Skocz do zawartości

Klej do plastiku.


dawid xd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użydkownikiem tego forum.

Ponieważ używam kleju modelarskiego Contacta Professional.

Kupiłem go przez internet i niektóre części dobrze skleja, a niektóre źle. Co to może być przyczyną. (specjalnie odczekałem prawie tydzień, żeby nie było ze jeszcze nie wysechł ) , i dalej to samo. Przy szlifowaniu lekko dotknełem część, i się odłamała. (pokrywa od podwozia, i koło). Może macie nazwy jakiegoś lepszego, mocniejszego kleju tylko nie CA.

proszę o szybko odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada - CO kleisz? Nie każdy klej klei podobne materiały.

Dlatego czyta się dokładnie na etykiecie, jakie rodzaje materiałów dany klej ze sobą łączy.

"Plastik" jest pojęciem bardzo szerokim, a gama dostępnych gatunków jest ogromna. Jeśli nie podasz rodzaju tworzyw i materiałów jakie chcesz kleić, to ci dużo nie pomożemy. I dlaczego nie chcesz CA? Przy okazji ten klej, o którym mówisz to właśnie CA. :wink:

Możesz poprawić jego skuteczność, stosując przyśpieszacz do CA - też do nabycia w sklepach modelarskich. W tej roli sprawdza się też wilgoć - np. ślina w małej ilości (zwilżyć, nie zmoczyć). CA klei dobrze materiały porowate. Gładkie i twarde nie zawsze.

Jeśli nie chodzi ci o ładny wygląd, możesz spróbować zywicy epoksydowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No cóż. Za markę się płaci... :wink:

 

Kleje samolot z plastiku p51.

A z JAKIEGO "plastiku"? Bo "plastik" to potoczna nazwa tworzyw sztucznych, których jest jak mrówków w lesie. A prawdziwego Plastiku to się chyba już od 100 lat nie produkuje ;) Wyparły go dużo lepsze tworzywa, tylko nazwa pozostała.

A tak poważnie, to wydaje mi się, że winny jest nie klej, a proces klejenia. Ewidentnie robisz coś wbrew instrukcji użycia. Wreszcie, to modelik, a nie maszyna do crash testów. Nie musi być pancerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mam wiedzieź z jakiego plastiku?

 

Może na początek pokaż opakowanie od modelu i zdjęcia klejonych elementów? :wink:

Zdjęcia możesz wkleić tu:

www.fotosik.pl

Po dodaniu ich na ten serwer, kopiujesz tylko link oznaczony jako "pełen rozmiar na forum" lub "miniaturka na forum, zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze" i wklejasz sam link do postu. Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.