Skocz do zawartości

Termobox


staszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Laminując proste części tj. przejście statecznika w kadłub czy zwykłe wzmacnianie konstrukcji, laminat nie musi być extremalnie wytrzymały. Inaczej sprawa ma się jeżeli laminujemy kluczowe dla modelu części ( nie twierdze że stateczniki, czy drobne połączenia nie są ważne :devil: ). Właśnie przygotowywuje się do wykonania DLG i mam pytanie jak wygrzać gotowy element tak, aby laminat był mocny. Czy jest to możliwe tylko w termoboxie? Czy sa jeszcze jakieś "chałupnicze" metody na uzyskanie pożądanego efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada to nie zdejmuj przekładek zanim cokolwiek wygrzejesz, stracisz tylko połysk :D A wygrzewac mozna we wszystkim gdzie uzyskasz odpowiednia temperature ( ja skrzydła i stateczniki wygrzewam w temp 50-60 stopni, pozostałe elementy w troche wyższej) i gdzie Ci się zmieści element, można nawet w zwykłym piekarniku

Możesz sobie zrobić właśnie termo box, 6 płyt styropianu, mocna zarówka i jakis termostat :D:D:D , aaaa no i zdałby się jakiś wentylatorek by zapewnić przepływ powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 płyt styropianu, mocna zarówka i jakis termostat :D :D :D , aaaa no i zdałby się jakiś wentylatorek by zapewnić przepływ powietrza.

 

Ja mam zrobiony z 10 płyt styropianu, grzany 8x 40W żarówka, wszystko sterowane z mikroprocesora, osiąga do 75*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, szczerze mówiąc trochę byłem przerażony :oops: ale jak zawsze moje wątpliwości został szybko rozwiane :D

EDIT:

Czy dobrze rozumiem?: sześcian ze styro i do tego zaprogramowane takie coś http://allegro.pl/item501388011_termostat_elektroniczny_rtsz_3_1_a.html Wybaczcie ale jestem ciemny w te klocki i nierozumiem jak mam to podłączyć do żarówy( zasilanie 12V tego termostatu). Może ktoś ma fotki takiego cudeńka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.