Skocz do zawartości

GILES G-202


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Wieczorem podęślę.Co do przeskalowania zmniejszycie sobie w turbocad o 15 % i będą miały wymiary jak przed powiększeniem.Ja do swojego zakładam SUPER TIGRE 90 (15ccm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
sławekmod dało by rade abyś przesłał i mnie swoje plany Gilesa przed i po przeskalowaniu?

Po przeskalowaniu jakiej pojemności użyłeś silnika?, ja ma tylko do dyspozycji 10cm i chciałbym na niego zrobić własnie takiego gilesa.

Jak możesz to podeślij i mnie swoje plany.

Wysłałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość slawekmod

Prace ruszyły dalej.Żeberka wreszcie doterły do mnie po wielu perypetiach ( teraz wiem gdzie nie wycinać laserowo ). Dziś wykonałem dźwigary.Postaram się zamieszczać zdjęcia z kolejnych etapów budowy.

cap0024ve0.png

cap0026dh5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sławku z ostatniego postu wynika, że były trudności z elementami wycinanymi laserowo (a dokładnie z firma). Czy mogłbyś zdradzić (email) z jakiej firmy korzystałeś. Ja też ostatnio wycinałem Pittsa 1350mm rozp i były problemy z jedną "firmą". Trochę mnie to zaskoczyło bo kilka miesięcy wstecz wycinałem Katane (która już lata) i problemów nie było.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Cześć. Kontakt do firmy zajmującej się wycinaniem laserowym : optipro@op.pl .Wysłałem maila do tej firmy i po dwóch dniach otrzymałem odpowiedź z wyceną usługi.Po wpłaceniu na konto pieniędzy i powiadomieniu o tym fakcie mailem zadzwonił do mnie jeden z właścicieli tej firmy i spytał na jakiej balsie mają być wycięte żeberka, ponieważ właśnie zabiera się do wycinania.Od wpłaty na konto do otrzymania paczki z żeberkami minęło zaledwie trzy dni. Koszt wycięcia 22 żeberek (największe 330 x 45mm , najmniejsze 197 x 22mm) wraz z materiałem wyniósł 32 złote + przesyłka 8 złoty. Przedwczoraj wysłałem maila z pytniem o wycięcie KatanyX zmniejszonej do rozpiętości 950 mm.Materiały z jakich miała być wycięta to : sklejka 1.5mm,balsa1.5mm, sklejka balsa-olcha 3mm.Wczoraj wieczorem otrzymałem wycenę (usługa + materiał) ok 80 zł+koszt wysyłki.Balsa z jakiej wycięte zostały żeberka jest na 100% w I gatunku (słoje równe, gramatura całej deski jednakowa).U mnie satysfakcja ze sposobu obsługi klienta jak i wykonania samej usługi jest stu procentowa.Polecam.Sławek.

 

EDIT:Można oczywiście wysłać swój materiał i wytną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dziś wykonałem tylne pasy dźwigara i przymierzyłem bez kleju.Myślę że w sobotę zacznę montaż ostateczny skrzydła.Zdjęcia nie są najlepszej jakości niestety ( robione kamerą cyfrową)

p322at1nr5.png

p322at2aq2.png

p322at3th0.png[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Prace nad G-202 postępują.W przyszłym tygodniu skrzydełka pewnie będą gotowe :) .Potem czeka mnie laminowanie osłony silnika i co gorsze wytłoczenie kabiny :( .

cap0045yr1.png

cap0046nl4.png

cap0049ua1.png

cap0050ay8.png

 

Oczywiście serwa będą od dołu, do zdjęć zamieniłem płaty (lewy z prawym).Lotki zostaną odcięte w ostatniej fazie budowy skrzydła.

cap0054ah8.png

 

Poniżej skrzydło już bez lotek, przygotowane do ostatecznego szlifowania.

cap0057eg2.png

 

cap0064ap8.png

cap0065sy4.png

cap0067ya2.png

 

Mniej więcej takie coś wyszło :

cap0073xv5.png

cap0074no3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby nie było że stoję z pracami nad Gilesem. Skrzydło pokryte folią, lotki przygotowane do pokrycia.Zrobiłem mocowanie skrzydła. Budowa powoli dobiega końca.To co na zdjęciach wraz z silnikiem waży 2,7 kg.Aktualnie zabieram się za kopyto do kabinki i osłony silnika.

 

cap0076uf5.png

cap0077ia2.png

cap0078ta6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość slawekmod

Prace nad modelem idą powoli do przodu.Dorobiłem podwozie z duralu (wymaga polerowania ) oraz popychacze steru kierunku i wysokości.Brak czasu wstrzymuje wykonanie kabinki i osłony silnika.Na sterowanie kierunkiem i wysokością zastosuję cyfrowe serwa Futaba S3152.Oto pare fotek gilesa.

 

cap0098ym3.png

cap0099gk2.png

cap0100bm9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Właśnie przeglądałem internet w poszukiwaniu planów GILESA g202 i dotarłem do tematu na forum.

Mam problem poniewarz stałem się "szczęśliwym "posiadaczem kadłuba i usterzenia od GILESA G 202 - 60 firmy KYOSHO , tj rozpiętości 1475 mm.

Chciałbym dorobić skrzydło lecz mam problem ze znalezieniem wymiarów w tym typie samolotu tj.jaki profil , czy też proporcje płata.

Może kolega , który buduje od podstaw swojego g202 byłby tak dobry i podał przynajmniej wymiary ( nie maże juz o planie) w swoim modelu, który wygląda przepięknie :D:D .

Pozdrawiwm i czekam na odpowiedż.

Mirosław S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w ciągu kilku dni dam radę odszukać plany mojego Gilesa.Można je w CAD przeskalować na dowolną rozpiętość, co ja uczyniłem.Proszę podesłać adres mail na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie!

Jestem modelarzem,który RC latał od końca lat60-tych.Potem nastąpiła b.długa przerwa

i teraz chcę wrócic do młodzieńczych pasji.Mój wybór padł na gliesa 202.( bardzo odpowiadają mi jego walory pilotażowe)W związku z powyższym mam pytanie-czy istnieje

możliwość pozyskania planów tego modelu?Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.