Jump to content

Ploter termiczny, oprogramowanie


szymon-flightory
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Skończyłem niedawno budować ploter termiczny na gorący drut. Klasyczne rozwiązanie z czterema osiami. Wyciąłem już kilka rdzeni skrzydeł i wszystko działa jak należy. Mam jednak problem ze znalezieniem odpowiedniego oprogramowania CAM do generowania Gcodów. Skrzydła bezproblemowo wyciąłem używając programu Jedicut. Chciałem jednak zabrać się już za inne elementy. Zaprojektowałem z myślą o tym kilka modeli używając Solidworksa czy Sketchupa. Niestety nie znalazłem nic do tworzenia G codu przeznaczonego pod taki ploter. Szerokie możliwości są pod frezarki czy drukarki 3D. Jeśli jest kilka programów przygotowanych pod gorący drut, to są to mocno przestarzałe i drogie produkty. 

Sporo osób na forum wycina modele w ten sposób. Czy ktoś z Was mógłby podzielić się z czego korzysta i polecić program lub wtyczkę przeznaczoną do tego? 

Dzięki z góry za pomoc. 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ja uzywam programu FCNX pewnego francuskiego przyjaciela i sobie chwale.

 

https://cncfab.renaudiltis.com/index.html

 

Licencja kosztuje cos ok. 50 €, tylko trzeba sie zaopatrzyc w  interface, ktory z tym wspolpracuje. Mozna go kupic wraz z maszyna u tego pana (kiedys sprzedawal tez osobno, ale ostatnio nie widzialem w ofercie), albo u innego francuskiego przyjaciela:

 

https://hobby-pratique.fr/

 

Jest jeszcze GMFC jeszcze  innego francuskiego przyjaciela?. Mam wersje podstawowa ale nie uzywam. Wole ten pierwszy.

 

 

Link to comment
Share on other sites

No to masz problem. Wtyczki rzeczywiście nigdzie nie ma, poza tym gdzieś wyczytałem, że kosztowała 40$ . Sprawdziłem inne programy na 4-osiowy hotwire i żaden nie pozwala na import stl'a.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.