Skocz do zawartości

Relacja budowy depronowego Toto-0.


Linux

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Samiuteńki, nikt mi nie pomaga 8)

Mam pewien problem, wygiąłem szprychy (drut stalowy 2,5mm) do mocowania lotek i zamontowałem w modelu i mam kłopot co do mocowania lotek. Z tego jak ja rozumiem jak jest w opisie budowy to powinno to wyglądać tak (jak taśmę nakleić?):

moclotzs7.th.png

 

Lotka będzie się odginać do góry, ale do dołu nie. Czy źle interpretuję instrukcje?

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak to prawidłowo wykonać ?

 

*Przepraszam za jakość rysunku ale to w paincie na szybko. Mam nadzieje że rozumiecie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak żeby była szczelina ok. 1mm między lotką a płatem. Naklej taśmę (najpierw złap na 3 kawałki u góry, potem dasz cały pasek) i sprawdź czy się wychyla w dół. Jeśli nie chce tego zrobić, to taśmę odklej, wychyl lotkę (już bez odstępu) i dopiero naklej na to taśmę u góry. Potem daj taśmę od dołu tak jak na rysunku i powinno być OK. Ja tak robię i jest dobrze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzik4, źle rozumiesz...

To nie chodzi o ster wysokości, tylko o lotki w skrzydle (w nich nie trzeba zeszlifowywać). Ster wysokości zeszlifowałem na 45* i jest dobrze, ale o lotce nic takiego nie jest napisane. Zrobię to tak jak mówi Lubart (dzięki :D ) ale to już jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szok, nie przypuszczałem ze ktoś może mieć problemy ze zrozumieniem budowy lotek w tym modelu. Cóz widzę że dokumenatcję muszę poprawic na jeszcze bardziej "łopatologiczna". Narazie proponuję zaznajomić się z budową lotek w modelu ToTo-1 ( www.motylasty.pl )

 

 

totosk11.jpg

 

totosk12.jpg

 

totosk14.jpg

 

Czy tu naprawdę coś jeszcze trzeba objasniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś odbył się oblot :jupi:

Średnio udany. Pojechałem na pole to zaczęło wiać. Wyczekałem moment i rzuciłem... śmigło złożyło się (spadło na bok) prop-savera. Dołożyłem drugą (oryginalnie dodaną) gumkę i... odpadł cały prop-saver, jeszcze przed startem... Po dokręceniu wszystkiego kolejny rzut i model bardzo ładnie poleciał, jednak nagle nawrócił i bardzo ciężko się sterowało. Nie mogłem nim podlecieć w moją stronę. Samolot zakończył lot na drzewie po drugiej stronie ulicy (moim szczęściem drzewo było z kolcami) :crazy:

Po akcji ratunkowej ściągania go z drzewa dokręciłem prop-saver i rzucam... odpadł....

Po kolejnym dokręceniu samolot poleciał, na początku było nie tak źle utrzymywałem go blisko jednak jak zaczął wiać wiatr zaczął się niebezpiecznie oddalać i musiałem to zakończyć, niestety kretem z 20m. :(

 

Wnioski jakie wyciągnąłem to to, że należy zalać na stałe całą ośkę i prop-saver żywicą, dawać 2 gumki na śmigło. Nie latać przy dużym wietrze. Delikatnie opuścić ster wysokości (5*do dołu). I mniej nerwowo ruszać drążkami.

Następne loty zamierzam rozpocząć na mniejszych obrotach silnika.

 

 

Cały oblot i szkody przedstawia filmik:

http://www.youtube.com/watch?gl=US&feature=channel&v=Tfrey9nYgao

 

Co jeszcze źle robiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prop-saver musi być mocno dokręcony do ośki silnika, w tym celu ma dwie śrubki o które później zaczepiasz gumką śmigło. Prawidłowo dokręcony nie powinien spaść. Wydaje mi się że masz za duże wychylenia powierzchni sterowych, zmniejsz wychylenia o połowę. Pierwszy mój lot MiniMagiem wyglądał tak samo i dopiero jak doświadczony modelarz zmniejszył wychylenia model zaczął zachowywać się prawidłowo. Zrób żeby był trochę ciężki na przód wtedy nie będzie tak zadzierał.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULUJE PIERWSZYCH LOTÓW !!! :rotfl:

Morda mi sie cieszyla, bo swoje poczatki widzialem.

nic sie nie martw. tak to juz jest na poczatku ale nastepne loty beda coraz dluzsze, az sie zaczniesz martwic ze sie nic zlego nie dzieje. :rotfl:

Tak trzymaj i w góre :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.