Skocz do zawartości

Uruchamianie silnika benz. rozrusznikiem.


mecenas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie do znawców:

Czy potrzebne jest załączenie ssania przy odpalaniu silnika benzynowego rozrusznikiem?

 

Silnilk wyposażony w typowy gaźnik Walbro. Rozrusznik ręczny, ale mocny z przekładnią.

 

W saito FG60 nie było w ogóle ssania, ale też wyposażony jest w inny gaźnik, i w instrukcji zalecane było uruchamiać rozrusznikiem.

Obecnie mam boxera z gaźnikiem Walbro i zastanawiam się czy ssanie jest konieczne skoro i tak będę odpalać z rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wojtku mam NGH 38 gf  DLE30 DLE 55 I MVVS 30 jeśli jest to pierwsze odpalanie w dniu to MVVS i  DLE 55 daje sanie  pryknie  cofam sanie i odpala w pozostałych przypadkach nie używam ssania  ( choć po 2-miesięcznej przerwie do NGH musiałem odpalać na ssaniu , ale on dopiero przepalił 2 L  drugiego co ma przepalone ponad 10 l odpaliłem bez ssania )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wojciechu .

W gaźnikach Walbro jest zastosowana membranowa pompa paliwa , układ składa się z membrany pompującej  i duch zaworków . Jeśli układ ten jest "suchy" to skuteczność tej pompki do wywołania podciśnienia powietrza jest niewielka , tak więc nie ma szans ażebyś zassał paliwo ze zbiornika . Widziałem silniki bez klapki ssania ale wstępne zalanie gaźnika paliwem odbywało się przez wywołanie nadciśnienia w zbiorniku (facet dmuchał powietrze do zbiornika przez wężyk).

pozdrawiam roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.