Skocz do zawartości

Roxxy BL-Outrunner 3545/10 + smigło jakie?


Amoath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze mi podać jakie śmigło potrzebuje do tego silnika by osiągnąc sensowny ciąg (granice 1500-2000g)

 

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=149_152&products_id=2985

 

Myślałem nad 10x6 GWS albo 12x5 GWS (ale niech wypowiedzą się profesjonaliści)

 

P.S

Jeśli ktoś ma plik tego silnika do programu Drive Calculator niech napisze na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad 10x6 GWS albo 12x5 GWS

GWSy nie nadają się do takich mocy.

 

Jak nie masz konkretnych danych do kalkulatora, to skorzystaj z innego silnika 3548 (3545) o takiej samej Kv.

Na początek przybliżenie będzie wystarczające skoro link dajesz do innego, a tytuł do innego silniczka :D

Albo skorzystaj z kalkulatora i z podanych w sklepie śmigieł i obrotów znajdź ciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna granica ciągu dla tego silnika to pewnie 1500 gram . Możliwe , że pociągnie i śmigło 13/6 .Najlepiej APC E . Mowa o 3545/10 . Szkoda , że nie podajesz do jakiego modelu ma on być. Spodziewaj się prądów do 50 A. Zasilanie raczej 3S LiPo choć może wystarczć 3S LiFe . Silniki Robe Roxy są przyzwoicie wykonane ale ocena parametrów możliwa tylko metodą prób i błędów . (grzeje się już z tym śmigłem , czy jeszcze nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby silnik przy zasilaniu z 3 Lipoli miał 1100-1200 obrotów .Przy 1500 obrotach można zasilać już 2 Lipolami ale chcąc mieć duży ciąg trzeba dać duże śmigło , a to może generować duże prądy i potrzebne są wydajne lipole o dużej pojemności ( co za tym idzie wadze) i krąg się zamyka . Śmigła też mają największą sprawność przy określonych obrotach i to kolejny czynnik przy doborze silnika do modelu . A wiadomo , że model im lżejszy tym może wolniej latać i wykonywać akrobację , co dla początkującego modelarza ma kolosalne znaczenie..Silniki Robe Roxy nie dają się w prosty sposób porównywać np z Axi (dla odmiany , dostępne w sklepach w Polsce Silniki Ray są jakby odpowiednikami Axi w niższej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.