Skocz do zawartości

li-pol KOKAM 3s1p 2100mAh i ładowarka iMAX B5......POMOCY...


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Zamień symetrycznie miejscami piny we wtyczce - czyli odwróć ją o 180°. Rób to bardzo ostrożnie, żeby nie zrobić zwarcia! Najlepiej każdy pin po wyjęciu z wtyczki izoluj taśmą, którą zdejmuj tuż przed włożeniem pinu we właściwą pozycję. Następnie zetnij środkowe wypustki po obu bokach wtyczki, górne niech zostaną. Przed podłączeniem do balansera jeszcze raz sprawdź kolejność! Viola :D .

W porządnych sklepach ta zmiana jest opisana, proszę - na samym dole:

http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=1109 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli isę boisz "na oko" miernik w rękę i po kolei, pierwszy kabel z drugim 3.7v, pierwszy i trzeci 7.4v, i pierwszy i ostatni 11.1v. (napięcia na naładowanym się będą różnić) I w takiej kolejności je powkładaj w odpowiednie miejsca :) Zetnij ostrym nożykiem "blokady" o bokach wtyczki i wszystko będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie już znalazłem lepszy sposób :twisted: po prostu przyciąłem troszkę wtyczkę belancera w pakiecie i wchodzi bez problemu :) teraz mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś wie jak sie ładuje przez belancer w ładowarce iMAX B5... mam ją dopiero tydzień i z instrukcji nic nie rozumiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie już znalazłem lepszy sposób :twisted: po prostu przyciąłem troszkę wtyczkę belancera w pakiecie i wchodzi bez problemu

Wcale nie lepszy, bo wtyczka wchodzi na wcisk wyginając piny balansera, a do tego istnieje możliwość jej odwrotnego włożenia... Ja podałem sposób pewny, ale u nas prowizorki zawsze były lepiej widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam Kolegów.

mam problem ... chcę naładować pakiet ale jak go podłączam do belancera i ustawiam ładowarkę i wciskam przycisk START aby zaczęła ładować pojawia mi się taki komunikat: The voltage of one of the cell in the Li-Pol batery pack raised the limit. i ładowarka nie chce ładować i zaczyna piszczeć.

 

PS: napięcie na poszczególnych celach:

3,6V 3,6V 3,6V

więc powinno być wszystko ok :?

 

macie jakiś pomysł aby temu zaradzić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia po co ci nowa wtyczka. Zamiast przełożyc kabelki musisz dodatkowo lutować. Ale skoro tak.

 

Sprawdź opis na ładowarce przy balanserze. Gdzie jest (+) a gdzie (-) i podłącz nową (lub starą) wtyczkę tak, aby pomiędzy kablami były następujące napięcia:

czarny - żółty - 3,7V

żółty - niebieski - 3,7V .............................czarny - niebieski - 7,4V

niebieski - czerwony - 3,7V .....................czarny - czerwony - 11,1V

(napięcia na celach zależą od stanu naładowania pakietu.)

 

Przewód czarny to (-)

Przeczytaj również to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.