Skocz do zawartości

Quadrocopter pomoc w doborze ESC pod konkretną konstrukcję


avatarus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Staram się zbudować qadrocopter, korzystam z poradników w necie (kursy udemy itp).
Robię go na ramie F450, serce to Raspberry pi + Navio2
Używam silników Emax MT2216 810KV, Bateria 3s.
Miałem jakieś stare ESC no name kupione 3 lata temu gdy chciałem składać quadrocopter, ale potem budowa itp i nie było czasu. Teraz już go mam i wracam do projektu.
No więc te ESC co prawda kręciły silnikami ale jeden się już spalił a jeszcze nie wystartowałem nim do końca :)
Proszę o poradę jakie ESC do tego quadrocoptera? Szukam prawdopodobnie 30a (lub inne jakie poradzicie), ale albo jest jakiś straszny problem z dostępnością albo szukam archaicznych modeli.
Myślałem o Emax BLheli 30A ale nigdzie nie mogę ich dostać, same braki magazynowe. Może coś lepszego poradzić ?

Jeśli macie inne sugestie to też chętnie wysłucham.

Zastanawiam się czy nie przejść też już od razu na baterie 4s.
Z góry dziękuje za porady
 

IMG_20200823_115627.jpg

IMG_20200823_115624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bo te regle co chcesz znaleźć to już ciut prehistorii wielowirnikowej jest i dlatego tego nie ma na magazynie. Przy budowie drona sam się dałem na to nabrać kupując cały komplet silników i regli od emax'a. Silniki były spoko ale regle strasznie już stare, protokół oneshot125 jest stary, teraz wszystko idzie po dshot. 

https://www.tojalece.pl/pl/p/ESC-HGLRC-T-Rex-35A-3-6S-BlHeli_32/183

w swoim drugim quadzie mam takie i do tej pory nie mam z nimi żadnego problemu. Na banggodzie się nie opłaca kupować bo są 5 PLN tańsze do tego wysyłka więc czasowo zaoszczędzisz. I masz przekrój od 3S do 6S z lipo ;)

 

Takie moje zdanie ... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie o takie info mi chodziło. Dla was to informacja oczywista, ale nie mając pojęcia o aktualnych technologiach i próbie szukania tego po sklepach tam zawsze starcie reklamują jako rewolucyjną nową technologię (mimo ze nikt z niej już prawie nie korzysta).

Dzięki jeszcze raz, zaraz zamówię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.