Jump to content

Termobox


staszczyk

Recommended Posts

Laminując proste części tj. przejście statecznika w kadłub czy zwykłe wzmacnianie konstrukcji, laminat nie musi być extremalnie wytrzymały. Inaczej sprawa ma się jeżeli laminujemy kluczowe dla modelu części ( nie twierdze że stateczniki, czy drobne połączenia nie są ważne :devil: ). Właśnie przygotowywuje się do wykonania DLG i mam pytanie jak wygrzać gotowy element tak, aby laminat był mocny. Czy jest to możliwe tylko w termoboxie? Czy sa jeszcze jakieś "chałupnicze" metody na uzyskanie pożądanego efektu?

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwsza zasada to nie zdejmuj przekładek zanim cokolwiek wygrzejesz, stracisz tylko połysk :D A wygrzewac mozna we wszystkim gdzie uzyskasz odpowiednia temperature ( ja skrzydła i stateczniki wygrzewam w temp 50-60 stopni, pozostałe elementy w troche wyższej) i gdzie Ci się zmieści element, można nawet w zwykłym piekarniku

Możesz sobie zrobić właśnie termo box, 6 płyt styropianu, mocna zarówka i jakis termostat :D:D:D , aaaa no i zdałby się jakiś wentylatorek by zapewnić przepływ powietrza.

Link to comment
Share on other sites

6 płyt styropianu, mocna zarówka i jakis termostat :D :D :D , aaaa no i zdałby się jakiś wentylatorek by zapewnić przepływ powietrza.

 

Ja mam zrobiony z 10 płyt styropianu, grzany 8x 40W żarówka, wszystko sterowane z mikroprocesora, osiąga do 75*C

Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo, szczerze mówiąc trochę byłem przerażony :oops: ale jak zawsze moje wątpliwości został szybko rozwiane :D

EDIT:

Czy dobrze rozumiem?: sześcian ze styro i do tego zaprogramowane takie coś http://allegro.pl/item501388011_termostat_elektroniczny_rtsz_3_1_a.html Wybaczcie ale jestem ciemny w te klocki i nierozumiem jak mam to podłączyć do żarówy( zasilanie 12V tego termostatu). Może ktoś ma fotki takiego cudeńka?

Link to comment
Share on other sites

( ja skrzydła i stateczniki wygrzewam w temp 50-60 stopni, pozostałe elementy w troche wyższej)

 

A teraz napisz jeszcze jaka to żywica, bo jakby nie było każda żywica ma w swojej karcie napisane temperatury wygrzewania.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.