Jump to content

Gdzie latać dużą Cessną w Krakowie?


From_heaven

Recommended Posts

Witam,

 

mam Cessnę z CMPRO, może nie jest znowu taka duża jak w tytule (1.6 m rozpiętości, silnik .50) ale jak to z modelami z tej firmy lata szybko i ma wątłe podwozie. Potrzebuje więc relatywnie długiego i równego pasa, najlepiej jakiś asfalt.

Mieszkam na Kazimierzu, więc wypad na latanie do Pobiednika to ponad 40 km w obie strony. Może ktoś zna jakieś nadające się miejsce bliżej centrum?

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Latają większymi,ale istotnie strach poza tym na 35mhz w dwóch miejscach potrafi trzepnąć sterami.Najlepiej od 12 do 14 niedzielni idą na obiadki i jest trochę spokoju,ok.15 zjeżdżają się agrotuningowcy na swych warczących maszynach i póki policja się nie pojawi jest nerwowo

Link to comment
Share on other sites

Dwa dni temu jechałem do Katowic.Jakieś 10 km za bramkami po prawej stronie patrzę a tu ktoś pięknie wyrównał teren i oznaczył chorągiewkami wzdłuż długich boków a na długiej tyczce prowizoryczny wiatrowskaz.Wygląda to jak małe lądowisko dla ULM.Idealne lotnisko dla modelarzy tylko za blisko autostrady.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, zawsze jest jakieś "ale". Też ostatnio odkryłem fajny teren w Węgrzcach, puste pola, a po środku utwardzona i równa droga. Tyle, że kawałek dalej linia wysokiego napięcia. Dla helików, które latają koło nogi miejsce idealne, ale duży spalinowy samolot to już ryzyko. "Pas startowy" widać na ostatnim zdjęciu:

 

http://justlookdownabit.blogspot.com/2008/12/wgrzce.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.