Skocz do zawartości

Guppy - projekt forumowy


s1016

Rekomendowane odpowiedzi

co do wyciagow to, jako ze moja zona jest kosmetyczka a obrabia paznokcie frezarka :D (akryl), musialem cosik wymyslic zeby nie ssala w pluca tego swinstwa (pyl z akrylu) wiec idealnie sprawdza sie silnik do wentylacji (~180m3/h) i kawalek materialu z filtra to okapow kuchennych robiacych jako zbiornik.

 

nie wiem ale pewnie by pyl z balsy laddnie ssalo do worka...

 

sprawdze jak bede u niej w zakladzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

(Post pod postem celem odświeżenia tematu)

 

Widzę ze jednak nikt nie złożył guppiego wiec wziąłem sprawy w swoje ręce...

 

Jeśli ktoś chce to relacja z budowy jest na mojej WWW a zastanawiam się czy nie zrobić równolegle relacji tutaj na PFMRC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam pytanie odnosnie gruppyego zbudowalem kilka deporonowych modelow czy ten model z zalozenia jest trudny w budowie czy sie nadaje jako pierwszy model konstrukcyjny i gdzie mozna kupi ew zestaw wyciety laserem najtaniej i jaka jest jego cena pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie gruppyego zbudowalem kilka deporonowych modelow czy ten model z zalozenia jest trudny w budowie czy sie nadaje jako pierwszy model konstrukcyjny i gdzie mozna kupi ew zestaw wyciety laserem najtaniej i jaka jest jego cena pozdrawiam

 

Wydaje mi się średnioskąplikowany ten model dlatego odłożyłem go na później. Tartak kupiłem do tego modelu ponad dwa lata temu jak toczył się ten projekt forumowy i teraz chyba już nie tak łatwo kupić te elementy. Skontaktuj się z kolegą Kakabe, on prowadził to wycinanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik ten nie jest trudny w budowie. Bardzo łatwy też nie jest, ale trochę cierpliwości i wytrwałości i każdy może go zbudować. Nie potrzeba do niego laserowego wycinania. Śmiało możesz pokusić się o wycięcie elementów nożykiem. Potem papier ścierny w dłoń i żeberka, czy wręgi będą tak samo dobre jak wycięte laserem. Największy problem może tu sprawić szlifowanie kadłuba. To jest bardziej praca artystyczna, ale skoro mój 12 letni syn sobie poradził, to znaczy, że jest to możliwe do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U minie właśnie klei się podłoga. Wczoraj zrobiłem "formę" ze styropianu. Po rozpakowaniu paczki (ponad dwa lata od odebrania) z elementami wyciętymi stwierdziłem , ze brakuje trochę elementów... m.in listwa spływu na końcówkach (hotliner) o elementach lotek już nie wspomnę. Końcówki też inne (dosztukuję). Może uda mi się trochę fotek wrzucić.

 

Może ktoś wie do czego służy element widoczny na tym zdjęciu nad statecznikiem pionowym na prawo od dźwigienki steru wysokości. Nie mam tego elementu i nie widzę do czego on ma służyć. Jeśli naklejany od góry statecznika poziomego to powinien mieć fasolkę a nie otwór na wyprowadzenie popychacza.

 

album_pic.php?pic_id=823

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element ma być naklejony na dolnej powierzchni statecznika poziomego. Służy on do wzmocnienia połączenia statecznika poziomego z pionowym i ma być wykonany ze sklejki (chyba 1mm). Dodatkowo ma być wzmocniony trójkątnymi listewkami - widać przekrój po lewej stronie przy literze "K".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element ma być naklejony na dolnej powierzchni statecznika poziomego. Służy on do wzmocnienia połączenia statecznika poziomego z pionowym i ma być wykonany ze sklejki (chyba 1mm). Dodatkowo ma być wzmocniony trójkątnymi listewkami - widać przekrój po lewej stronie przy literze "K".

 

Dzięki za upewnienie. Muszę go sobie wyciąć bo w zestawie forumowym go nie było. Czy dobrze się domyślam , że zawiasowanie SK i SW jest na taśmie przylepnej czy wkleja się inne zawiasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.