego, sa to funkcje ktore nie powoduja tak drastycznych zmian w oprogramowaniu, co nie uzasadnia tak wysokiej ceny. Kamyczek_RC podkreslam DLA MNIE to radio nie jest wart tej kasy, to jest moje zdanie, i korekcja predkosci serwa tego zdania nie zmieni :wink: wszystkie te korekcje to ja mam...... :D w palcach :D

 

-skaner na 35 plus pasmo B w czasach 2,4ghz to juz taki troche gadzet

-czasami matchboxa lub powerboxa sie nie przeskoczy jak zaczyna brakowac kanalow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Olo grupowanie mam zawsze aktywne.

Tikicaca: Co do powerboxa w wiekszosci przypadków wystarczy ci ilość kanałow z radia co oczywiście nie wyklucza mozliwości dodania powerboxa ...

Co do korekcji może masz je w ...

niestety w palcach nie masz wpływu na dokonanie korekty kanału typu slave jeśli uzywasz sztywnego miksera . Owszem mozesz sobie zrobić mikser kierunek lotki mając na jednym dragu lotki na drugim kierunek ale z klapami ktore są slave i czasem ich reakcji na wychylenie wysokości juz wpływu nie bedziesz miał .

Ja mam 2 moduły wcz 35MHZ i 2,4GHz latam zatem na obu pasmach tym samym radiem mogąc używać FM PCM i 2,4 GHz nie wykluczając odbiorników 2,4GHz firmy spektrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wiele tych funkcji pojawia się nawet w Futabie 10C. Latanie ostrego 3D w przypadku np 10 serw, pracujących w skrajnym obciążeniu, podłączonych bezpośrednio do odbiornika grozi jego spaleniem. Power Box jest w takim przypadku nieodzowny.

Korekcja czasowa jest stosowana w przypadku bardzo zaawansowanego programowaniu modelu i często tego typu regulacja wymaga wielu uciążliwych lotów testowych. Tak jak Łukasz napisał, czasem warto zaufać swoim dłonią, które są najlepszym mikserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Koledzy znów nam się temat z oferty sklepu zmienił w wady i zalety JR12X jeśli macie jakieś pytania odpowiem na priva i poproszę o przeniesienie postów do działu aparatury rc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak dostałeś już apkę?

Apkę-srapkę? Nie. W JRPROPO nadajnika ni widu, ni słychu, za to cena wyzerowała się - znaczy będzie drożej, czyli jak wszędzie... To ja dziękuję, czekać nie mogę (nie chcę, znaczy :D ).

 

Czy będziesz czekał aż dolar popuści?

Prędzej ja bym popuścił od tego czekania, więc przed chwilą złożyłem zamówienie w Hąkągó.

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Ladziak w ogóle Twoja odpowiedź mnie nie zdziwiła :devil:

Czyżby ktoś późno aktualizował stronę i dał... :ass: :?:

 

No rzeczywiście może to świadczyć na same plusy....

 

Ale to nic - kolega miał podobny problem ale z zakupem nowego motoru. Stara cena-nowy dolar i w net włosy powyrywał sobie z głowy!

 

P.S.

 

---> Stan rzeczy na dzień 12 grudnia 2008 <---

 

W WIMAREXIE JR PCM12X kosztuje 5600PLN jak w linku

http://wimarex.pl/product_info.php?cPath=22_51&products_id=482

JR-PROPO w Częstochowie 3850PLN

http://www.jrpropo.pl/product_info.php?cPath=2_12&products_id=21

 

---> Stan na dziś czyli 31 grudnia 2008 <---

 

W WIMAREXIE JR PCM12X kosztuje 4800PLN jak w linku

http://wimarex.pl/product_info.php?cPath=22_51&products_id=482

JR-PROPO w Częstochowie 5000PLN

http://www.jrpropo.pl/product_info.php?cPath=2_12&products_id=21

 

Troszkę się sprawy pokomplikowały :) Pytanie czy my tu czasem swoją dyskusją nie mamy na takie rzeczy w pływu?

 

Jest jeszcze jeden minus:

 

Ten dolar aż tak nie szaleje :| Tak nie przemyślana praktyka sklepów obnaża po części marże która jak widać nie jest niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam kolegów, jestem z Częstochowy byłem w JR 2 dni temu i widziałem że ta 12 ma zainstalowany moduł 2,4 GHz i pewnie dlatego jest droższa ta w Wimarexie ma moduł 35 MHz.

A ja czekam na 12 z fabrycznym 2,4 GHz podobno są już w Polsce na cle. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne radio ale za tą cenę to mogli by dać np dotykowy ekran co by ułatwiało konfigurację i możliwośc wgrywania zdjęć swoich modeli. Sam mam JR 9 za nic go by mnie oddał ale z ta 12 to JR został troche w tyle za futabą. Taki mix JR 9 i 10-tki tylko dali extra 2 kanały, miałem w ręku oglądałem manula przeczytałem lekka porażka spodziałem się czegoś extra w stosunku do futaby np 12FG. Bo do 14MZ to nawet nie ma co porównywać.

Pozdrawiam

Arek K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.