Skocz do zawartości

Gdzie latać dużą Cessną w Krakowie?


From_heaven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam Cessnę z CMPRO, może nie jest znowu taka duża jak w tytule (1.6 m rozpiętości, silnik .50) ale jak to z modelami z tej firmy lata szybko i ma wątłe podwozie. Potrzebuje więc relatywnie długiego i równego pasa, najlepiej jakiś asfalt.

Mieszkam na Kazimierzu, więc wypad na latanie do Pobiednika to ponad 40 km w obie strony. Może ktoś zna jakieś nadające się miejsce bliżej centrum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latają większymi,ale istotnie strach poza tym na 35mhz w dwóch miejscach potrafi trzepnąć sterami.Najlepiej od 12 do 14 niedzielni idą na obiadki i jest trochę spokoju,ok.15 zjeżdżają się agrotuningowcy na swych warczących maszynach i póki policja się nie pojawi jest nerwowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu jechałem do Katowic.Jakieś 10 km za bramkami po prawej stronie patrzę a tu ktoś pięknie wyrównał teren i oznaczył chorągiewkami wzdłuż długich boków a na długiej tyczce prowizoryczny wiatrowskaz.Wygląda to jak małe lądowisko dla ULM.Idealne lotnisko dla modelarzy tylko za blisko autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zawsze jest jakieś "ale". Też ostatnio odkryłem fajny teren w Węgrzcach, puste pola, a po środku utwardzona i równa droga. Tyle, że kawałek dalej linia wysokiego napięcia. Dla helików, które latają koło nogi miejsce idealne, ale duży spalinowy samolot to już ryzyko. "Pas startowy" widać na ostatnim zdjęciu:

 

http://justlookdownabit.blogspot.com/2008/12/wgrzce.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.