Skocz do zawartości

Os max 155p ciężko odpala


Pit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z silnikiem Os max Fs-155p (pompa paliwa), że po rozgrzaniu za żadne skarby świata nie chce odpalić. Zimny pali od ręki. Jak już odpali pracuje perfekcyjnie. Nowa świeca, ustawione zawory, sprawdzona instalacja paliwowa. Generalnie wszystko wygląda na sprawne tyle że nie odpala. Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

a w jakim"wieku" jest ten Os ?

ile litrów już wypił ?

daj fibrową lub klingerytowa uszczelkę/podkładkę między gażnikiem a kolektorem ssącym- może być tak ,że paliwo odparowywuje  na skutek wysokiej temp. gaznika

-mówię to na podstawie doświadczenia z silnikami w sportowych autach...tam idą podkładki izolacyjne  nawet grubości 15mm 

 

edit.

na jednym z rajdów silnik mojego GT6  , mający fabryczną mechaniczna pompę paliwową przestał na gorąco odpalać. Dorażnie pomogła  zmoczona w zimnej wodzie szmata położona na pompę a docelowo elektryczna pompa paliwowa z regulowanym cisnieniem...być  może  tak jest i w Twoim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja bardzo dobra. Podejrzewam jakiś problem z pompą albo regulatorem tyle tylko że instrukcja zabrania te elementy rozkręcać. Czy ktoś może te elementy rozkręcał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pit napisał:

Podejrzewam jakiś problem z pompą albo regulatorem tyle tylko że instrukcja zabrania te elementy rozkręcać.

no to byłby problem przy rozruchu na zimno...a na zimno pali

moim zdaniem gdzieś się rozszczelnia pod wpływem ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.