Skocz do zawartości

Frsky X9 Lite S czy Q X7 - który warto kupić?


Granacik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

 

mam dylemat co do wyboru nadajnika dla kolegi. Za pierwszym przemawiają manipulatory z czujnikami Halla. Drugi ma gniazdo na typowe moduły JR. Generalnie ma służyć do niedzielnego latania. Bardzo skomplikowanych modeli raczej nie będzie składał. 8 kanałów minimum. Kolega chce zrealizować swoje marzenia z dzieciństwa (dawno, dawno temu sklejał tartaki ale na RC nie było szans) i przygotować się na zbliżającą się, za pare lat, emeryture. :) Pierwszy model już kupiony z tutejszej giełdy. :DBudżet na apkę max 600 pln. No i żeby była zgodna ze zbliżającymi się przepisami, dopuszczona do pracy w UE. Jeśli macie inne propozycje weźmiemy pod uwagę. 

 

Edit: to jeszcze uzupełnię swoje pytania. Która z tych aparatur jest bardziej rozwojowa i, w kontekście ostatniego zamieszczania z aktualizacją, bezpieczniejsza? Warto dopłacać do manipulatorów na czujnikach Halla czy może wystarczy zwykły X9 Lite. Czy taki amator jak ja odczuje różnice?

 

Sprawa ma też drugie dno. Jeśli z jakiegoś powodu kolega się wycofa z tego pięknego hobby zobowiązałem się od niego odkupić nadajnik. Tak więc jestem zainteresowany aby to była dobra aparatura. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hi,

X9lite to niestety przynajmniej na razie tylko nowy protokół Access, 

Ja sam mam kupiona do szybowca ze względu na fajna telemetrię QX7 z wgranym  open tx z dodatkowym multimodulem 

Za kilkanaście dolarów od szt można dokupić do niej gimbale halla i mieć prawie QX7 S ?

Niektórym nie pasuje nieco kanciasty kształt, ale to już sprawa osobistych preferencji

 

Pozdro

Jd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Qzyn napisał:

Hi,

X9lite to niestety przynajmniej na razie tylko nowy protokół Access, 

 

 

ACCESS I ACCST D16. Nie ma D8 (czyli odbiorniki serii V i D). Działaja wszystkie odbiorniki serii X i nowe tylko ACCESSowe. Szkoda ze nie ma wneki JR, ale mozna druknąć przejsciówke z Lite na JR.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Granacik napisał:

Kolega startuje od zera wjęc i tak kupujemy nowe odbiorniki. Myślę o G-RX8 i RX6R na początek. 

Pytanie czy w świetle nowych przepisów latanie na statych modułach i odbiornikach D8 będzie legalne?

 

Pozdrawiam

 

A dlaczego nie? Czestotliwosc nadawania/moc nadawania jest inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i problem się rozwiązał. Kupiliśmy sobie z kolegą po jednym Frsky X9 Lite. Zwykłą, bez "S". A dokładnie to najpierw kupiłem sztuke dla kolegi i tak mi się spodobała, że i dla siebie też wziąłem. Z tym, że ja jeszcze dokupiłem moduł XJT Lite pod kątem wykorzystania odbiorników typu D8 których mam sporo. Odbiorniki te wykorzystywałem z moim starym nadajnikiem skomputeryzowanym przeze mnie w 2006r. i, jakiś czas temu, dodanym modułem Frsky DJT w zamian Assana do którego krucho się zrobiło z odbiornikami .

Co do samego Taranisa X9 Lite. No kosmos normalnie! :) Trzeba wziąć to na spokojnie, poczytać, poklikać, obejrzeć trochę tutoriali. Materiałów w necie jest ogrom. Filozofia pracy OpenTX nawet mi się zaczyna podobać. :) 

Przy okazji taka ciekawostka. Podpiąłem ją do kompa żeby sprawdzić jak będzie działać z symulatorami. Działa bardzo dobrze, model idzie jak po sznurku. Z moim starym nadajnikiem, nie ważne jak bym dokładnie ustawiał trymery, to zawsze delikatnie "pływał". Podobne wrażenie miałem w realu. 

Jeszcze na lotnisku z nowymi apkami nie byliśmy. Kompletujemy modele a kolega jeszcze dodatkowo katuje symulatory.

A, i wsparliśmy lokalny biznes. Ceny dobre, obsługa pierwsza klasa. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.