Skocz do zawartości

No Name


lukaszp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po dość długiej nieobecności na forum chciałbym przedstawić mój najnowszy projekt, jest to motoszybowiec o rozp. ok 1m. Znalazłem jakieś żeberka wycięte laserem, narysowałem na komputerze plan skrzydełka i tak oto powstał ten modelik. Założenia były takie aby wsadzić do niego sprzęt który już posiadam, nie wydać na jego budowę zbyt dużo pieniędzy. praktycznie musiałem kupić tylko trochę kabla, 2 deski balsy 2mm, silnik,kołpak i łopatki resztę wszystko posiadam. Płat jest zrobiony na profilu AG26. Wszystkie pomysły na kształty tego modelu zrodziły się w mojej głowie i nie były zaczerpnięte z żadnego innego modelu(mam nadzieję że nie wyjdzie mu to BARDZO na złe i, że będzie latał przyzwoicie;P). Zrobiłem ten model po części z nudów, ale również po to aby móc sobie nim polatac praktycznie wszędzie, i aby można było nim zarówno pokręcić trochę w termice jak i również pobawić się w jakąś podstawową akrobację. Dobra skończę już przynudzać i teraz trochę danych:

 

Silnik: Hextronik D2211

Regiel: Turnigy Plush 12A

Accu: 2s ok 300mAh (takie posiadam)

Śmigło 8x4

Serwa: lotki 2x chińskie No Name 3,7g

stateczniki 2x Dymond D47

Odbiornik: MZK Penta lub Rex 4 MPD

 

Fotki tego co powstało do tej pory:

moto007.jpg

 

moto008.jpg

 

moto010.jpg

 

moto011.jpg

 

moto012.jpg

 

 

PS. Dodam tylko że nie wszystko jest jeszcze doszlifowane dostatecznie do oklejania jest jeszcze do zrobienia kilka poprawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol93, No tak mocowanie skrzydła jest dość ciekawe ale skrzydło będą jeszcze trzymały gumki.

 

Patryk Urban, Nie ma w kadłubie żadnej rurki węglowej, przy tej wadze modelu jest ona zupełnie zbędna. Kadłub jest zrobiony całkowicie z balsy tylko przód jest wzmocniony fornirem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertman_176, no tak wagi nie napisałem wo co jest pokazane na zdjęciach waży 70g. więc mam nadzieję do lotu zmieścić się poniżej 200g. A co do sylwetki kadłuba to mi się podoba i jest wykonany z mocnej balsy i nie powinno być problemów z łamaniem kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwetka ładna ale nie praktyczna - ugiecie kadłuba powinno isc IMO w przeciwna strone ponieważ ten kadłub bedzie łatwo sie łamał przy lądowaniu.

 

Znając Łukasza ten model nie będzie lądował na ziemi tylko do ręki :P takie to już on ma skrzywienie :P:P :twisted: :twisted: :twisted:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Jedna z piękniejszych konstrukcji jaką zdarzyło mi się nacieszyć oczy.....Gratuluję ! Mam nadzieję, że będzie latał tak jak się prezentuje !

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.