Skocz do zawartości

goldy a prąd


newbie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem - mam pakiecik zakończony goldami 2mm. Czy chcąc zastosować ten pakiet do silnika pobierającego max. 18A, będę musiał odlutować stare złącza i przylutować nowe o większej średnicy? (w innych modelach mam złącza 2mm i nie za bardzo widzi mi się zmiana tych złączy na większe)

Czy wartości podawane przez sprzedających (np. goldy 2mm = max 10A) należy bezwzględnie przestrzegać?

Jak to u Was wygląda - zwracacie uwagę na te ograniczenia?

Czy pozostawienie goldów 2mm grozi uszkodzeniem pakietu albo regulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie wg mnie 2mm nadają się do dwóch cel, 3.5 trzech itd

 

A mógłbyś Maćku zaprezentować jakąś zależność dotycząca np. spadku napięcia na przewodzie (a dokładnie złączu) danej średnicy i danej długości?

Bo dla prądu (natężenia) ta zależność jest znana, a teoria dotycząca napięcia brzmi tak świeżo i nieortodoksyjnie. Zwłaszcza, że przy mniejszych napięciach można by się spodziewać większych prądów w celu uzyskania odpowiedniej mocy napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie pakietu nie ma znaczenia jeśli chodzi o zakres napięć "modelarskich "

jedynym wyznacznikiem jest prąd płynący w układzie . Wartość 20 A można przekroczyć ale będzie powodowało to wzrost temperatury na złączu....tyle teoria a teraz zobaczcie jakimi drutami są nawinięte uzwojenia w silnikach ? nawet niech ma 1,5mm średnicy i jak to się ma do powierzchni złącza takiego golda?

Podany prąd jest prądem bezpiecznym . A idąc tym tropem tranzystor w regulatorze nie powinien wytrzymywac np 30 Amper bo ma za cienkie nóżki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie pakietu nie ma znaczenia jeśli chodzi o zakres napięć "modelarskich "

 

Mam nadzieję imienniku, że wyczułeś ironię w moim poście. Ja to wiem od czasów niegdyś ósmej klasy szkoły podstawowej. A Maciek wygłosił teorię gdzieś pomiędzy chiromancją a homeopatią czyli przynosząca wstyd jego nauczycielowi fizyki.

Mnie także nie zawiodło np. mieszanie herbaty wyłącznie w lewo. Po prostu przedstawiłeś działanie nie mające korelacji z zadanym parametrem, równie dobrze można napisać,że od 20A trzeba stosować zielonego termokurcza na goldzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 20A trzeba stosować zielonego termokurcza na goldzie

przecież trzeba - wszyscy tak stosują raz dałem inny kolor i miałem zakłócenia na drążkach i plus zawsze od lewej się daje -tak słyszałem........ jest pewien portal na literke E gdzie dużo cudów można wyczytać :wink: ale jak dla mnie 5/5 czy jak oni tam mówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

może być i na odwrót ale do góry nogami się źle pianki spija :wink:

ważne tylko by pić po prowadzeniu auta a nie odwrotnie ........

 

oft:

zatrzymał mnie ostatnio patrol policji do rutynowej kontroli . kazali mi zjechać na przystanek autobusowy .

 

policjant> dokumenty ..

ja> prosze bardzo

p> prosic to pan bedziesz o niższy mandat

j> przemilczałem

p>pił pan jakiś alkohol ?

ja> jak prowadzę to nie piję

p> dobra dobra wszyscy tak mówią

j> do mnie ta wycieczka?

p> nikogo innego nie widzę . .....

 

osoby na przystanku > nie pozwala pan sobie na zbyt wiele w obecności świadków ?

p> spier...ć nie wasza sprawa .....

 

 

"Pan" policjant nie wiedział że z racji pewnych koneksji mam jak to mawiają szerokie plecy . Kilka minut później rozmawialiśmy już razem z przechodniami z komendantem

dziś ten "młody szeryf" nie pracuje już w policji . Został zwolniony dyscyplinarnie bo pozwolił sobie również na kilka słów pod adresem przełożonego Tak to jest jak komuś woda sodowa do głowy uderzy...... a wystarczyło być grzeczniejszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.