Jump to content

Wkretaki ampulowe- gdzie ? jakie? e-sky?


erzetjot

Recommended Posts

Do skrecenia jakiegokolwiek modelu potrzebne są klucze albo wkretaki ampulowe, pytanie jakie?

 

wiem że rozmiar to 1,5 ; 2; 2,5; 3 to podstawa, ale które są dobre bo już swoich kilka przekręciłem:/

 

Czy proponowane przez firmę E-sky wkrętaki ampulowe są dobrej jakości ?

 

Jeśli nie, to jakie - podobno niemieckie dobre, ale czy warto kupować w Castorama lub innych podobnych ?

 

Wiem, że to nie właściwe miejsce na tego typu pytanie, ale jednakże do składania Heli używaliście wkrętaków i napewno coś możecie poradzić.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przed kilkoma dniami kupiłem te imbusy E-sky. Sprawiają solidne wrażenie i pierwsze odczucia po dokręceniu kilku wkrętów mam jak najbardziej ok. Nie żal mi tych siedemdziesięciu wydanych złotówek.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Mam dobre doświadczenia z nzrzędziami ręcznymi niemieckiej firmy LUX i amerykańskiej STANLEY, wkrętaki, noże, pilniki, klucze itp. Obydwie marki dostępne u nas, a i ceny "na amatorską kieszeń".

Pozdrowiemia

PP

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat mam do czynienia zawodowo z różnymi narzędziami, także ręcznymi. Według mnie Lux i Stanley (troszkę lepszy) to zabawki dla majsterkowiczów, do sporadycznego używania. Z drugiej strony - jesteśmy przecież majsterkowiczami :).

Chłopakom w serwisie wkrętaki Stanleya wystarczały max na dwa, może trzy miesiące. O klasę lepsze są narzędzia ręczne Wiha (niemieckie) i Irazola (hiszpańskie). Ceny też odpowiednio wyższe.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie z "naszymi" rozmiarami (1.5,2, 2.5,3) w porządnym wykonaniu jest kłopot na rynku

Co prawda to prawda- jedne krzywią się jakby były zrobione z plasteliny a inne rozpryskują się jakby do ich wykonania użyto szkła. Dotyczy to również innych narzędzi, nie tylko imbusów. :/

Link to comment
Share on other sites

Kluczem ampulowym, dokręcamy śrubę kręcąc w prawo, a kluczem imbusowym, kręcąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Nigdy odwrotnie! :D

 

Na poważnie, to problem jest w tym, że stal jest marnej jakości i bez utwardzonej powierzchni, albo klucz jest zahartowany na wskroś i wtedy rzeczywiście pęka niemal jak szkło. Też popełniłem kiedyś ten błąd i zahartowałem w domowych warunkach na wskroś wkrętak. Był kruchy i do niczego. Przy kluczach, szczególnie tych małych wymiarów , to zrobienie tak, aby powierzchnia była utwardzona, a rdzeń ciągliwy to jest potrzebna dobra technologia i zapewne stąd takie ceny markowych kluczy.

 

PP

Link to comment
Share on other sites

cobra napisał/a:

O klasę lepsze są narzędzia ręczne Wiha (niemieckie) i Irazola (hiszpańskie)

 

 

a gdzie takowe mozna dostac?

Ja kupuję w sklepie z narzędziami profesjonalnymi (w Wawie na Bitwy Warszawskiej). Z tym, że za jeden wkrętak gwiazdkowy Wiha płaciłem około 80 zeta. Nie sądze, że to takie narzędzia, jak sprzedawane w markecie.

Nie myślcie, że jestem jakimś snobem i kupuję sobie wkrętaki w takiej cenie. Robi to mój szef, nie do końca będąc świadomym, co do ich wykorzystania :devil:

Prywatnie jednak też staram się unikać badziewia (klucze i wkrętaki z marketów, które ukręcają się przy pierwszym poważniejszym użyciu). Na tych rzeczach nie warto oszczędzać.

 

Wracając jednak do tytułowych imbusów, mają na prawdę wygodne uchwyty. Mam przyzwoite imbusy (komplet Wiha), ale to takie w kształcie L - nie zawsze można nimi sięgnąć i nie tak wygodnie się nimi operuje.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.