Skocz do zawartości

Albatros D.V z Alfa Model


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Kiedyś pytałem na forum o relacje z budowy modeli Alfa, ale odzewu nie było, potem znalazłem coś sprzed wielu lat, zatem może to już jest temat "passe" ale kilka słów o modelu mam nadzieję nie zaszkodzi.

Zestaw kupiłem właściwie głównie dla zdobycia doświadczenia w piance Alfy zanim przystąpię to budowy malego Spitfire'a, ale i możliwie dla przyjemnego powolnego latania, bo mój nieuport już niestety na półkę się nadaje.

Model po zastanowieniu i wielu pokusach "zmakietowania", postanowiłem wykonać " z pudła" i jedyne zmiany będą miały na celu, jak zwykle, zbicie wagi i małe "usprawnienia". No i malowanie docelowe będzie polskie.

 

Na razie tylko kilka zdjęć i kilka modyfikacji

- w całym modelu będą nano serwa ca 3g,

- bowdeny zmieniłem z 0.5 na 0.3 mm ( to jedyny sposób na odchudzenie tyłu kadłuba) i odciąłem ster kierunku bo chodził za twardo,

- w płacie górnym napęd lotek zrobiony jest z jednego kawałka drutu 0.3mm z "pętelką" w środku przez którą przechodzi śrubka wkręcona w ramię serwa.

- całość elektryki jak zwykle zamontowana będzie max w przodzie kadłuba.

Tylko tyle na razie, budowa mam nadzieję będzie krótka zatem męczył Publiczności mocno nie będę. Cdn.

Pzdr,

M

Ps.cos nie mogę zdjęć umieścić :(

20200625_234656.jpg

20200625_234709.jpg

20200627_224251.jpg

20200627_224317.jpg

20200627_224406.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dobry wieczór,

Mało czasu ostatnio i trochę mnie deszcz zalał (wilgoć w warsztaciku straszna) zatem i postępy małe, ale wczoraj zważyłem wszystko (chyba bez kołpaka i śmigła) i waży ca. 150 gramów; z wyważeniem będzie trochę walki (wszystko na dziobie a mimo to za lekkie!) ale szansa jest że bez ołowiu się obędzie, wszystko zależy jak ostatecznie kołpaczek i bateria przeważą.

Złożyłem modelik na sucho, pozbyłem się wcześniejszych "upiększeń" malowania przygotowałem do malowania wszystkie zastrzały i podwozie.

Wszystko trzyma się ledwo ale wyobrażam sobie, że pracujące olinowanie zepnie wszystko na cacy. Ciągle nie wiem czy warto okleić kraw natarcia, bo takie wydają się delikatne, będę coś knuł. Cdn.pzdr.

M

20200116152640-5d36933e-cu_e520x360.jpg

20200702_201149.jpg

20200702_201127.jpg

20200702_201106.jpg

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobry wieczór,

No i dziś poleciał. Zrobiłem tylko 2 krótkie loty testowe i wygląda że będzie latał nieźle. Muszę tylko sprawdzić mniejszą prędkość bo dziś trochę (jak na mnie i na rozmiary łączki) przygazowałem:)

No i trochę detali jeszcze chyba dodam jak już pokazał co umie.

Pzdr.

M

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model. Teraz czas zbudować coś samemu. ? trochę za szybko lata ten albatros. Jak jednopłat. Liczba Reynoldsa jest nieubłagana. Jak się "wlatasz" w model to będziesz wiedział jak bardzo można zwolnić nić zwali aię w korkociąg.

Oglądałem pokaz "walki" replik takich samolotów na pokazach w Farnborough. Zanim przeleciały z jednego końca pasa startowego na drugi to udało mi się kupić i zjeść hot doga ? ale latały fajnie. Tak powoli. Mial być jeszcze atak na Vickersa Vimy ale ten wypadł z pasa przy starcie i wycofał się. Mam gdzieś fotki. Fajny pokaz.

Edytowane przez Vesla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobry wieczór, 

Ostatni filmik z lotów. Modelik lata świetnie, Wiesław miał rację - spokojnie można też wolniej polatać. Jest b tolerancyjny na zmianę SC - zmiana baterii w granicach kilku g różnicy (w tej skali to może mieć znaczenie) nie powoduje problemów w lataniu. Jest też b wytrzymały jak na materiał z kt jest wykonany, lądowania w krzakach nie powodują uszkodzeń (na kraw natarcia nalepiłem przeźroczystą taśmę kt eliminuje wgniecenia, przynajmniej dotychczas:) ).

Zrobiony z pudełka a lata super (nawet przy moich umiejętnościach). Mogę spokojnie polecić.

Pzdr.

M

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki! Jeszcze mu brakuje szachownic na skrzydłach ale będą. Modelik ciągle żyje i lata. Ale największym bonusem który z modelem dostałem jest sposób napędu lotek, który jest super w małej skali - jest lekki, serwo napędu jest przed SC i działa bez pudła. Tak zamierzam teraz robić napędy w moich nast modelach.

Pzdr,

M

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki, no właśnie knuję coś piankowego na konkurs, nie będzie żadnych wodotrysków, chciałbym zrobić w założeniu taki samolocik, który da się zbudować w tydzień, max dwa. Koncepcje są na razie ogólne ale raczej 2płat i na pływakach! :)

zobaczymy jak wyjdzie.

pzdr,

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.