Skocz do zawartości

futaba s3150


m5m

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC

Serwis w 99 przypadkach na sto stwierdzi nieprawidlowe użytkowanie. Ja mam 14 szt S3150 ale zawsze używam 4 cel NiCd i sprawuja sie rewelacyjnie . Za to czytając katalog Futaby odnosze wrażenie że w następnym wydaniu napiszą serwa działają jedynie przy 4.8V i w mikromodelach bez napędu bo lista przeciwskazań jest coraz dluższa i dotyczy coraz większej liczby serw jest to obrona producenta przed wymianą bubli które produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe iż standardy 4,8V i 6V oznaczają jeszcze inną możliwość.

 

4,8V - 4 cele akumulatorków.

6V - 4 szt baterii! (tu nominał wynosi 1,5V na szt)

 

Tak opisuje te napięcia firma Graupner. Wówczas dokładnie to samo musi się tyczyć zasilania odbiornika.

 

Zastanawia mnie czy przypadkiem nie jest to prawidłowa odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Całkiem możliwe iż standardy 4,8V i 6V oznaczają jeszcze inną możliwość.

 

4,8V - 4 cele akumulatorków.

6V - 4 szt baterii! (tu nominał wynosi 1,5V na szt)

 

Tak opisuje te napięcia firma Graupner. Wówczas dokładnie to samo musi się tyczyć zasilania odbiornika.

 

Zastanawia mnie czy przypadkiem nie jest to prawidłowa odpowiedź.

 

To jest właśnie prawidłowa odpowiedź : 4 cele akumulatorów NiCd / NiMh lub 4 cele bateri.

Servo S3150 to jedno z tych gdzie nie wolno przekraczać napięcia 6vV mierzonego na servie (odbiorniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.