Skocz do zawartości

Pomiar odległości między dwoma punktami w corelu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czołem!

 

Mam mały problem z Corelem. Chcę zmierzyć odległość między dwoma węzłami.

 

W TurboCad jest coś takiego jak Tools-> Measurement -> Distance. I dajemy sobie na rysunek znaczniki, i otrzymujemy delta x, delta y, distance. Czy ktoś wie jak zrobić podobne pomiary w Corelu? Chodzi mi o wersję Corel Draw 12.

 

Dodam jeszcze, że po wpisaniu w google "Corel pomiar odleglości" nie znalazłem odpowiedzi.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy możesz narysować prostokąt o wierzchołkach w punktach o których mówisz i obliczyć długość przekątnej znając długości boków :) A tak na poważnie, to w toolboxie masz narzędzie do wymiarowania, jest to ostatnia ikonka pod ołówkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I o to wlaśnie chodziło :)

 

Pierwotna wersja Twojego postu pppd nie zawierała tej informacji o tym narzędziu pod ołówkiem, i już zabierałem się do spisywania wymiarów prostokątów :D

 

Dzięki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Corelach jest również narzędzie pomiarowe. Wskazujesz myszą skąd-dokąd a program narysuje sam kreski i wpisze wymiar w jednostkach, jakie ustalisz. Jakiej wersji używasz i w jakim języku? Będę w domu, to podam dokładniej, ale z wersji angielskiej. Znajdziesz też pewnie w Helpie. pozdr

 

Już zajrzałem. W narzędziach z lewej strony, przytrzymujemy lewy klawisz myszy na narzędziu rysowania lini (piąte od góry-freehand tool), rozwinie sie kiilka narzędzi. Wybieramy ostatnie-Dimension tool. Teraz klikamy na rysunku zaznaczając miejsca do zwymiarowania. Program sam narysuje odnośniki do wymiarowanego elementu i wpisze rozmiar w ustawionych w preferencjach miarach oraz ustawioną tam czcionką-krój i wielkość. Chwila ćwiczeń i narzędzie na pewno się przyda w rysunkch technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie to narzędzie wyciągnąć na pasek u góry. Wystarczy kliknąć myszą na ten malutki trójkcik przy narzędziu i po pojawieniu rozwiniętego paska narzędzi złap go myszą i przenieś na górę. Masz wtedy szybki dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.