Skocz do zawartości

Dym z CA


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem pewne zjawisko. Podczas klejenia balsy z sklejką nalało mi się trochę za ca ale i tak to skleiłem nie odsączając nadmiaru, sklejka strasznie się zagrzała, klej zaczął wrzeć i dymić. Czym to może być spowodowane??

 

To normalne zjawisko. CA podczas zmiany stanu skupienia z ciekłego na stały wydziela ciepło- reakcja egzotermiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa normalna, ale radzę kleić CA w miarę wietrzonym pomieszczeniu i nie nachylać się nad takimi oparami- gdyż są szkodliwe, ja miałem problemy z gardłem po kilku godzinnym klejeniu w pokoju. Ktoś na forum pisał że od oparów coś mu się z oczami porobiło, więc trzeba stosować go ostrożnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kleiłem coś CA i w pewnej chwili kilka kropel z tupki pociekło mi na leżącą na stole rękawiczkę bawaełnianą oblaną gumą "typowy wampirek". Poleciała ładna strużka dymu, a oparki wzniaosły się takie słodkie, że momentalnie oczy się same zamknęły. Przez kilka minut nie było mowy o wejściu do pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo może się tak dziać jak CA dotknie lekko foli ale jej nie wypali tylko lekko zagrzeje ja tak miałem jak składałem wczoraj Yak'a i kleiłem i troche pod folie wleciało i też dymek poszedł i folia była gorąca i troche się podkurczyła :) (ale nie widać tego jedynei an fotce jak duże naświetlenie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.