Skocz do zawartości

Guppy - projekt forumowy


s1016

Rekomendowane odpowiedzi

Relacje ze składania Gupika z wątku http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=11495&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

 

 

niektóre części

 

album_pic.php?pic_id=820

album_pic.php?pic_id=821

album_pic.php?pic_id=822

 

Statecznik poziomy:

album_pic.php?pic_id=824

 

i pionowy:

album_pic.php?pic_id=823

 

Właściwie da się je poskładać bez planów ale jako modelarz starej daty lubię widzieć czy wszystko pasuje, przypiąć sobie szpileczkami ... choć po 30 sekundach i tak już zdejmuje. CA rulez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadłub jeszcze nie sklejony, to fotki z ostatnich prób na sucho, jutro klej się poleje ...

 

sklejony dziubek z jednym bokiem i jedną warstwą dna

album_pic.php?pic_id=832

 

cześć do przyciecia

album_pic.php?pic_id=831

 

i po przycięciu

album_pic.php?pic_id=834

album_pic.php?pic_id=837

album_pic.php?pic_id=842

 

zrobiłem takie wcięcie

album_pic.php?pic_id=840

 

w które ładnie wpasowała się końcówka dna kadłuba

album_pic.php?pic_id=843

 

to są oczywiście fotki ze składania na sucho , więc pewne luzy są jeszcze widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie da się je poskładać bez planów ale jako modelarz starej daty lubię widzieć czy wszystko pasuje, przypiąć sobie szpileczkami ... choć po 30 sekundach i tak już zdejmuje. CA rulez :)

 

Zamówiłem wycięcie zestawu w piątek i dziś podobno ma być dla mnie wycięty. Co do tego klejenia CA - czy można tak kleić na folii i nie przyklei się? Czy to może jakaś specjalna folia? Czy wszystkie elementy będą klejone CA? Czy to ma być CA rzadki? Przepraszam za taki wtrącenie ale mam nadzieję się trochę podciągnąć przy tym modelu w technikach modelarskich.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek.3333 Jako foli używam foli do pieczenia,, taki rękaw, rozcinam go na pół. CA prawie nie klei się do folii, ew bardzo łatwo się odrywa. Ja większość kleje rzadkim CA. Elementy wymagające wg mnie większej wytrzymałości (np kadłub) lub większe powierzchnie, które trudno by mi było skleić szybko CA, kleje czymś podobnym do wikolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami takie proste kwestie jak te z folią są bardzo pomocne dla nas początkujących a dla doświadczonych są tak oczywiste , że nawet nie wspomną. Będę śledził ten watek i proszę o jak najdrobniejsze szczegóły i wyrozumiałość. :wink:

 

Życzę owocnego składania ze szczegółową relacją.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z postępów prac nad moim Guppikiem:

 

1. Klejenie podłogi na kadłubie

img0721pf0.jpg

Nie miałem z czego zrobić formy na podłogę, więc wygiąłem ją na spodzie kadłuba zabezpieczonego folią pakową. Zamówiłem dwa komplety, więc miałem trochę łatwiej z szerokością.

 

2. Wstępnie oszlifowany kadłub

img0746cd4.jpg

img0752bp0.jpg

 

Balsa jest w całym mieszkaniu więc niestety to ostatni model robiony w całości w domu o ile chcę w nim dalej mieszkać :) Jest to mój pierwszy chociaż częściowo ręcznie robiony model, więc mimo pewnych niedociągnięć jestem wstępnie zadowolony z rezultatów, chociaż na pewno drugi kadłub będę starał się zrobić lepiej. Dzisiaj kupiłem listewki więc jutro zabieram się za skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc skrzydła zauważyłem, że końcówki są wycięte jak dla wersji poly-wings, a nie dla wersji hotliner. Czy warto dorabiać ręcznie te końcówki czy zastosowanie tych które mam nie będzie miało dużego wpływu na własności skrzydła ?

 

picture1ub2.png

Takie powinny być

 

picture2qb9.png

Takie są wycięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za informację odnośnie końcówki skrzydła.

Na głównych planach końcówka jest taka jaką do tej pory wycinaliśmy (również na rysunkach formatek).

Poprawki zostały naniesione i każdy następny zestaw będzie miał właściwą końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie taka roznica jest niezauwazalna tam jest tak mała cieciwa ze praktycznie profil juz nie pracuje i gdybysmy go nawet lekko zmodyfikowali to prawdopodobnie nie było by to odczuwalne taka tam roznica w wygladzie. własnosci skrzydła nie zmieni ani o 1%. swoja droga czy ktos juz myslał czy nie warto by sie pobawic z turbulizatorem? ja napewno sprawdze czy nie polepszy on osiagow bo troche małe Re mi tutaj wychodzi i obawiam sie ze mogło by sie jakies zaburzenie strugi przydac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po przyjeździe z sylwestra zastałem awizo w skrzynce.

Następnego dnia pobiegłem na pocztę i odebrałem swojego guppyego.

Ale składać zacząłem dopiero dzisiaj i prze 0,5 godziny zrobiłem to:

61eeeae743d7b884.jpg

 

PS. Wrzućcie dokładne zdjęcia skrzydeł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka malutka prośba, bo cały urok Guppy'iego (jak dla mnie) to ten niesamowity kadłub :) Jakoś nie podobają mi się takie kwadratowe kadłuby (może to tylko złudzenie optyczne na Waszych zdjęciach). Oszlifujcie swoje kadłuby tak jak jest to na planach. Chodzi mi o przekrój C-C i D-D. "Niemożliwością jest" - jak to mawiał mój kolega - aby kadłub ustał jak na ostatnim zdjęciu u Piotrka (pppd). Mój się przewraca. Na planach są takie "templatki" - wzorce "C" i "D" - trzeba je wyciąć i szlifować kadłub tak, aby one pasowały do kadłuba:

kadlub_temp_c.jpg

U mnie na zdjęciu wzorzec "C". Podobnie powinno być przy "D". Ja przy szlifowaniu dojechałem aż do tych trójkątnych wzmocnień w środku kadłuba.

Jeszcze raz podkreślę, że jak wygląda model zależy od Was, mi tak się tak tylko wydaje, że kadłub w miejscach C-C i D-D nie powinien być kwadratowy tylko półokrągły.

No i na koniec zdjęcia mojego Guppy'iego jeszcze przed oszlifowaniem kadłuba:

guppy_caly_m2.jpg

Mój Guppy powstał z ręcznie wycinanych i szlifowanych części. Trochę za późno zobaczyłem, że są gotowe (projekt forumowy) - wycięte laserem części.

Pozdrawiam, Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka malutka prośba, bo cały urok Guppy'iego (jak dla mnie) to ten niesamowity kadłub :) Jakoś nie podobają mi się takie kwadratowe kadłuby (może to tylko złudzenie optyczne na Waszych zdjęciach). Oszlifujcie swoje kadłuby tak jak jest to na planach. Chodzi mi o przekrój C-C i D-D. "Niemożliwością jest" - jak to mawiał mój kolega - aby kadłub ustał jak na ostatnim zdjęciu u Piotrka (pppd).
Tak jak napisałem, kadłub był jedynie wstępnie oszlifowany.. będzie okrągły, bez obaw :) Swoją drogą, bardzo ładnie Ci to wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz - bardzo dobrze sprawdzi sie samochodowy
Ja już próbowałem rozmaitych sposobów na poradzenie sobie z pyłem w mieszkaniu.. niestety nic nie pomaga.. Pewnie jakiś odciąg przemysłowy i filtr powietrza by pomógł.. ale takie coś w mieszkaniu instalować? Pozostaje się z tym pogodzić jak się chce w mieszkaniu pracować :)

 

Moje prace niestety wstrzymane do czasu zakończenia ostatniej mam nadzieje sesji egzaminacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.