Skocz do zawartości

wymiana hallotronu w DLE55,


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj okazało się że ułamany jest jeden z przewodów przy czujniku halla w moim DLE55. Czy wymieniał ktoś sam wkład (hallotron) w zapłoni i jest w stanie podpowiedzieć jaki można zastosować? Wiem, że nowy kosztuje około 40, ale hallotron myślę że kupię za około 4zł i zrobię na lepszych kablach niż te z oryginału. Czy np taki SS49E byłby odpowiedni?

Uprzedzając pytania, kabel jest ułamany przy samej obudowie czujnika i nie bardzo da się to polutować w taki sposób żebym był pewny że się nie złamie za chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przy obudowie, kawałek drutu wystaje. Mogę to zalutować, potem może zalać żywicą żeby samo miejsce lutowania nie wibrowało, ale nie bardzo ufałbym takiemu rozwiązaniu. Wolałbym przylutowac na nowo cały czujnik i wkleić na silikonie. Na razie nie szarpałem czujnika ze środka, wie nie wiem jak będzie wychodził i czy w ogóle wyjdzie, jak coś to usunę go miniszlifierką.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wygrzebałem czujnik. Z jednej strony jest oznaczenie 04E, a z drugiej 0839 oraz 274L. Po tych oznaczeniach nie za bardzo w datasheets potrafię coś dopasować. Może teraz ktoś będzie w stanie wytypować?

Tak w sumie na przyszłość, bo tego przelutuję i bedzie OK.

d579a64503db59ff599d7d67a5d6e492.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, jak zawsze można na Was liczyć :). Bałem się że jak wydłubię, to kość uszkodzę. Sam hallotron nie był przyklejony, kropelka kleju była na koszulce termo hallotronu i całość bardzo płytko zalana jakimś plastikiem. Rozciąłem obudowę, teraz się klei, ale było to niepotrzebne. Jak widać w większości przypadków jest tańsza alternatywa niż nowe "oryginalne"

 

Przylutowałem przewody na nowo, nowe termokurczki, zaklejone sylikonem, przetestowane i działa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.