Skocz do zawartości

Silnik Emax GT 5325/11


Mirek01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

mam silnik GT 5325/11 i po 2-3 lotach przy rozruchu na małych obrotach pojawił się słyszalny "pisk" . Odgłos występuje tylko w początkowym momencie nabierania obrotów , 

po ich zwiększeniu odgłos cichnie . Zasilam pakietem li-po 8S z reglem Castle EDGE HV120 i na maksymalnych obrotach ma obciążenie w granicach 60% swych możliwości .

W związku z tym mam kilka pytań do kolegów z forum :

- czy ktoś miał podobne objawy takiego silnika ?

- czy ten typ tak ma ?

- w jaki sposób pozbyć się drażniącego pisku ?

Za pomoc z góry dziękuje :)

Pozdrawiam, Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mirek może być to problem któregoś łożyska którego szumu nie słyszysz na dużych obrotach bo zagłusza go wirnik. wymienił bym łożyska na lepsze i wszystko wróci do normy . 

 

                                                                                     Pozdrawiam Władek

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko raczej nie. Na zwiększonych obrotach piszczałoby jeszcze mocniej. Trudno wyrokować, nie słysząc zjawiska. Czy jest to pisk łożyskowy-łatwo go poznać, czy pisk wydawany przez regulator, a odzywający się z drgań uzwojeń. Wówczas może to być luźno zamocowana piasta. Przy starcie, podczas ruszania następuje krótki poślizg piasty na wale i sygnał daje regulator. Dobrze odsłuchaj. A bez śmigła piszczy? Jeśli łożysko, odezwie się również bez obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.