Skocz do zawartości

Brak ssania Turnigy 30 benzyna.


Romann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Bardzo prosze o podpowiedzi. W silniku Turnigy 30 nie mam ssania paliwa do gaznika. Z jednej strony wydaje mi sie wydmuchalo uszczelke pod cylindrem bo jest lekko wystajaca poza obrys cylindra i przepolowiona. To widac na wystajacym kawalku podkladki. Problemy mialem z praca silnika bo chodzil ale systematycznie szczekal ( chyba tak to mozna okreslic ) . Nie dawala zadna regulacja L  i H.  Teraz to nie ma ssania bo jak zatkam otwor wejciowy powietrza  i ruszam smiglem w lewo i w prawo to paliwo w rurce caly czas stoi w miejscu. I pytanie : czy to moze byc przyczyna tego ze jest uszczelka  wydmuchana. Nie rozbieralem jeszcze silnika aby to w 100 % potwiedzic bo troche sie boje czy dam rade taka uszczelke zalozyc. Na co zwrocic uwage przy zdejmowaniu cylindra z tloka, bo taka czynnosc chyba bede musial zrobic. Prosze o rade jak sie do tego zabrac. Dzieki z gory za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Silnik dawno nie odpalany?Jeżeli tak to prawdopodobnie wyschła membrana w gaźniku i dlatego problem z zassaniem paliwa.Tak czy owak do niej też trzeba zajrzeć,może pękła-mało mamy informacji kiedy silnik pracował.Trzeba też przejrzeć układ paliwowy,czy wężyki są całe,czy nie zapchał się filtr w zbiorniku.

Uszczelkę napewno trzeba zmienić,nie miałem nigdy Turnigy,więc nie wiem jak z dostępnością części.Być może dobierzesz uszczelkę w serwisach kosiarek i podkaszarek -jak nie,kupujesz materiał który nazywa się Klingeryt i sam wycinasz.Jest w arkuszach.

Odkręcasz 4 śruby z głowicy,zjedź tłokiem w dolne położenie i powoli ściagasz ją z tłoka,nie obracaj głowicą ,nie szarp,delikatnie żeby nie porysować.Jak zejdzie obejrzyj przy okazji łożysko na czopie korbowodu i pod tłokiem.Zakładasz analogicznie,ustawiasz pierścień odpowiednio na zamku,można sobie troche go posmarować olejem aby lepiej wszedł w głowicę.Dokręcasz śruby głowicy oczywiście na krzyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Silnik jakies tydzien temu odpalany, chodzil ale regularnie kaslal.  Zgasilem go  i potem juz nie moglem go zapalic bo nie mial ssania. Rurki wszystkie dobre, filtr dobry, paliwo dobre, a ssania nie ma i chyba dlatego musze go rozebrac i zobaczyc uszczelke bo jakos mi ona wylazla w jednym rogu. Tak mi sie zdaje. Bo chyba ta uszczelka odpowiada takze za robienie podcisnienia i dlatego nie ma ssania. Gdy wleje bezposrednio do cylindra to silnik pali chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak karter silnika sie rozszczelni to nie będzie ssania czy to na uszczelce pod cylindrem czy na uszczelniaczu wału. Jeśli tutaj będzie ok to zostają membrany gaźnika. Można jeszcze rozebrać i namoczyć benzyna. U mnie pomogło w DLE35RA i obeszło się bez wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.