Skocz do zawartości

Łódż do wywozu zanęty wędkarska


specjalford

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrobiłem antene z dwóch końcówek starego wędziska teleskopa przeciągnąłem kabelek na zewnątrz jakieś 2,5m mam nadal składaną i działa :lol: odbiornik mam zasilany przez stały regulator prądu , a regulator obrotów pracuje na 12V dzisiaj pływałem dość długo i nic mu się nie dzieje,w schemacie podpięcia regulatora jest podany 3x 0,1 mikrofarada kondensator do silnika czy ja mogę zastosować coś takiego

 

agdczesci.bazarek.pl/opis/156211/kondensator-przeciwzakloceniowy-01uf.html ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam zrobiłem antene z dwóch końcówek starego wędziska teleskopa przeciągnąłem kabelek na zewnątrz jakieś 2,5m

 

mam nadzieje że nie węglowy teleskop :)

 

a kondensator sie nie nadaje i zastosuj zwykłe ceramiczne takie małe okrąglutkie po 10gr za sztukę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego specjalford musimy ustalić pewne fakty.

 

1) Czy Ty już podłączałeś ten regulator do 12V? Jeżeli tak to być może jest już do :ass:

i dlatego masz trudności z zasilaniem odbiornika i zakłóceniami.

 

2) Jeżeli podłączyłeś bezpośrednio zasilanie 12V do odbiornika to też jest do :ass:

i musisz kupic nowy :? ( myślę , że Corona w zupełności wystarczy - jest tania )

 

3) Jeżeli chcesz używać "żelka" 12V do silników klasy 400 i 480 to one są bardzo przewoltowane i przeciążone - możesz je spalić ( niektóre 500 i 600 są na 12V). Poza tym to musisz niestety zaopatrzyć się w regulator lotniczy o odpowiednim prądzie do posiadanych silników lecz musisz wówczas zrezygnować z opcji biegu wstecznego - no cóż samoloty nie latają do tyłu wówczas nie musisz kupować specjalnego U-BEC'a do zasilania odbiornika.Możesz też zasilać odbiornik bezpośrednio z akumulatora, ale za pośrednictwem wspomnianego wyżej U-BEC'a redukującego napięcie na przyjazne odbiornikowi 4,8-6V. Wcześniej proponowałem idealne i tanie pakiety do twojej łódki patrz wyżej moje posty.

 

4) Niestety nie wiem gdzie mieszkasz bo umówilibyśmy się na sprawdzenie tej aparatury. Najlepiej zorientuj się czy ktoś jest z twojej okolicy i umów sie z nim, ale to powinien być raczej ktoś bardziej doświadczony, a nie zupełnie zielony. Ta opcja wydaje się być najrozsądniejsza. Powiedz gdzie mieszkasz - wystarczy województwo to uzyskasz dużo wiecej informacji. Modelarze to najczęściej ludzie życzliwi i lubiący sobie pomagać, a zwłaszcza nowym zarażonym :) Trzeba to twoje ustrojstwo zbadać organoleptycznie bo na odległość to takie trochę gdybanie, a Ty i tak nie wiesz czy robisz dobrze.

 

 

EDIT literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz jak podłączone jest wszystkopfmrc.eu/viewtopic.php?t=12296&postdays=0&postorder=asc&start=45 Pływałem dzisiaj 4h i nic się nie działo,silniki to mam większe niż klasa 900 to nie są modelarskie tylko od wkrętarki HITAHI 18v

wał śr 5mm długość bez wału 11cm w tym wiatrak1,5cm ,mieszkam na Podkarpackie Dębica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie troche dziwne przeznaczony jest do 8,4 v a reguluje 12v,jest przykręcony radiatorem do dna to najzimniejsze miejsce to ma bardzo dobre chłodzenie pewnie do ciągłej i długiej zabawy się nie nadaje ale wywózka na jakieś 150 m i oczekiwanie hm 2h na następne to chyba będzie pływać po tym sezonie będzie więcej doświadczeń zbuduje jeszcze jeden ale już nie z blachy bo faktycznie przy tej mocy napędowej [mata szklana lub deprom] to bym wywiózł z 15 kg naraz spokojnie będe kombinował coś może z aluminium lotniczego jestem w posiadaniu dwóch arkuszy naprawdę super lekka z tego robili pokrycia szybowców, PZL MIELEC to tylko 20Km odemnie :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich modelarzy mam pytanie w sprawie śrub napędowych widząc po ułożeniu łopatek mają ciąg 100% w jedną stronę istnieją w obie bo coś do tyłu mam problem z pływaniem tylko miesza wodę :shock: a jeszcze jedno na schemacie regulatora jest pokazane

3 kondensatory tzn jeden od nóżki plusa do obudowy drugi od drugiej do obudowy a trzecipomiędzy + a - :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze śruby na pewno nie mają 100% sprawności w żadną ze stron. Natomiast masz rację projektuje się je raczej do działania w jednym kierunku, w odwrotnym działają gorzej, Twoja łódka też na pewno ma inny kształt dna w okolicach dziobu i rufy. I wszystko jasne, do tyłu idzie (płynie) gorzej. Ale to chyba nie jest problem, bo pływasz pewnie 95% czasu do przodu, a na cofanie w ekstremalnych sytuacjach (wypłynięcie z szuwarów itp.) to co masz powinno wystarczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie przesadzaj, łodzią ktorą od roku pływałem czyli z klikanascie może 20 pływań - nigdy nie smarowałem jeszcze. W łodzi, która od kilku lat nie była w wodzie ale nie wysuszona po ostatnim pływaniu też nie ma rdzy. Ten smar, który wtłoczyłem za pierwszym razem coś tam zabezpiecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale łódka do wywozu zanęty to przez sezon mówiąc w przesadzie nie jest wyciągana z wody ,chodzi mi oto że moje wały są rozmiarami duże bo musiałem je dostosować do wymiarów simeringów a wolałbym zrobić cieńsze tylko nie mogę takich znależć :? a jestem na etapie budowy nowego modelu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.