Skocz do zawartości

"Patyczak" i "krzyżak" czyli BASIC i 3DF


kemot

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zmajstrować samemu coś latającego. Na pierwszy ogień wybrałem BASIC'a. Powiem czego się nauczyłem przy tej okazji:

(1) balsa jest o różnej twardości - na wieżyczkę skrzydeł wybrałem - jak sądzę miękką; wyrzut z ręki, lot całkiem poprawny, przyziemnienie i ... wieżyczka pękła tuż nad kadłubem-patykiem; po naprawie - powtórka - tym razem pęknięcie pośrodku wieżyczki.

(2) dźwignie lotek montuje się jak najbliżej płata i odwrotnie niż na moim zdjęciu.

(3) propsaver to dobry wynalazek, a przed zakupem silnika należy sprawdzić czy są propsavery na taką średnicę wału jaką ma silnik.

 

album_pic.php?pic_id=916

 

Postanowiłem zmienić kierunek: całkowicie depronowy CAP232. Pytania do niego zamieściłem chyba w nieodpowiednim dziale (CAP232).

Powinno być tutaj?

 

Pod choinkę dostałem też tsagi 8% styropian.

 

Mam:

- silniki - RAY CD3530/10 i RAY C2028/20,

- regulator PULSO DL-33+,

- pakiety 2cele i 3 cele LiPO,

- odbiorniki: Corona 6Ch i Hitec 5Ch

 

Muszę (krzyk) coś ulotnić. Koledzy podpowiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dźwigniami to właśnie jedno z moich odkryć przy pierwszym modelu. A pytania zadałem w poście o CAP232 do którego zamieściłem link. Nie chciałem zaśmiecać powtarzaniem.

 

Po naprawie wygląda tak:

album_pic.php?pic_id=950

 

album_pic.php?pic_id=949

 

Waży bez wyposażenia ok 190 G.

 

I pytanie o wyposażenie:

czy to zacny wybór silnik TP 2408-21T (kV=1400; moc 113W/60s.; pobór max 18A) + regulator TOWER PRO MAG-8 25A +pakiet 2S + śmigło 10x4,7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz się danymi ze sklepu. Trochę wysokie obroty ale jak nie masz nic innego pod ręką. Ale jeśli nie kupiłeś to ten silnik o tych samych nr. bezie ok:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3524

 

Lub coś podobnego, z kv ok 1100-1400, moc do 150W :) (mniejszych nie ma sensu chyba brać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle stanął, co został chwilowo wstrzymany. Zamówiłem silnik - tanio - ale nie zauważyłem, że zamówienie trzeba potwierdzić telefonicznie, więc dopiero dzisiaj zostało wysłane.

W tym czasie prawie skończyłem Mugi'ego z depronu.

Niedługo dalszy ciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.