Skocz do zawartości

Ladowanie lipoli


mkilly

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli dobrze sie przyjrzałem tej ladowarce to wydaje mi sie ze krokodylki zalozone sa na wtyczki bananowe, wiec lepszym rozwiazaniem (od golych kabli ) byloby zastosowac z jednej strony gniazdo bananowe a z drugiej taka koncowke jak pokazales na zdjeciu wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

"Krokodylki" nie sa zalozone na wtyczki "bananowe". Sa polutowane z kablami. Dzieki za wszystkierady i cierpliwosc. pozdrawiam

 

P.S. Powiem szczerze, ze mam sporo obaw przed oblotem Toto 0 wprost az mi sie nie chce tego robic w obawie przed rozwaleniem modelu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Powiem szczerze, ze mam sporo obaw przed oblotem Toto 0 wprost az mi sie nie chce tego robic w obawie przed rozwaleniem modelu

Po pierwszym locie bedziesz zalowal, ze tyle czekales z oblotem - glowa do gory - samolot tez:)

A nawet jak ubijesz kreta to wtedy bedziesz modelarzem pelna geba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam kilka pytań :1. Czy do ładowania lipoli potrzebny jest balancer?

Nie wiem czy wybrać ładowarkę z balancerem czy bez .

2.Czy zasilaczem 12V 300mAh zasilę te ładowarki ? (http://www.nastik.pl/ladowarka-balanserem-c3lp-brak-p-1248.html)

(http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1549,ladowarka-ek2-0851-esky)

Dzięki za odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie ładowarki z linku posiadają wbudowany balancer

Ale zemnie gapa:D Myślałem , że ta z modelarni nie ma :D

 

zasilic moze i zasilisz ale wydolnosc pradowa jest za mala... poszukaj czego typu 12V 5A... wystarczy do wiekszosci zastosowan.

 

Aha czyli o wykorzystaniu ładowarek od ni-mh jako zasilaczy można zapomnieć...

 

 

A jeszcze jedno :

poszukaj czego typu 12V 5A.

Czy ta ładowarka z mpodelarni będzie mogła obsłużyć taki mocny zasilacz ? Czy on wepchnie jej te 5A czy pobiera tyle ile potrzebuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta ładowarka z mpodelarni będzie mogła obsłużyć taki mocny zasilacz ? Czy on wepchnie jej te 5A czy pobiera tyle ile potrzebuje ?

 

To nie ładowarka "ma obsłużyć zasilacz" tylko zasilacz ma "obsłużyć ładowarkę". Ładowarka pociągnie z zasilacza tyle prądu ile potrzebuje chyba, że zasilacz będzie zbyt słaby. Jak będzie mocniejszy niż wymaga to urządzenie, które ma zasilić, to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam , jak długo naładowane na max. pakiety lipol mogą leżeć na półce nie używane ?

Na długi okres wiem , że się je ładuje w 60% .

 

Mam pakiety zippy2200mAh, 20c, 3s1p

Poradźcie mi jaką wartość ustawić w ładowarce w menu ustawiania max. dostarczanej energii ? 2200mAh ustawić , czy (jak zalecają w instrukcji ładowarki o 15 więcej niż nominalna pojemność) 2530 mAh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.