Skocz do zawartości

futaba s3150


m5m

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC

Mam kolego 12 szt w F3B/ F3F ASCOT i TANGA

zalety to:

mała grubość 10,8 mm

bardzo mocna przekladnia przy normalnym uzytkowaniu nie do zniszczenia

największy moment

Wady : ???

niektórzy twierdzą że wolne ,osobiście nie zauważyłem

zasilanie max 6V czyli 4 cele albo 5 i stabilizator 6V

 

do następnego modelu też wsadzę te futaby ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy twierdzą że wolne ,osobiście nie zauważyłem

zasilanie max 6V czyli 4 cele albo 5 i stabilizator 6V

 

Kiedyś już był na ten temat wywód. 4 cele to 4,8V a 5 cel to 6V. Napięcia dla odbiorników i serw raczej w takim standardzie jest opisywane. Ostatnio pojawiły się serwa i odbiorniki o napięciu zasilania 7,4V co oznacza że są przystosowane do pracy bezpośrednio z 2s Li-Po.

 

Ja stosuję taką zależność i nic nigdy nie udało mi się usmażyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Kolego naladuj i zmierz 4 cele NiCd po naladowaniu maja prawie 6V, 5 cel ma prawie 7,5V i te serwa potrafia się uszkodzić przy 5 celach. 6V to maksymalne napięcie pracy mierzone na serwie i nie ma co tu zgadywać ile ma 5 cel tylko wykonać pomiar multimetrem. Owszem część serw toleruje napięcia wyższe ,ale bez gwarancji prawidłowej pracy, lecz w przypadku tego serwa producent pisze wyraźnie zasilanie 4 cele !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no z napieciem to ewidentnie jest napisane ze ma być 4 cele i już, ja sam uważam ze najlepsze serwa to jr 368 (mam 11 kiedys jeszcze 4 te wylataly okolo 1500 startow i zadna przekladnia itd nic kompletnie nie padlo, zreszta w reszcie tez ) ale dolar stoi tak wysoko ze obecnie strasznie drogo sie zrobilo, wiec szukam czegos innego, nie wiem ile wylataly twoje serwa ?? padlo jakies?? a predkosc dosc nieciekawa no ale to jeszcze o niczym nie swiadczy na papierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego naladuj i zmierz 4 cele NiCd po naladowaniu maja prawie 6V, 5 cel ma prawie 7,5V i te serwa potrafia się uszkodzić przy 5 celach. 6V to maksymalne napięcie pracy mierzone na serwie i nie ma co tu zgadywać ile ma 5 cel tylko wykonać pomiar multimetrem.

 

A ja zawsze myślałem że napięcie akumulatora czy zasilania podaje się nominalne a nie mierzone kamyczkowym multimetrem :crazy: :lol2:

 

P.S. Akurat to serwo zaleca się zasilać z pakietu cztero-celowego czyli 4,8V. Po co Ci jakieś multimetry? 4 cele to nie 6V!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Naładowany pakiet 4x ni-xx może dochodzić do 6V czyli po 1,5V na celę i to jest niezaprzeczalny fakt.Producenci podają zasilanie 4,8V lub 6V.Jednak świeżo naładowany pakiet 5 x ni-xx osiąga ponad 7V i raczej mam obawy co do podłączenia go do elektroniki w modelu bo nie mam pewności że wszystkie urządzenia je wytrzymają.

 

Jak będę formował pakiet odbiornika to wkleję tu wykresy ładowania i rozładowania z wartością prądu oraz napięcia i sam Marcin sie przekonasz że 4 cele bez problemu osiągną napięcie w okolicy 6V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładowany pakiet 4x ni-xx może dochodzić do 6V czyli po 1,5V na celę i to jest niezaprzeczalny fakt.Producenci podają zasilanie 4,8V lub 6V.Jednak świeżo naładowany pakiet 5 x ni-xx osiąga ponad 7V i raczej mam obawy co do podłączenia go do elektroniki w modelu bo nie mam pewności że wszystkie urządzenia je wytrzymają..

 

Jeszcze raz pomału...

 

Jeżeli producent serwa oznacza je jako zasilanie 4,8V - oznacza że serwo można zasilać z pakietu 4 celowego - przypadek serwa S3150

 

Jeżeli producent serwa oznacza że napięcie zasilania to 4,8V lub 6V - oznacza że serwo można zasilać z pakietu 4 celowego lub 5 celowego - np serwo S3152

 

Zawsze podaje się nominał - Przynajmniej ja tak to rozumiem.

 

Dokładnie takie same oznaczenia stosuje się dla całej reszty innych urządzeń jak akumulatory, regulatory, silniki i inne badziewia. Dlaczego przy serwach miałoby być inaczej?

 

Na dodatek tego:

 

Dla serwa S 3150 oznaczonego do zasilania 4,8V - czyli pakiet 4 cele - producent pisze że nie zaleca wykorzystania 6V! i jednocześnie jest BRAK DANYCH PRZY TYM SERWIE DLA NOMINAŁU 6V!!! Skąd stwierdzenie że maksymalne napięcie to 6V?

 

Przy serwach nie ma oznaczeń od..do np od 4,8V do 6V tylko 4,8V lub 6V. Albo tylko 4,8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zobacz napięcie ładowania tego 4 celowego pakietu ni-mh.

 

qsqasasev7.png

 

Co do zasilania S3150 to podają zasilanie 4,8 lub 6 V i to nie w każdym sklepie.Zresztą nie mam tych serw i nie będę wnikał dalej w szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz napięcie ładowania tego 4 celowego pakietu ni-mh.

 

Kompletnie nie rozumiem - myślałeś że Ci nie wierze czy co? :mrgreen: że ja tego nie wiem?

 

Co do zasilania S3150 to podają zasilanie 4,8 lub 6 V i to nie w każdym sklepie.Zresztą nie mam tych serw i nie będę wnikał dalej w szczegóły.

 

Patrz zawsze strona producenta :)

 

S3150 Slim

FUTM0303

Volts Torque Speed

4.8V 51.4 oz-in. 0.25 sec/60°

6.0V n/a n/a

spacer

Dimensions Weight

1.1 x 0.5 x 0.8 in. 0.78 oz

.

 

Dodatkowo w opisie:

 

SPECS: Speed: .25 sec/60° @ 4.8V

Torque: 51.4 oz-in @ 4.8V

Dimensions: 1.1x.5x.8 in (28x13x19.7mm)

Weight: .80oz (23g)

Power Supply: 4.8V (Futaba does NOT recommend using 6V)

 

np 3152:

 

FUTM0311

Volts Torque Speed

4.8V 69.0 oz-in. 0.22 sec/60°

6.0V 87.0 oz-in. 0.18 sec/60°

spacer

Dimensions Weight

1.6 x 0.8 x 1.5 in. 1.5 oz.

 

dodatkowo w opisie:

 

SPECS: Speed: .22 sec/60° @ 4.8V, .18 sec/60° @ 6V

Torque: 69 oz-in @ 4.8V, 87 oz-in @ 6V

Weight: 1.5oz (42g)

Length: 1.6" (41mm)

Width: .8" (20mm)

Height: 1.5" (38mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Skoro wiedzą że naładowany pakiet ma 6V to dlaczego piszą 4.8 lub 6V?Nie mam zamiaru prowadzić dalej tej dyskusji.Jeżeli miałbym zasilać u siebie z 6 V to napewno przez stabilizator LDO lub impulsowy.Nie stać mnie na eksperymenty i dowiadywanie sie co producent miał na myśli.

 

Co do S3150 to skoro piszą że nie można 6V to chyba nie zdają sobie sprawy z napięcia na naładowanym pakiecie 4 cele.Zanim pakiet kucnie do 4,8V chwila minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku wiedzą o tym doskonale że takie napięcie (6V) posiada w pełni naładowany pakiet odbiornika 4 celowy 4,8V - podawane jest moim zdaniem napięcie nominalne dla danego typu zasilania.

 

Serwo S3150 jest oznaczone dla zasilania tylko 4,8V a dla 6V jest niepolecane! Kamyczek cały czas używa jak pisał tych serw z pakietem 4 celowym. Zgodnie z waszym typem myślenia, interpretacji tego problemu powinien już dawno popalić te serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Heh, podobna sprawa tyczy się nadajników, tam nie przeszkadza napięcie 12,4V na full naładowanym pakiecie, które spada potem do 11,4 a następnie do 10,4V i utrzymuje sie na tym poziomie przez 70% czasu pracy nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam jeszcze cytat z innego sklepu (modele.sklep) tym razem dla odbiornika futaba:

 

Zakres napięciowy pracy : 4,8 - 6 V (4-5 ogniw NiXX lub 2 ogniwa LiXX z limiterem)

 

i dla regulatora Jeti:

 

# Obsługiwana ilość ogniw NiCD lub NiMH : 6 - 10 ( 7,2 - 12 V )

# Obsługiwana ilość ogniw LiPol lub LiIon : 2 - 3 ( 7,4 - 11,1 V )

 

Zasilanie dla nadajnika podawane jest także nominalne, dla odbiorników też, regulatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Swego czasu kupiliśmy w Breta Model 13 serw Sanwa do skrzydeł naszych Jantarów. Parametry podane dla napięcia 4,8V i 6V. Myślałem podobnie: 4 cele i 5 cel. Podobna informacja na JR 368, Hitecach 125, 5125 i innych...Sanwy zasilone 5 celami po 2 czy 3 tygodniach zostały nam 3! Kilka poleciało przy pierwszym włączeniu zasilania, bez obciążenia. Poszły na reklamację. Odpowiedź Breta Model: 6v znaczy 6V a nie 5 cel ! Jeżeli chcemy latać na 5 cel mamy zastosować stabilizator. Reklamacja nieuznana ! 40EU/1szt poszło do kubła...3 które przeżyły służą do dziś.

Informacje tzw: Marketingowe proponuję traktować z przymrużeniem oka !

Podobną wpadkę z myśleniem przeżyłem z JR9, JR9 II czy 9303......

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze jedno wytłumaczenie.

 

4,8V - rozładowany pakiet

6V - full naładowany

 

ale....

 

Wówczas problem w tym że wielu sprzedawców nie wie co pisze lub kompletnie się na tym nie znają.

 

Swego czasu kupiliśmy w Breta Model ... Odpowiedź Breta Model: 6v znaczy 6V a nie 5 cel!

 

Mówisz że sprzedawca rozpatrzył Twoją reklamację? Na podstawie czego? Swojego doświadczenia i znajomości tematu? To jak rozpatrzą taką reklamację Ci co wg Ciebie nie wiedzą co piszą?? Sprzedawca jest tylko sprzedawcą ... nie serwisem zdolnym, uprawnionym do takich ocen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Wówczas problem w tym że wielu sprzedawców nie wie co pisze lub kompletnie się na tym nie znają.

 

Hmm, coraz częściej skłaniam się ku takiej interpretacji...

Co do Brety to możliwe są 2 wyjaśnienia: - nawet nie usiłowali tego wysyłać do Sanwy bo problem jest znany, tzw. chwyt marketingowy; - posiadają taką umowę z dystrybutorem wyrobów sprzedawanych pod marką Sanwy że w zamian za wyższe upusty reklamację rozpatruje sprzedawca i idzie w jego koszty; - inne ?

-Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.