Skocz do zawartości

Pelikan ASW-28 RTF


krj2

Rekomendowane odpowiedzi

Przekladajac oferte sklepu www.modelarnia.pl zauwazylem ten model

LINK

Cena wysoka po drugie to RTF ale kupujac same czesci wychodzi 180 zl (bez elektroniki) wiec jak za model tej wielkosci to cena dosc atrakcyjna (tak mi sie przynajmniej wydaje)

 

I moje pytanie czy ktos z was mial juz stycznosc z tym modelem i moglby powiedziec cos wiecej o nim

 

 

PS. Jutro sie chyba wybiore do tego sklepu aby pomacac model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Poza tym, jakoś tak nie bardzo pasuje mi wyposażenie:

- rozpiętość 200 cm

- pakiet 2s 1100 mAh

 

Może to jakieś superlekkie wykonanie?

Efektowny jest, to fakt, ale fajnie byłoby kupić go bez żadnych bebechów.

 

EDIT:

Widzę, że jednak można go poskładać:

kadłub - 48 zł

kabina - 26 zł

skrzydła - 68 zł

statecznik - 28 zł

 

Wychodzi 170 zeta - nieźle!

Tylko pytanie, czego jeszcze brakowałoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak można go poskładać:

kadłub - 48 zł

kabina - 26 zł

skrzydła - 68 zł

statecznik - 28 zł

 

Wychodzi 170 zeta - nieźle!

Tylko pytanie, czego jeszcze brakowałoby?

 

To tez wlasnie napisalem w pierwszym poscie tylko doliczylem do tego jeszcze smiglo z kolpakiem

 

A czego bedzie brakowalo to moze jutro uda mi sie udtalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On rzeczywiście jest jakiś ultralekki. Waży tylko 540g :shock:

 

Cobra jeśli możesz dowiedz się czy aby złożyć model z części to wymagane są jakieś specjalne łączniki skrzydeł itp czego np. dokupić nie można. Czy 180zł za części i mamy gotowy szybowiec nadający się do uzbrojenia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję że zaraz się okaże że części są dostępne ale z czasem oczekiwania pół roku i nikt nie gwarantuje że dojdą....... drązyłem juz jeden taki temat a po zapytaniu producenta dostałem odpowiedź że muszę zamówic poprzez sklep gdzie kupiłem model . Oddzielnie czesci nie sprzedają ...

Nieścisłość macie - w cenniku stoi "skrzydło" a nie skrzydła czyli cena x 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem ten model, zaznaczam oglądałem i według mnie jest za delikatny. Winglety zrobine jakby z tacek pod warzywa do zupy. Skrzydło bardzo wąskie i cienkie (cokolwiek to znaczy). Moje wrażenie naoczne, to pierwsze nieudane lądowanie kończy się masakrą modelu.

Cho jeśli części takie tanie, to nic tylko wymieniac. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem eksperymentalnego zakupu. Za dokładnie 170 zeta dostajemy:

 

- kadłub (dwie niesklejone połówki) ze zintegrowanym statecznikiem i sterem kierunku,

- dwa płaty, uzbrojone już w kątowe mechanizmy sterowania lotkami i bowdeny (płaty są tak cienkie, że nie zmieszczą się tam żadne serwa),

- statecznik poziomy z wklejonymi wzmocnieniami i sterem wysokości,

- "makietową" kabinkę z szybką, naklejonymi przyrządami, wklejonym mocowaniem i zatrzaskiem.

 

Do kompletu brakuje:

- wręgi silnika (oryginał jest ze sklejki),

- zatrzasku kabiny do wklejenia w kadłub takie same "widełki" jak w zestawach EPP Multiplexa,

- śmigła składanego,

- rurki węglowej wzmacniającej płaty (nie zmierzyłem niestety oryginalnej),

- nie jestem pewien, czy są bowdeny w kadłubie.

 

Jak się dokładniej przyjrzę zestawowi, napiszę coś jeszcze i wrzucę zdjęcia.

 

EDIT:

Paweł, wszystko kupiłem jako "części zapasowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze sklep na Bitwy Warszawskiej mial dzisiaj nalot naszego forum.

Ja takze tam bylem i potwierdzam wszystko co koledzy wyzej napisali

 

PS. Dodam tylko ze w sklepie nie ma juz kabinek zapasowych beda mieli dopiero po nowym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się ciekawa propozycja na gwiazdkę :wink: , jeśli by się dało to chętnie obejrzał bym jakieś dokładniejsze fotki zestawu-tutaj swoje prośby kieruje do Cobry :D .Interesowało by mnie umiejscowienie serw- jakie by tam wlazły :) ?.

Trzeba ustalić wymiary tej rurki na bagnet-co jeszcze do rurek, to kadłub w najwęższym miejscu zdaje się też powinien mieć jakąś rurkę na wzmocnienie-a nie wspomniał nikt o tym-jest to razem z kadłubem czy może nie ma tam nic? .

A i jeszcze jedno pytanko orientuje się ktoś jakie osiągi ma ten preferowany motorek?, zastanawiam się jaki zamiennik byłby dobry, mój ma ok 450g ciągu-myślę że powinien wystarczyć, a na temat tego z zestawu nigdzie nie ma ani słowa.

 

Tutaj mały "test" niestety nie po naszemu, ale może ktoś umie i przetłumaczy pobieżnie :wink:

http://img78.imageshack.us/my.php?image=asw1mz2.jpg

http://img78.imageshack.us/my.php?image=asw2or8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jak wyglądają poszczególne części zestawu:

 

Kadłub

asw006.jpg

asw008.jpg

asw007.jpg

asw005.jpg

asw013.jpg

Wsztstko ładnie pasuje, nie będzie tu żadnych problemów. Jeśli chodzi o silnik, miejsca jest mniej, niż na dzwonek. Bowdenów brak.

Do kadłuba będzie potrzebna rurka węglowa Φ6 mm o długości 455 mm i rurka węglowa Φ3 mm o dł. 160 mm do statecznika pionowego.

Do SK i SW pasują serwa klasy HXT900.

 

Skrzydła

asw003.jpg

asw004.jpg

asw002.jpg

Dostajemy kompletne skrzydła z mechanizmami napędu lotek, bowdenami, weglowymi przedłużaczami głównego dźwigara (jego brak). Gniazda pasują pod dwa serwa klasy HXT900. Potrzebna będzie rura węglowa Φ8 o długości 1000 mm.

 

Sorry, teraz muszę kończyć. Ciąg dalszy jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę, że sterowanie lotkami jest rozwiązane identycznie jak w moim Hype Relaxie.

Prawdopodobnie mocowanie skrzydeł do kadłuba również. Czyli mocowanie z tworzywa wklejone w połówki kadłuba a w nich rurka aluminiowa do której wchodzą rurki węglowe ze skrzydeł.

Dobrze myślę?

 

Dziwi mnie dalej skąd tak mała masa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.