Skocz do zawartości

Regulator,programowanie..


tytan12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.03.2020 o 12:56, Bodzioch napisał:

Żeby programować z drążka kanał GAZU musi być EPA na  + - 100%  bez reversu. Porównaj ustawienia gazu w obu nadajnikach.

 

Cześć,

Co to jest EPA? +-100%?

 

Mam właśnie problem z zaprogramowaniem taniego regulatora XXD HW30A z Taranisa Q7. A rok temu mi się udało taki sam regulator w innym modelu...

Teraz mogę zaprogramować zasięg gazu i to działa. Sterowanie gazem działa. Ale gdy daję Thr na max, podłączam pakiet do ESC to on wydaje kilka dźwięków a potem robi beep co sekunda przez dłuuuugi czas. Nie ma upragnionej muzyczki 5678.

Thr na max daje sygnał 2002 ms (wg Taranisa). Min 995 ms. Nie mam ustawionej żadnej krzywej ani expo. Odbiornik RX4R.

Jakaś podpowiedź?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotr_w napisał:

Co to jest EPA? +-100%

krańce skali drążka gazu (endpointy) - mogą być ustawione na +-125%(w ustawieniu modelu jest checkbox do zaznaczenia) i wtedy kontroler może nie wejść(?) w tryb programowania - aktualne ustawienie do sprawdzenia na ekranie "monitor kanałów"

:)

W moim radiu:

w trybie +-125% zakres drążka  723-2268us

w trybie +-100% zakres drążka  988-2012us

Prawidłowy normalny zakres to 1000-2000us więc to co masz u siebie powinno być OK. Może ten ecs ma jakiś feler i dlatego nie wchodzi w tryb programowania?

 

Z ciekawości zrobiłem próbę na jakimś byle jakim ecs, który nawet nie raportuje faktu wejścia w tryb programowania (nie daje na początek tej melodyjki 45678..)

Nie ma znaczenia czy jest aktywny tryb rozszerzony +-125%(2268us) czy +-100% wchodzi w tryb programowania bez żadnej różnicy, 

czyli " musi być EPA na  + - 100%" nie jest prawdą.. a na pewno nie uniwersalną ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piotr_w napisał:

 

Cześć,

Co to jest EPA? +-100%?

 

Mam właśnie problem z zaprogramowaniem taniego regulatora XXD HW30A z Taranisa Q7. A rok temu mi się udało taki sam regulator w innym modelu...

Teraz mogę zaprogramować zasięg gazu i to działa. Sterowanie gazem działa. Ale gdy daję Thr na max, podłączam pakiet do ESC to on wydaje kilka dźwięków a potem robi beep co sekunda przez dłuuuugi czas. Nie ma upragnionej muzyczki 5678.

 

W załączniku instrukcja może pomoże.

Dodałem jeszcze jedną instrukcje jaka miałem i według niej sprawdzałem i się programuje.

Zakres drążka gazu masz ustawiony tylko nie możesz wejść do ustawień pracy regulatora ?

bp-hw30a-esc-2015.pdf

reg30A_zolty_pelny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zipp napisał:

 

 

Z ciekawości zrobiłem próbę na jakimś byle jakim ecs, który nawet nie raportuje faktu wejścia w tryb programowania (nie daje na początek tej melodyjki 45678..)

Nie ma znaczenia czy jest aktywny tryb rozszerzony +-125%(2268us) czy +-100% wchodzi w tryb programowania bez żadnej różnicy, 

czyli " musi być EPA na  + - 100%" nie jest prawdą.. a na pewno nie uniwersalną ;) 

Może się źle wyraziłem z tym EPA i powinienem napisać że nie mniej niż 100% (dla pewności zadziałania programowania) ale mam dużo do czynienia z wędkarzami i niema co tłumaczyć ile i dlaczego i tak jest najlepiej.

Obniżają EPA do 50-75% , revers potem rozprogramują regulator i nie mogą wejść w tryb programowania.

Inna sprawa po co ustawiać EPA  GAZU na wyższą wartość niż 100% jak to nic nie da i nie zwiększy napięcia na silniku.

Chociaż niektórzy myśleli że jak ma  akumulator 12V to jak ustawi EPA na 125% to na silniku będzie miał 15V i łódka będzie szybsza.

Każdy może sobie ustawiać jak chce a niektórzy mają naprawdę pomysły o których nawet fizjologom się nie śniło jak mówił  Ferdek Kiepski.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bodzioch napisał:

Może się źle wyraziłem z tym EPA i powinienem napisać że nie mniej niż 100% (

ok.

Teraz wszystko jasne. Ja myślałem, że piszesz o ograniczeniu od góry, a chodziło o ograniczenie od dołu :D

Podejrzewam, że w oprogramowaniu ESC jest warunek wejścia w tryb programowania przy włączeniu: sygnał większe równe od 1900 albo 1950us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bodzioch napisał:

 

Zakres drążka gazu masz ustawiony tylko nie możesz wejść do ustawień pracy regulatora ?

 

 

Dokładnie tak. Zakres drążka gazu mogę ustawić. I regulator działa poza tym poprawnie.

Sprawdzałem na innym regulatorze tego samego typu - działa wg instrukcji.

 

Dziękuję za podpowiedzi i instrukcje. Widzę, że nie ma tu żadnej więcej filozofii poza "gaz na max i podłączyć prąd"... Spróbuję zatem zmienić ESC na inny egzemplarz.

 

Jeszcze zrobiłem taki eksperyment - do tego modelu (odbiornika) podłączyłem ESC i silnik ze starego modelu - i wchodzi w tryb programowania. Testowany ESC i silnik w starym modelu - także nie wchodzi w tryb programowania. Tym samym potwierdziło się, że nie jest to wina ani radia/konfiguracji ani odbiornika. Mam jeszcze kilka takich ESC, a więc grzej się lutownico !!! ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.