Skocz do zawartości

2,4 GHz do Multiplexa


kustosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Pamietaj o tym iz kazda ingerencja w dlugosci kabla anteny 2,4 powoduje zmiany i strate zasiegu.Jej dlugosc musi byc zachowana taka jaka jest.Jezeli mamy modul assana to z tego co wiem gwint anteny jest bezposednio w plytce scalonej zestawu i niemozemy tego ruszac .Niewiem czy ktos mnie rozumie o co mi chodzi

 

Chyba niezbyt rozumiem. Czyli niby nie moge przedluzyc kabla ktory idzie do anteny? Nie moge do tego modulu wkrecic przedluzki ktora podepne do anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie.To jest mozliwe a przypadku apki na 35 mhz,niestety przy takiej czestotliwosci jak 2,4 kazda zmiana nawet o 1 mm moze spowodowac komplikacje.pilot, co do tego modulu assana tez sie nad tym zastanawialem ale niewiedzialem co to dokladnie jest zmylila mnie nazwa trainer module (PPM Only)

Czyli koncowki wpinam pod kabel trenera i latam ??

 

czyli mam rozumiec ze z profi 3030 bedzie wspolpracowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie.

 

To sie troche doinformuj jeszcze :)

Przedluzka z oplotem do 1m ma minimalny (niezauwazalny) wplyw. Dopiero przy wiekszych odleglosciach (5m+) jest odczuwalna roznica.

 

edit: Tobie chodzi o dlugosc dipola anteny 2.4, nie o przedluzki. Popraw prosze swoja wypowiedz bo na dodatek swieci sie na zolto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Świerzo nabyłem mc4000 (z rynku wtórnego oczywiście) sugerując się między innymi i tym wątkiem, a posiadam Eclipsa7 i moduł 2.4 do niego.

 

Wielkie podziękowania dla japim.

 

Wiedząc już o tym, że

Tak - napięcie skacze o 0,02V

czuję się bezpiecznie.

 

Przy okazji, instrukcja jest nieco ciężkawa, tzn. tłumaczy jak coś zrobić i tylko/aż tyle. A znalezienie najlepszych praktyk w wykorzystaniu mc4000 to ciężka sprawa, mało kto dzieli się swoimi doświadczniami w tym względzie (Multiplex clinic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, instrukcja jest nieco ciężkawa, tzn. tłumaczy jak coś zrobić i tylko/aż tyle. A znalezienie najlepszych praktyk w wykorzystaniu mc4000 to ciężka sprawa, mało kto dzieli się swoimi doświadczniami w tym względzie (Multiplex clinic).

 

Humm, musisz zmienić sposób myslenia o ustawianiu modelu - tak jak w automatyce.

Parametryzujemy wejścia i osobno wyjścia, po drodze coś robimy.

Czyli manipulatory ustawiamy osobno (np. trymery w drugą stronę działające tylko w -80% do -100%) przypisujemy wyjść do tych wyjść przypisujemy serwa (ustawiamy osobno parametry pracy serw np. zakresy i zwolnienie pracy, itd.) a teraz aby było trudniej możemy sposób parametryzacji pracy serw zmieniać np. przełącznikiem a jeśli dalej nam mało to możemy to ustawić rożnie dla kolejnych faz lotu itd.

 

Jak przestawisz się to zrobienie wielu ustawień które wymagały kosmicznych kompbinacji teraz zrobisz prosto i łatwo. np. 4 serwa gazu o różnych krzywych pracujące pod jednym manipulatorem D to proste, aż trywialne.

 

to jest naprawdę najbardziej elastyczna aparatura jaką znam a miałem ich kilka w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna spytac gdzie i za ile ?

Zupełnym przypadkiem przeglądając epheli .

 

Armand, nie mam problemu z wchłonięciem sposobu myślenia bo jest czyste.

Mój problem polega na tym, że możliwości jest zylion, i na moje oko, to co sobie wymyślisz możesz zrobić przynajmniej na 2 sposoby z czego 1 to ten "właściwy" sposób, a 2gi to z braku doświadczenia "kombinowanie jak koń pod góre".

Oczywiste oczywistości dla znających aparaturę i jej filozofię programowania są dla mnie ODKRYCIAMI (że tak łatwo i przyjemnie i w sumie w tak oczywisty sposóB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A wie ktoś jak podłączyć taki moduł do sanwy.

 

 

Może da się podłączyć do sanwy taki sam moduł w podobny sposób jak podłączył do swojego multiplexa Pan Przemek :?:

 

EDIT:

 

Czyli na przykład tak kupie sobie ten moduł lub taki moduł i zalutuje sobie do modułu trzy kabelki tak jak Pan Przemek a do aparatury w taki oto sposób (patrz na sanwa vg6000) to będzie działać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPX3010 z Assanem - rozwiercona kula anteny, w miejscu sruby zaciskajacej kule - LED.

Dodatkowo - jako ze nadajnik uzywany z symulatorem - wylacznik Assana kontrolowany jak w MPXie przystalo.

Leszek_MC3010.jpg

 

Leszek_MC3010_modul.jpg

 

 

 

MPX4000 z Assanem - tym razem tak by latwo bylo wlozyc oryginalny modul 35MHz - kiedys 12 kanalow moze sie przydac a Muliplexowe elementy 2.4GHz sa dosc drogie.

 

Leszek_MC4000.jpg

 

Leszek_MC4000_Modul.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.