Skocz do zawartości

DLG NRJ


WerTo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielokrotnie widziałem NRJ na zawodach. Bardzo fajne modele, ładnie latające, choć prawdopodobnie zbyt lekko robione i przez to bardzo delikatne - kompozyt na skrzydle i statecznikach był z małą ilością żywicy i łatwo się rozwarstwiał. Dużo więcej powiedzieć nie potrafię, ale mam kolegę, który nimi lata. Poprosiłem, żeby odezwał się w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz użytkowników jest niezmiernie cenną informację. W necie jest stosunkowo mało informacji nt NJR, a te które są mają wybitnie marketingowy charakter. Mnie osobiście zainteresował kąt wzniosu skrzydeł 7 stopni co świetnie sprawdza się w mini dlg ELF, przekładając się na zwinność i zwrotność modelu pomimo braku lotek. Oczywiście to zupełnie inny model (rozpiętość 1000 mm i waga do lotu około 98 g) niż COMET którym najczęściej latam. Model ELF lata świetnie ale tylko przy bardzo słabym wietrze. Nawet w lecie takich dni jest niewiele w ciągu słonecznego dnia. Wieczorem wiatr jest wprawdzie niewielki ale zazwyczaj nie ma już noszenia termicznego, a raczej duszenie. W modelu NRJ zainteresowała mnie też waga do lotu 230 g w wersji strong (Textreme 60). Nawet jeśli trzeba model dobalastować na nieco silniejszy wiatr, to i tak jest to bardzo interesująca waga. Mój Comet w wersji strong to minimum 270-280 g. O ile informacja o wadze 230 g NRJ jest prawdziwa ? Marketing jest niestety sztuką uwodzenia, niedopowiedzeń i skrótów myślowych wprowadzających potencjalnego klienta w błąd, stąd rzetelna informacja od rzeczowego użytkownika jest tak cenna !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolega Mateusz ma problem z rejestracją na forum, więc wklejam wiadomość, którą mi przesłał

 

Cytat

Moim skromnym zdaniem modele NRJ są naprawdę dobre, a informacje o nich pokrywają się z rzeczywistością. Latają świetnie, bardzo dobry przelot, mało tracą w duszeniach, w noszeniach też się świetnie sprawują głównie dzięki wadze (tak, wagi podane przez producenta są prawdziwe, miałem model z textreme na skrzydle i gotowy do lotu ważył 225g). Poza tym naprawdę wysoko się rzucają i bardzo przyjemnie się nimi lata. Także polecam (niestety cena dosyć wysoka, ale adekwatna do jakości).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.