Skocz do zawartości

open tx jak przełącznikiem odwrócić ciąg gazu


J-23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam open tx w aparaturze i wymyśliłem żeby bieg wsteczny wymuszać

przełącznikiem chwilowym SH w motorówce, ale nie wiem jak to ustawić ?

tzn. drążek gazu działa od 0 do +100 powodując zwiększanie obrotów w kierunku do przodu,

ale chwilowe przytrzymanie przełącznika  powinno włączać bieg wsteczny i wtedy drążek gazu

powinien działać jak 0 do -100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak:
W mikserach dodałbym pozycję na kanale gazu

image.png.e151130a9e225a70926ff395b6d48e3a.png

Pierwsza standardowo z tym że korzystająca z Krzywej 1, druga włączana przełącznikiem korzystająca również z Krzywej 1 tyle, że z wagą -100 która zastępuje pierwszy mikser.
image.png.598601f0f75de84fbccf3452256b8281.png

 

A krzywa wyglądała by tak:

image.png.34dd4238e5d9c08ddac448e87a2b66d6.png

 

Możliwe jednak że są lepsze metody, a na pewno znajdą się inne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie testowałem tego ustawienia które podałeś, ale pisałem z pamięci i źle napisałem

drążek gazu oczywiście działa od -100 do + 100, to chyba coś się zmieni w tym ustawieniu ?

a przełącznik chwilowy SH ma odwrócić kierunek obrotów silnika sterowanych drążkiem gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że  tak jak na rysunku ma działać

drążek gazu na czarno płynie do przodu, a jak nacisnę SH na czerwono to płynie do tyłu

lecz zakres drążka jest od dołu -100...0... +100

przykładowo: drążek jest do góry płynę 100% mocy do przodu i naciskam przycisk SH

(drążek bez zmian nadal jest do góry), ale obroty są odwrotne 100% mocy wstecz

puszczam SH i znów płynę do przodu...

 

 

zxzx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na rysunku działa typowy regulator jednokierunkowy nie dwukierunkowy. Pokaż co to za model i jaki sprzęt będzie prościej zrozumieć o co chodzi.

Zmiana obrotów silnika na pełnej mocy to nieporozumienie. W reglach samochodowych jest hamulec aby nie uszkodzić silnika i regla.

To co chcesz zrobić to tak jakbyś jechał samochodem 100 na godzinę i chciał włączyć bieg wsteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 10:08, J-23 napisał:

chodzi o to, że  tak jak na rysunku ma działać

drążek gazu na czarno płynie do przodu, a jak nacisnę SH na czerwono to płynie do tyłu

lecz zakres drążka jest od dołu -100...0... +100

przykładowo: drążek jest do góry płynę 100% mocy do przodu i naciskam przycisk SH

(drążek bez zmian nadal jest do góry), ale obroty są odwrotne 100% mocy wstecz

puszczam SH i znów płynę do przodu...

 

To co wrzuciłem powinno działać właśnie tak jak na rysunku, dzięki krzywej mamy cały zakres drążka od dołu do góry jednak na dolnej pozycji wysyła on sygnał tak jakby zawsze 0%, a w maksymalnej górnej 100% lub -100% w zależności od trzymania przycisku. 

Niestety za bardzo nie wiem jak działa Twój regulator, a właściwie to nie miałem do czynienia z regulatorem dwukierunkowym w ogóle więc trudno mi będzie więcej pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.