Skocz do zawartości

Co na początek?


fire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum i początkującym modelarzem, chciałbym zbudować sobie jakis model, wiem czytałem posty o toto-0 czy zefirku ale niezabardzo wiem gdzie dostać wszystkie materiały(balsę wiem, niewiem gdzie np.depron) , niedokońca tez umiem odczytywać z planów modelarskich.

A więc jęśli wiecie powiedzcie mi gdzie moge dostać takie materiały i jaki model wybrac do budowy na mój pierwszy(może byc nawet zwykły szybowiec wypuszczany z ręki, tak aby troche opanowac budowę samolotów, a dopiero drugi może byc modelem rc)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, polecam toto-0 prosty w budowie, doskonały model, sam go teraz buduję i jest świetny. Plany : http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=10250&highlight=toto-0 lub na stronie Pana Motylastego http://www.motylasty.pl/main.html

Depron to w Castoramie, Praktikerze, Obi, Komfort, Lerua Merlin.

Reszta materiałów to w sklepie modelarskim (listewki, balsa etc.) Polecam model-fan na placu Reymonta, wszystko jest i nie drogo (materiały).

UHU Por do klejenia depronu, też w jakimś markecie budowlanym lub w sklepie modelarskim, również.

Poczytaj forum bo jest tego typu tematów pełno, troszkę chęci.

 

Możesz także zbudować Zefirka (mój pierwszy model), RWD, Basica. Do wyboru do koloru :) Pozdrawiam Łodziaka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim miescie w Obi lub w Castoramie kupiles depron ?? Nie moge nigdzie sie na niego natknac moze ma inna jakas nazwe używana w budownictwie bo jak pytam ludzi to tylko wielkie oczy robia i mowia: nie ma.

A ja zrobiłem wielkie oczy myśląc, że forumowa wyszukiwarka nie działa... ale nie, wszystko z nią w porządku:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=11635

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bingo :lol: Jak poszedłem dzis do castoramy i zapytałem o podkład pod panele podłogowe została mi przedstawiona cala gama. Do wyboru do koloru i jeszcze cena za cala paczke plyt 6mm zapłacilem tyle ile za 3 mniejsze plyty w sklepie modelarskim. Dzieki za rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolejnego modelarza z miasta Łodzi

na początek poczytaj dokładnie opisy budowy modeli np. toto czy rwd-5, i zacznij robić- pewne rzeczy same się wyjaśnią.

Co do czytania planów modelarskich, to się nie przejmuj gdyż wiele z nich rysowanych jest bez jakiejkolwiek znajomości rysunku technicznego i są nieczytelne nawet dla fachowców, a wiele posiada zwyczajnie błędy. Te modele które chcesz zrobić mają plany opracowane na tyle dobrze i wzbogacone zdjęciami i rysunkami że sobie poradzisz bez trudu.

jak będziesz już oblatywał, powinieneś poszukać jakiegoś doświadczonego modelarza na pierwsze kilka startów

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.