Skocz do zawartości

Hyperion balanser


dobiecki

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem !

Wpadła mi ostatnio w łapki ładowarka Hyperion Eos 0606i z balanserem i wszystko dobrze, ale jest tam dołączony port na wtyczki balasera w innym standardzie niż do tej pory widywałem, mianowicie pakiety 2s, 3s, 4s mają takie same gniazda po 5 pinów - zmienia się konfiguracja kiedy który jest aktywny i do tej pory wszystko było w miarę jasne ale potrzebuję zrobić przelotkę, aby móc balansować pakiet np Welgarda albo Wow - jak sprawdzić polaryzację w tym balanserze bez podłączania pakietu? Pomiar woltomierzem bez podłączonego pakietu nie dał efektu, a podłączyć tak "na żywca" i sprawdzić czy ewentualnie wywali błąd albo może się spali to trochę za prosto. Może ktoś jest zorientowany w tym temacie, bo Gogle nic wielkiego nie pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hyperiona 610i DUO ale z tego co się orientuje mamy wbudowane te same balansery LBA10 . Dla pakietu 3s czwarty pin jest nieaktywny minus pdłanczasz pod piąty pin. Pakietu 2s nigdy nie ładowałem bo niemam ale podejrzewam że dla pakietu 2s niektywne będą trzeci i czwarty pin a do piątego - .Pakiety 4s 5s 6s to tu już problemu nie ma pierwszy pin od lewej+ a ostatni - pomiędzy wiadomo poszczególne cele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

Z tego co zdołałem się doczytać w instrukcji, to występuje 4 rodzaje portów: HP - hyperion, EH - kokam, XH - dualsky, TP - thunderpower. Nie wiedziałem , że jest tyle standardów wtyczek balanserów, ja mam HP, a z tego co udało mi sie dopatrzeć po ścieżkach to w przypadku 2s zasilane są 1,3,5 pin; 3s 1,3,4,5 pin licząc od prawej, bo pierwszy z prawej jest oznaczony jedynką na wtyczce, 4s zasilane wszystkie 5 pinów, ale który jest - a który +?

Pierwszy pin od lewej ma być plus - czyli ten który ma jako jedyny czerwony kabelek, no to brzmi nie żle tylko, że on ma nr 7 i występuje tylko w 6s. Jeżeli u Ciebie minus jest 1 to chyba problem byłby rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci napisałem jak podłączyć pakiet do tego portu a jeśli chodzi o to gdzie jest plus a gdzie minus na tej wtyczce ponumerowanej od 1do 7 już po podłączeniu pakietu to wygląda to tak. Podłączyłem właśnie pakiet 3s i po pomiarze napięc na tej wtyczce która jest ponumerowana minus jest na kablu nr1 a plus na kablu nr4 a pomiędzy oczywiście poszczególne cele.Po podłączeniu pakietu 4s minus jest nadal na kablu nr1 a plus na kablu nr5 . Nie mam pakietów 5i6s ale plus będzie się pewnie przesuwał kolejno na kable 6i7 a minus pozostanie nadal na kablu nr 1. Ja w swoim porcie musiałem podocinać te plastiki gdzie się podłancza pakiety bo mam pakiety kokam i wtyczki nie pasowaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Podłączyłem swój pakiet do balansera zakładając , że minus jest na pinie 1 i każdy kolejny pin jest o 3.7 V wyżej i udało się. Jeszcze jedno wycwaniakowałem, że skoro w 4s zsilane są wszystkie piny po kolei, to w to gniazdko wpiąłem pakiet 3s wykorzystując piny 1-4 omijając 5. W ten sposób ominąłem nieużywany pin 2 w gnieździe 3s.

Myślę, że można by się również podłączyć w gniazda 5s i 6s zachowując polaryzacje i kolejność cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.