Skocz do zawartości

KINGMAX BLS3009S - szukam opinii


Grabcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję opinii o serwomechanizmach jak w temacie. Opis: TU . Parametry wyglądają ciekawie. Cena dość wysoka jak na wyrób chiński. Szukam czegoś na lotki do akrobata 2,2m, raczej akrobacja klasyczna - nie 3D. Już jakiś czas temu straciłem bezgraniczne zaufanie do Hiteca, a ostatnio trochę "przewiozłem" się na Savoxach (wydaje mi się, że te ze starszej produkcji nowe miały dużo mniejsze luzy od nowych produkowanych obecnie). Prośba do tych, co używali / używają o podzielenie się opiniami o tym konkretnym typie serw, jak i ogólnie o serwach Kingmax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę gustuję w mniej renomowanych serwach, a gdy nie da się znaleźć jakichś zdjęć itp odnośnie konstrukcji serwa to po zakupie rozbieram serwo aby sprawdzić wizualnie czy ktoś się postarał.

Przeważnie tanie serwa strach montować i jest to strata i czasu i pieniędzy.

Raz kupiłem dwa serwa feetech i po demontażu i oględzinach wyrzuciłem je do śmieci i ponad 2 stówy w plecy , za to po tej nauczce nawet nie patrzę w stronę feetech.

Kupiłem też serwo king max ale nie pamiętam symbolu , pamiętam tylko że kosztowało 140zł i raczej było byle jakie i więcej bym go nie kupił.

Za to kupiłem nie tak dawno serwa king max KM5521MDHV , i naprawdę robią wrażenie , nie ma się do czego przyczepić , solidna konstrukcja , bardzo ładnie lutowane  i raczej tanie bo chyba 160zł za szt , pracują bardzo ładnie , ale czy są trwałe to nie wiem bo oblot modelu planowany jest na wiosnę.

tu zdjęcie elektroniki

spacer.png

 

Drugim serwem które mi się bardzo podoba pod każdym względem jest Blue Bird BG-0927WP , płaciłem za serwo 120zł i to jest mistrzostwo świata , tyle że serwa są słabo dostępne a jak gdzieś są to już takie tanie nie są.

Zdjęcie elektroniki tego serwa

spacer.png

 

Również chętnie podpatrzę propozycję kolegów jakimi serwami warto się interesować .

Mi tanie serwo savox siadło po roku koszt 100zł 8kg ciągu, raczej żalu nie ma ale często się słyszy że szczotkowe silniki w tanich savoxach padają .

Zamiast tych king max miałem kupić serwa Hitec ale jak się im bliżej przyjrzałem to się okazało że nie cała przekładnia jest metalowa więc się wycofałem i kupiłem te king max , no i na razie nieźle się zapowiadają, jak pośmigają dwa lata to dopiero będzie można powiedzieć że są warte zainteresowania.

Savox-y  z mojego Mx-a bardo dobrze się spisują jeden sezon prawie za nimi i jak na razie złego słowa o nich powiedzieć nie można a model mało nie lata , no ale to 300zł za jedną sztukę to raczej nie za tanie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa z tematu kosztują od 250 do prawie 500 zł / szt. (zależy od miejsca zakupu). Są więc drogie. Do mnie przemawia silnik bezszczotkowy, który razem z potencjometrem jest lutowany bezpośrednio w płytkę. Chyba zamówię i przetestuję. Niedawno rozbierałem jakieś Power HD (1501 ?) oferowane kiedyś przez jeden z polskich sklepów do modeli 50 ccm - porażka. Osobiście lubię Futabę, ale droga i też potrafi mieć grube wpadki (osobiście miałem uszkodzenie modułu syntezy w nadajniku 9CP i od nowości walnięty wyświetlacz OLED w żyroskopie). Moduł syntezy używkę dokupiłem przez eBay, a display ściągałem z Ripmaxa. Odnoszę wrażenie, że wysoka cena wyrobu i znana marka tak naprawdę nic nie gwarantują, a super niska cena gwarantuje kłopoty. Do przetestowania BLS3009S trochę zachęca mnie TA referencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyszły zamówione serwa. Koszt około 250 zł/szt. Pierwsze wrażenie bardzo dobre. poniżej mały in-box.

Serwa przychodzą zapakowane indywidualnie w plastikowe pudełka.

serwo01.thumb.jpg.2b1f81769f7fa21cf71d8087e1efe72b.jpg

Pod spodem wykaz parametrów.

serwo02.thumb.jpg.1f0c3ab2e39d0f50963b3612f83887b1.jpg

Serwo posiada aluminiową, ładnie wykonaną obudowę.

serwo03.thumb.jpg.d22da693fcdb7f58b9d0d32f461437d5.jpg

Skręcane jest na śruby imbusowe. Każda śruba ma podkładkę / uszczelkę gumową.

serwo04.thumb.jpg.8862df40a8e4844f31bf5be5fec75ba3.jpg

Uszczelki znajdują się też pomiędzy poszczególnymi segmentami obudowy. w górnej części obudowy obsadzone jest łożysko wałka wyjściowego.

serwo05.thumb.jpg.d7bd0b0b8c0d2978e4a55e6d47a763ab.jpg

Wszystkie stopnie przekładni są metalowe. Producent moim zdaniem oszczędza na smarze.

serwo06.thumb.jpg.d566ce8f752c19dcc39b99a98ea6e065.jpg

Elektronika ładnie zmontowana. Brakuje mi zmycia topnika po wlutowaniu elementów przewlekanych i kabli. Płytka przylutowana bezpośrednio do silnika. Nic się w środku nie telepie. Kabel zasilający / sygnałowy zabezpieczony elastyczną zalewą.

serwo07.thumb.jpg.1a4c178ca2347620ce82865efe04424d.jpg

Odrobina izopropanolu i od razu wygląda to lepiej.

serwo08.thumb.jpg.d1f84dd02a887b876dda15c5cafc338d.jpg

Na uwagę zasługuje fakt umieszczenia na spodzie obudowy silikonowej podkładki ułatwiającej odprowadzenie ciepła z MOSFETów sterujących silnikiem.

serwo09.thumb.jpg.dd449c537dec23e7efe467102ff98e9f.jpg

Do serwa dołączane są typowe plastikowe orczyki i zestaw montażowy. Luzy praktycznie niewyczuwalne. Dużo mniejsze niż w moich nowych Savoxach. Jeśli te serwomechanizmy będą tak działały jak wyglądają to będę bardzo zadowolony, ale o tym przekonam się dopiero w przyszłym roku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z savoxa jestem zadowolony , ale z drugiej strony serwa mają dopiero jeden sezon przelatany i w tym sezonie wylatałem około 20L benzyny , więc to za mało aby powiedzieć że serwa są dobre biorąc pod uwagę jaką kasę trzeba na te serwa wyłożyć a po jednym sezonie to serwa turnigy w niczym nie ustępowały savoxom tyle że kosztowały około stówki za sztukę.

Fajnie że pokazałeś bebechy tego kingmaxa , wygląda zachęcająco a na pewno nie ma się czego czepiać.

Ja mam na razie jedno serwo bezszczotkowe i nie wiem czy to moje błędne odczucie czy serwa z tymi silnikami bardziej dziarsko chodzą , bo serwo porusza kierunkiem z taką dynamiką że łeb urywa , ciekawi mnie czy będziesz miał takie samo wrażenie , miałem różne szybkie serwa 0,9s , 0,11s , 0,13 , ale dynamika tego bezszczotkowego to aż razi po oczach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.