Skocz do zawartości

Tania aparatura = AliExpress?


AkeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W czasach kwarantanny wróciłem do starego hobby, tym razem ze szczyptą RC. Wygrzebałem z szafy model Fokker Dr. I z kolekcji DeAgostini. Z całej kolekcji nie kupiłem aparatury RC (domyślnie Zebra 35 MHz 4CH - przykładowe zdjęcie poniżej), mam silnik i serwomechanizmy Hitec HS-322HD i HS-81 (zdjęcie już moje). Chcę żeby to był model latający. Dla własnej satysfakcji. Chcę odpalić silnik, móc modelem pojeździć po placu, móc sterować serwomechanizmami. Jestem realistą. Nie będę latał :)

Autorzy przewidzieli aparaturę Zebra 35 MHz 4CH ale to już chyba prehistoria. Proszę o radę jaką tanią aparaturę kupić do takiego modelu. Czy najtańsze zestawy 2,4 GHz z AliExpress to jest coś co będzie działać z tymi serwomechanizmami i czy to ma sens? Z góry dziękuję za info.

aparatura.jpg

serwomechanizmy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, robertus napisał:

Zależy co masz na myśli "tanie" Flysky-i6 lub i8 i10 to bardzo dobre radia. Dostępne również w Polsce.

Też dobry jest Taranis Q7

 

Serwa to nie problem, regulator ESC masz, albo BEC jak to spalinówka? Nim zasilasz odbiornik i serwa.

 

Dziękuję za podpowiedź. Czasu trochę mam więc zamówiłem FLYSKY FS-i6 i6 2.4G 6CH

https://pl.aliexpress.com/item/32892186713.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.68bd528cLwzoDt&algo_pvid=5972a48e-97ca-4af3-b9d2-e376c18afb5d&algo_expid=5972a48e-97ca-4af3-b9d2-e376c18afb5d-9&btsid=0b0a182b15894820974447687e5301&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Regulator zostawiam na później bo te najprostsze nie są drogie.

52 minuty temu, tytan12 napisał:

A,jak Ci sie oderwie od ''placu''do góry?.

 

To będę go naprawiał przy okazji następnej pandemii ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlySky FS-i6 już do mnie pędzi w tempie żółwia, będzie z kablem do podpięcia do symulatora...

Jaki symulator polecacie żeby sobie chociaż wirtualnie polatać RC?

Żeby nie było aż tak wirtualnie dorzucam zdjęcie z aktualnego etapu budowy.

Zdjęcie 20.05.2020, 18 03 57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.