Skocz do zawartości

Trenerek Miki - relacja z budowy


Fred

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu latach przerwy powróciłem do dawnego hobby.

Jako pierwszy model powstał oczywiście Wicherek w rozmiarze 15.

Napęd dzwonek sterowany obrotami silnika i sterem kierunku

 

album_pic.php?pic_id=936

 

Koleją rzeczy potrzebowałem trenerka, aby oswoić się z lotem w pełni sterowanym.

 

Za wzór posłużył model Miki p. Pawła Włodarczyka z 1967r, przeskalowany x 1,25.

Profil Clark Y

Rozpiętość 1400 mm

Długość 945 mm

Waga do lotu 850 g

Silnik TURNIGY C2830 – 1050 ze śmigłem 9 x 5

 

Kadłub – sklejka ze skrzynek po owocach podłużnice listewka 3x3mm wykrzyżowana balsą 3x5 mm.

 

album_pic.php?pic_id=920

 

Skrzydła – żeberka balsa 1,5mm dźwigary sosna 5x3 mm,

Wypełnienie balsa 1mm, keson balsa 1mm.

 

album_pic.php?pic_id=926

 

Stateczniki kratownica z balsy 8x6 mm.

 

album_pic.php?pic_id=922

 

album_pic.php?pic_id=923

 

Kadłub przód oraz dół pokryty szyfonem, skrzydła i stateczniki papierem japońskim 4-ro krotnie celonowane.

 

album_pic.php?pic_id=929

 

Napęd sterów bowdenami - serwa E-sky 8 g.

 

album_pic.php?pic_id=921

 

Napęd lotek – serwa E-sky 8 g, osobno na każdą lotkę

Lotki- zawiasy silikonowe podpatrzone na forum (nie przypuszczałem, że takie proste)

 

album_pic.php?pic_id=932

 

Stery kierunku i wysokości – zawiaski z dyskietki.

 

A tak wygląda efekt końcowy

 

album_pic.php?pic_id=935

 

 

Poniżej link do filmu z oblotu:

 

 

Podczas budowy na pewno nie uniknąłem wielu błędów, liczę na konstruktywną krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Super.. mnie sie podoba... i jak ladnie lata.... gratuluje!

 

 

Miło mi to czytać, może i on lata fajnie, ale ja muszę się jeszcze dużo nauczyć.

Faktem jest, że jest dość samostateczny i wybacza wiele błędów w sterowaniu, pod warunkiem że jest na dość dużej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pytanie - czy na prawdę ująłeś dużo wagi tymi otworami?"

 

 

 

15 gram - przy końcowej wadze modelu to niewiele a napewno osłabiło konstrukcje i wygląda nieciekawie. Przyznaje tutaj mocno przekombinowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...model Miki p. Pawła Włodarczyka z 1967r

Widziałem mnóstwo Wicherków, a tego Mikiego po raz pierwszy.

Wygląda niczego sobie, lata bardzo ładnie, dziwne, że do tej pory nikt z forum go nie zbudował (niby miałem go w planie na niewiadomo kiedy, ale mnie ubiegłeś; poza tym czego to ja nie mam w planach :lol: ).

 

O ile nie pokręciłem, to w Planach Modelarskich są do niego pływaczki - zamierzasz je wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,są pływaki są też narty myślę,że teraz będą bardziej przydatne. Pływaki przemyśle bliżej wiosny,najpierw muszę nauczyć się pilotażu, z takim podejściem do lądowania wodowanie cienko widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wg mnie wyszedł i tak lekko. 840 g to dobry wynik, 15 g w tą czy w tą to kropla w morzu. Na wytrzymałości się nie znam :D (wiem jednak, że przekładki międzydźwigarowe idą słojami pionowo 8) )

 

A jaka muzyka do oblotu, miód dla uszu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jednak, że przekładki międzydźwigarowe idą słojami pionowo

 

 

Racja z przekładkami dałem :ass: Temat z dyskusją dotyczącą przekładek znalazłem jak było już po sprawie. Podkład pod film robiła moja latorośl, tutaj ja już nie nadążam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że ten błąd przy lądowaniu nie spowodował większych uszkodzeń ... xD

 

To tylko tak nieciekawie wyglądało, trawa zamortyzowała skutki twardego lądowania.

swoją zaletę też ma mocowanie skrzydeł na gumę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik ekstra. Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że samolot który ładnie się prezentuje na ziemi musi ładnie latać :)

A tak na marginesie - mnie zablokowali filmik z lotu Drake'a i ledwie wstawiony z oblotu MBT :cry: Za naruszenie praw autorskich. Teraz muszę nowe powstawiać - bez muzy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.