Skocz do zawartości

Thunter tiger eb4 s2,5


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Posiadam autko rc Thunter tiger eb4 s2,5, silnik dotarty, autko ogólnie dobrze odpala, ładnie wkręca się na obroty ale problem jest taki... jak robię skok na hopie, auto ląduje na ziemi to gaśnie, jak uderzę w bandę to też gaśnie. Praktycznie żadnej przyjemności z jazdy po torze, tylko na płaskim jest ok...

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy płaskim lądowaniu możesz zahaczać kołem zamachowym o podłoże. Przy uderzeniu przodem może się ugina płyta i coś gdzieś blokuje wał. Podłóż jakieś klocki pod dyframi, odpal i uciśnij w okolicy centralnej przekładni. Jak zgaśnie to wiadomo gdzie szukać.

Jak masz ustawione wolne obroty? Na śrubie od przepustnicy czy na gazie? Wolne muszą być ustawione śrubkami. Przepustnica musi się opierać na wkręcie a nie wisieć na dźwigni od gazu.

Może być też nieco ubogo w paliwo albo przy silnym wstrząsie łapie powietrze. 

Warto dać dłuższy wężyk paliwa ze zbiornika do gaźnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy płaskim lądowaniu jest ok, właśnie jak przodem uderzy to gaśnie, muszę sprawdzić łożyska w środkowym dyferencjale, byłem dzisiaj na torze w Wolsztynie i od chłopaków dostałem też parę cennych rad. Obroty reguluję śrubą w silniku, muszę wrócić do ustawień fabrycznych i doregulować silnik. Wężyk też zastosuję dłuższy. Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.