Skocz do zawartości

Ladowanie lipoli


mkilly

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
spadek napięcia w dół .

A gdzie by miało spadać? W bok :shock: :?: :devil: :wink:

Chyba udzieliło mi się "czepiactwo". Niedawno obejrzałem sobie dla przypomnienia "Nic śmiesznego" i to ta scena w windzie wywołała u mnie skojarzenie :wink: .

Sorry za mały OT ale nie mogłem się powstrzymać :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skubany ma rację...... :twisted: :mrgreen: pewnie też mu się oliwa w kaganku oświaty kończy ...... coś mi tam świta w głowie w kwestii tego działu ale czasu brak może w końcu urodzę..

To dotyczy wcześniejszego wpisu? Jeśli tak to ujawnię że oliwa już dawno się wypaliła i teraz jadę na erzatzach :devil: . Pod ręką był tylko ŁT43, a ten skubaniec jakiś taki trudnopalny :cry: ;D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa trochę zeszła na manowce.

 

Trzeba sprawdzić czy:

- napięcie na prostowniku odpowiada temu które potrzebuje ładowarka,

- prostownik poda wystarczający prąd aby zasilić łądowarkę, różne ładowaki potrzebują nawet ponad 10 A a chińskie prostowniki kończą się na 4A, zresztą mało który prostownik ma możliwość "dawać" duży prąd.

- jaki jest przebieg napięcia na wyjściu prostownika, powinno być stałe, najlepiej stabilizowane. Jak to sprawdzić ? Oscyloskopem ? Nie ma ? Proste prostowniki mają tylko mostek Gretza, albo jeszcze "lepiej" tylko jedną diodę, wtedy masz przebieg jednopołówkowy z przerwą na pół okresu. Ja bym dał prosty stabilizator a jakiegoś zestawu AVT albo dobry kondenstaor elektrolityczny (lub więcej) i może załatwi sprawę, kondenstator podłącz równolegle ( + do +, - do -), tak jak się mieży napięcie voltomierzem., czym kondensator będzie miał większą pojemność, na wyjście napięcia będzie bardziej stabilne, patrz lepsze dla ładowarki. Kondensatory można wymontować z jakiś starych urządzeń któe masz napewno w piwnicy, najlepsz takie z jakiś lampowych cacek, tam to dawali kondziory :)

- przy kondensatorze należy sprawdzić jego paramerty, czy się nada na napięcie 12 V czyli musi być taki minimum na 25 V, i jakąś duzą pojemność, w przybliżeniu czym większy tym lepszy (rozmiarem też). Kondensator elektrolityczny powinien wygładzić przebieg, może nie idealnie ale może tanim kosztem ładwarka zaskoczy.

- Przed podłączeniem łądowarki należy po operacji z kondensatorami sprzwdzić jeszcze napęcie pod obciązeniem i bez, podłącza zarówkę samochodową i zobacz czy będzie odpowiadało i bez zarówki, bez obciązenia będzie więcej ale nie na tyle zeby nie spalić łądowarki, pewnie będzie 13,8-14,5 a bez z 18-19 V. Tak obstawiam.

- Idealnie było by zamontować układ stabilizacyjny, prosty, z zestawu, na odpowiedni prąd !!! i gra muzyka

 

To po krótce, jeśli często tego masz zamiar używać i masz do zainwestowania jakies 30-50 złotych sprzedz zestawy stablilizatorów AVT, wystarczy polutować i podłączyć i działa, a jak nie to poszukać schematu i na pająka coś polutować, koszt 20-30 zł tak na oko.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje ze trochę się rozjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgadza sie "troche [pomyslu nie boli" tylko ja nie spotkalem sie z zasilaczem do monitorow a trudno jest wymyslic cos o czym sie nie wie. Ale to tak na marginesie. Podsumowujac:

Czy do tej ładowarki:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=452

bedzie pasował ten zasilacz:

http://allegro.pl/item517798739_nowy_zasilacz_do_monitorow_lcd_12v_4a_gw_fvt_expp.html

 

Rozumiem, ze przy takim zasilaczu nalezy odciac orginalna koncowke i wpiac sie "krokodylkami" z ładowarki. Z elektryka naprawde u mnie srednio :( A nie chciałbym czegos spieprzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkilly, jesteś z opola a sklepów elektronicznych tam na pewno nie brakuje . Zobacz najpierw na miejscu zamiast kupować poprzez sieć i płacić za przesyłkę . wtyczki wcale nie musisz obcinać bo gniazda do takich wtyczek są powszechnie dostępne - wystarczy dolutować kabelki i działasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec spróbuje zrobic takjak radzisz. Czyli mam przylutowac kabelki do koncowki zasilacza. Bieguny tak jak na zdjęciu. I do tegoprzylutowac gniazdo?? Tylko nie bardzo wiem jakie.Taladowarka ktora mam jest na "krokodylki" wiec moge nawet sie wpiac do tych przylutowanych kabli,prawda??Chce to zrobic porzadnie ale musze sieporadzic bo naprawde nie wiem jak :(

 

 

121uzkl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie jak wskazał przedpiśca :mrgreen:

jeśli będziesz lutował kabelki zrób jeden krótszy kilka cm od drugiego - nie ma ryzyka ze akurat trafią na siebie gdyby wypadły z ręki

 

gniazdo na zdjęciu prawdopodobnie posiada wyłącznik (trzeci styk)a topologia tych gniazd bywa różna . Plus występuje na pewno tam gdzie zaznaczył kolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.