Skocz do zawartości

Naniesienie OSD na gotowe nagranie


kuzynek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Może ktoś jest mnie w stanie nakierować. Nagrywam sobie filmy HD kamerką. Zbieram podstronie aparatury FrSky logi z telemetrii np. wysokość, napięcie, pobór prądu itp. Widziałem na YouTube, że na niektórych filmach HD naniesiona jest na obraz HD telemetria w bardzo dobrej jakości (nie wygląda jak z FC). Są wykresy, zegary, wszystko kolorowe i rastrowe. Czy ktoś zna oprogramowanie, które to umożliwia?

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cię takie coś jak właśnie ostatnio zrobiłem tutaj na filmie:

 

To użyj DashWare http://www.dashware.net/ , na razie jak wyżej testowałem tylko GPS i w tym przypadku położenie drążka gazu. Trzeba sobie tylko odpowiednio zaznaczyć dane z pliku logów (bardzo łatwo) i można je podpinać pod różne wskaźniki które też można konfigurować. Wszystko można sobie fajnie poustawiać, jak na przykład pasek gazu skalibrować na wartości od -1000 do 1000 z wejścia drążka, czy zakresy prędkości itp. Największy problem jest jak dla mnie z synchronizacją, bo o ile można sobie zaznaczyć łatwo punkt startu przy włączaniu logów na nagraniu i z gazem nie było żadnego opóźnienia tak już dane z GPS były opóźnione i musiałem się trochę tym pobawić by trafić. 

 

Pewnie dałoby się też to robić w jakimś Adobe After Effects itp, ale po pierwsze to płatne a po drugie nieco bardziej skomplikowane choć pewnie daje większe możliwości.

 

PS: Ewentualnie oglądałeś filmiki z GoPro, tam dane są automatycznie wplatane w plik filmu z bardzo dużym odświeżaniem (nie tak jak na moim filmie 1Hz dla GPS) i można to nanieść na film oprogramowaniem od GoPro - Quick tylko to też właśnie testuje i widzę, że mimo włączenia GPS oficjalny program tych danych nie widzi choć są :), a program do naprawy tego w pliku aby móc skorzystać z Quick kosztuje $50 więc i tak chyba będę eksportował dane do osobnego pliku i korzystał z DashWare (ale to wakacyjne filmy na razie :P). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DashWare nie działa pod Linux, ale Microsoft od jakiegoś czasu udostępnia maszyny wirtualne z Windows. Zainstalowałem sobie i aplikacja działa. Bardzo rozbudowana i bez poradnika na YouTube sam bym jej nie ogarnął. Chodziło mi właśnie o taką aplikację.

Teraz muszę tylko coś sobie nagrać i zebrać logi. Jak będę miał coś wartego pokazania to na pewno na forum sie pochwałę. Niestety w najbliższym czasie w mojej lokalizacji nie będzie dobrej pogody.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.