Skocz do zawartości

RWD 8


wojo

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzyjcie i wypowiedzcie się. 2, 30 m rozpiętości. Jak wam sie podoba ten model. czy mozna nim wystartować w jakichś zawodach. kupilem już gotowego

 

1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89d4cbfab50da15f.html

 

2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61d539cb4d2cd95a.html

 

3.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d56b6bd00bf23640.html

 

4. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/297250ee03905b96.html

 

Co jest warty taki model? Posiada wszelka dokumentacje zdjęciową z oryginałem, plany oraz kopyta do wykonania maski itd. Silnik super Tiger 32 ccm. Silnik napewno do wymiany, taki nie pasuje do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zawody - w tej skali model powinen już posiadać widoczną konstrukcję kadłuba taką, jak oryginał czyli z rurek. Dół trochę nie pasuje, i boczki- brakuje listwy pośrodku wysokości i zdaje się że boczki miał oryginał kryty płótnem a nie sklejką.

Silnik ST3200 to wolnoobrotowy, może się całkiem dobrze sprawować w tej makiecie.

Chętnie pożyczyłbym od Ciebie dokumentację zwłaszcza zdjęcia, bo też pracuję nad RWD-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dokumentacje, nie ma problemu. Z tym ze bedę fizycznie ją miał jak i model po nowym roku. Narazie mam zdjęcia i w zasadzie go kupiłem,ale chciałem jeszcze posłuchac waszych opini, bo moze w ogóle nie warto w niego inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Model jak widać na zdjęciach jest ładnie wykonany należy sprawdzić na ile jest zgodny z dokumentacją samolotu , poprawić ewentualnie drobiazgi . Wymienić motorek najlepiej na jakiegoś SAITO oblatać wyregulować , zważyć i ocenić czy jest to mały gigaant z duży F4C poćwiczyć latanie prezentację. I wystartować w zawodach a jeśli nawet nie w zawodach to dla włsnej satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, wg mnie to raczej półmakieta

1. rwd-8 miał pokrycie płócienne całego kadłuba oprócz górnej części przodu, bagażnika za fotelem 2 pilota i górnej części grzbietu. Poza tym, miał wyraznie widoczne listwy profilujące

2. między górną łukową częścią a pionowymi boczkami powinna być wyraźnie widoczna linia (nieciągłość na wykresie, brak pochodnej ;) ) a w tym modelu jest płynne przejście

3. tablice pilotów są jakieś dziwne- na znanych mi rysunkach są wstawione całe przyrzady z ramkami

4. spód kadłuba jest laminatowy i łączony na widoczne (!!!!) wkręty - oryginał miał tam oproflilowanie z listew kryte płótnem

5. na prawym skrzydle brakuje klapy do składania- powinna być chociaż narysowana linia podziału

6. nie widać dokładnie, ale chyba nie ma odtworzonego mechanizmu napędu lotek i kolektorów wydechowych

6. uszczelki wokół krawędzi wykrojów kabin to jakaś żenada- można kupić gotowe ładne gumeczki, albo uszyć z miękkiej skóry coś co wygląda w miarę prawdziwie

7. kształt tego "T" na kadłubie wygląda jakoś podejrzanie, ale może tak miało być

 

generalnie model dość ładnie wykonany, ale zupełnie nie odzwierciedla oryginału, co prawda porządna makieta kosztować powinna 10x tyle co dałeś, więc jakby nie ma co wymagać za dużo. Podobnież te modele ładnie latają.

Na razie nie wyrzucałbym tego silnika, bo wolnoobrotowe ST dużo mniej palą niż SAITO i to taniego paliwa (zalecane zdaje się 12-14% oleju i niewiele nitra). Jeśli już zmieniać na 4t, to raczej wolnoobrotowy OS bądź ASP.

z dokumentacją się przypomnę. Teraz w Modelarzu były bardzo ładne plany RWD-8, co prawda mało detali ale za to starannie zwymiarowane i w dużej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić ten model czy nie to jest zależne od ciebie,dla mnie było by szkoda wydać 1000€ na niby makietę.

Według mnie jest to model do polatania z kolegami na łące lub na jakimś pikniku,bo nawet jako pół makieta,jest kiepsko wykonana.

 

Tak powinna wyglądać makieta do startu w zawodach.

 

iiitargimodelarskiewm1sla5.jpg

w640.png

iiitargimodelarskiewm1szw7.jpg

w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.