Skocz do zawartości

ma ktoś plany Pinty?


Rekomendowane odpowiedzi

Dobrzy ludzie!

ok 12 lat temu zacząłem na podstawie planów w "Modelarstwie okrętowym" sklejać Pintę.

Nie dokończyłem.

Teraz naszła mnie chęć dokończenia budowy, poszukałem planów i znalazłem...

15314efda8409240med.jpg

na  tle szczątków planów pokazuję numer "Modelarstwa" na dowód, że faktycznie go nabyłem.

Może ktoś mnie wspomóc kopią lub skanem takich planów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziękuję bardzo za chęć pomocy.

W sklepie MO oczywiscie szukałem; nie ma tego numeru!

Natomiast ShipYard tez oglądałem, ale to jest model bardzo inny od tego z MO.

No cóż, korzystając z wielu źródeł, udało mi się mój model doprowadzić do takiego stanu:

464284073_IMG_20200406_1233237432.thumb.jpg.416728a1b566bc6ba49fb996c5387b0c.jpg

Mam oczywiście świadomość niedoskonałości modelu.

Ale biorę to na fakt, że to mój pierwszy tego typu model.

Biorąc pod uwagę ilość czasu, którą musiałem na to poświęcić, wątpię, abym zaczynał budowę następnego modelu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ogromne dzięki za chęć pomocy!

Doceniam wkład Twojej pracy, ale wszystkie te rysunki i plany już miałem. Bo z tą Pintą to jest tak, że NIKT nie wie jak ona wyglądała, więc każdy producent czy kreślarz tworzy co uzna za słuszne i nikt mu nie zarzuci, że to nieprawda.

Ja rozpocząłem zabawę na podstawie planów z "Modelarstwa okrętowego", więc najłatwiej by mi się budowę kontynuowało patrząc na te plany.

Natomiast korzystając z innych rysunków (m.in. tych, które tu wkleił kol. Dariusz i Janusz)  udało mi się jako tako rozwiązać problem olinowania.

Tak czy inaczej bardzo dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.