Skocz do zawartości

Wkretaki ampulowe- gdzie ? jakie? e-sky?


erzetjot

Rekomendowane odpowiedzi

Do skrecenia jakiegokolwiek modelu potrzebne są klucze albo wkretaki ampulowe, pytanie jakie?

 

wiem że rozmiar to 1,5 ; 2; 2,5; 3 to podstawa, ale które są dobre bo już swoich kilka przekręciłem:/

 

Czy proponowane przez firmę E-sky wkrętaki ampulowe są dobrej jakości ?

 

Jeśli nie, to jakie - podobno niemieckie dobre, ale czy warto kupować w Castorama lub innych podobnych ?

 

Wiem, że to nie właściwe miejsce na tego typu pytanie, ale jednakże do składania Heli używaliście wkrętaków i napewno coś możecie poradzić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam do czynienia zawodowo z różnymi narzędziami, także ręcznymi. Według mnie Lux i Stanley (troszkę lepszy) to zabawki dla majsterkowiczów, do sporadycznego używania. Z drugiej strony - jesteśmy przecież majsterkowiczami :).

Chłopakom w serwisie wkrętaki Stanleya wystarczały max na dwa, może trzy miesiące. O klasę lepsze są narzędzia ręczne Wiha (niemieckie) i Irazola (hiszpańskie). Ceny też odpowiednio wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z "naszymi" rozmiarami (1.5,2, 2.5,3) w porządnym wykonaniu jest kłopot na rynku

Co prawda to prawda- jedne krzywią się jakby były zrobione z plasteliny a inne rozpryskują się jakby do ich wykonania użyto szkła. Dotyczy to również innych narzędzi, nie tylko imbusów. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem ampulowym, dokręcamy śrubę kręcąc w prawo, a kluczem imbusowym, kręcąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Nigdy odwrotnie! :D

 

Na poważnie, to problem jest w tym, że stal jest marnej jakości i bez utwardzonej powierzchni, albo klucz jest zahartowany na wskroś i wtedy rzeczywiście pęka niemal jak szkło. Też popełniłem kiedyś ten błąd i zahartowałem w domowych warunkach na wskroś wkrętak. Był kruchy i do niczego. Przy kluczach, szczególnie tych małych wymiarów , to zrobienie tak, aby powierzchnia była utwardzona, a rdzeń ciągliwy to jest potrzebna dobra technologia i zapewne stąd takie ceny markowych kluczy.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobra napisał/a:

O klasę lepsze są narzędzia ręczne Wiha (niemieckie) i Irazola (hiszpańskie)

 

 

a gdzie takowe mozna dostac?

Ja kupuję w sklepie z narzędziami profesjonalnymi (w Wawie na Bitwy Warszawskiej). Z tym, że za jeden wkrętak gwiazdkowy Wiha płaciłem około 80 zeta. Nie sądze, że to takie narzędzia, jak sprzedawane w markecie.

Nie myślcie, że jestem jakimś snobem i kupuję sobie wkrętaki w takiej cenie. Robi to mój szef, nie do końca będąc świadomym, co do ich wykorzystania :devil:

Prywatnie jednak też staram się unikać badziewia (klucze i wkrętaki z marketów, które ukręcają się przy pierwszym poważniejszym użyciu). Na tych rzeczach nie warto oszczędzać.

 

Wracając jednak do tytułowych imbusów, mają na prawdę wygodne uchwyty. Mam przyzwoite imbusy (komplet Wiha), ale to takie w kształcie L - nie zawsze można nimi sięgnąć i nie tak wygodnie się nimi operuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.