Skocz do zawartości

pare pyań na początek od nooba


czar1994

Rekomendowane odpowiedzi

witam to jest mój pierwszy post :)

kiedyś zajmowałem się modelarstwem i postanowiłem sobie przypomnieć te piekne czasy. Na sam początek narzuca mi się pytanie czy te aparatury się nadają:

http://allegro.pl/item523467494_aparatura_sterujaca_graupner_d8_w_super_stanie.html

http://allegro.pl/item516335097_nadajnik_6_kan_ccpm_mode_1_z_odbiornikiem.html

http://allegro.pl/item521664413_mc_10_plus_dodatki.html

moim zdaniem najbardziej się nadają graupnery. czy wszystkie odbiorniki serwa i kontrolery mają takie same wtyki? lepiej kupić szybowiec rzutek i przerobić go na rc? czy na początek te samoloty się nadają http://www.gorzow.mm.pl/~mati1988k/modelarstwo/depronplan.html

kupić robiony samolot czy złożyć samemu? czy plany na tej stronie są godne polecenia

http://www.profili2.com/eng/plans.asp jak tak to które.

oczekuje na sensowne odpowiedzi, za wszystkie dziękuje, mam na razie na stanie 350 zł do wydania lecz z dnia na dzień fundusze rosną :D jestem otwarty na propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam , wedlug mnie jak masz trzy i pol stowy ichcesz zaczac latac to kup model sky lady tyle wlasnie kosztuje imasz wszystko co potrzebne do lotu czyli silnik aparature akumulator no i platowiec motoszybowca . a jak mowisz ze fundusze rosna to bedzie za co przerabiac ,czy naprawiac .Za taka kase to nie zaszalejesz , atym modelem mozna nauczyc sie latac . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) witamy w gronie chorych na punkcie modelarstwa.

Zdecydowanie aparatura nr 3 !

 

Aparatura 1 Jest posrednia za taką cenę się nie opłaca

Aparatura 2 posiada zakazane pasmo 72 mHz które jest używane przez wojsko. :roll:

 

Samolot lepiej zrób sam będziesz mógł się cieszyć ze to poleciało poszukaj RWD 5 by Skazoo , zefirek, toto 0 od motylastego :mrgreen:

 

Lecz musiał byś trochę jeszcze kasy pozbierać bo za samą aparaturę 290 zł (opcja kup teraz )

+ kupno osobno dobrej elektroniki coś koło 250 -350 zł

 

Lub jeżeli kupować to focus, nemo, skylady, easy star (tu też trzeba kupić elektronikę osobno) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za szybkie odpowiedzi :) rozważam kupienie sky lady gdyż wygląda przyzwoicie i jak by mi sie już znudziła to bym mógł wyciągnąć z niej bebechy i zrobić coś własnego. rozważam też opcje kupienia aparatury ale raczej nr1 gdyż zostanie mi jeszcze trochę kasy na serwa silnik i materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub jeżeli kupować to focus, nemo, skylady

 

Miałeś te modele i latałeś nimi skoro tak polecasz? Wg.mnie jeden jest gorszy od drugiego, czyli oba niewarte swej kasy.

 

Co do radia to lepiej uzbierać na choćby coś 4 kanałowego lub lepiej 6 kanałowego. Taka aparatura starczy na lata.

 

Model to najlepiej zrobić samemu, a nie kupić. Jeśli już kupić to jakieś : multi ,easy glidera lub nawet easy stara.

Modele to już mniejsza kasa. Najdroższa jest elektronika i warto inwestować w dobrą.

Kupowanie taniego i jakościowo kiepskiego zestawu mija się z celem bo za chwile będzie znów trza kupić radio itd... bo tamto za słabe.

 

Myślę że trzeba uzbierać przynajmniej z 600zł na elektronikę i potem szukać modelu lub go zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Lub jeżeli kupować to focus, nemo, skylady

 

Miałeś te modele i latałeś nimi skoro tak polecasz? Wg.mnie jeden jest gorszy od drugiego, czyli oba niewarte swej kasy.

 

Miałeś te modele, latałeś nimi że je tak odradzasz??

 

Latałem NEMO i bylem z niego bardzo zadawolony i z moge go spokojnie polecic...

 

PS. Jesli mozesz to podaj lepszy model (RTF) w tej cenie do kupienia w polskim sklepie

 

Na UH jest kilka modeli w dobrych cenach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg. mnie to najgorsze samoloty w tej cenie, które nie są warte nawet połowy tej ceny ;-)

 

A według mnie PC Focus jest dobry kolega na lotnisku taki ma i sobie chwali silnik 3F inrunner (jak do pylonów), serwa GWS pico 10, odbiornik Hitec, akku lipol. I model dobrze lata, chyba że chodzi ci o zestaw RTF to do **** przy 3 locie wypiął się snap z SW i model zwalił się na ziemie potem silnik padł spalił się regulator. Wspomniany wyżej kolega odstawił modle na strych jak zobaczył że my też latamy "odkurzył" stary model wsadził dobrą elektronikę i lata jak marzenie, pięknie szybuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo ze w RTF'ach są silniki szczotkowe (mają tendencję do szybkiego wycierania swoich szczotek) najlepiej to było by zrobić jakiegoś RWD, Zefirka lub toto 0 i kupić elektronikę :mrgreen:

Silnik bezszczotkowy

Serwa TP 90 bądź chińskie HXT 900

Regulator Jakiś 25A - 30A

pakiet Li-po 1350mAh 3S

Odbiornik jakiś co najmniej 4 kanałowy :P

 

Aparatura tu już wybór do ciebie należy E-sky 50 zł lub już coś z komputerem np Optic 6 lub Optic 6 sport :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg. mnie to najgorsze samoloty w tej cenie, które nie są warte nawet połowy tej ceny

Latałeś?

czy tylko tak piszesz?

Nemo mam od dawna i chwale.

Przerobiony na 3F.

I na pewno nadajnik, serwa , odbiornik sa lepsze w nim niz w SL i daja sie potem wykorzystac w innych modelach.

Dodatkowo kabel do symka w komplecie.

Jesli chodzi o Nemo to polecam. Bardzo przyjemnie się nim lata zwłaszcza na 3f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemo jest dobrym wyborem. Ludzie go chwala.

Co do pozostalego duetu Sky Lady i Focus to polecam Focusa.

I zeby nie bylo, mialem obydwa.

jzeli masz wiecej kasy niz 350 zł, to aparatura osobno, silnik, pakiet, regulator i serwa beda cie kosztowac ok 200 zł, i do tego model zrob samodzielnie, albo kup komplet czesci zamiennych od Focusa za 115 zł (skrzydlo, kadlub i stateczniki). ale to ju sie zrobi 700 zł, no i jeszcze trzeba to umiec poskladac. Jak nie umiesz to bierz Nemo, albo Focusa, lataj i ciesz sie zyciem. Malo kto ma cierpliwosc zeby czekac miesiacami na pierwszy lot.. ja tez na poczatek kupilem RTF, a potem go sobie poprzerabialem.

 

baxter

 

P.S.

Easy star jest solidniej wykonany ale moim zdaniem za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze opcje wyprosić od rodziców paru groszy i nasunęła mi się taka aparaturka http://allegro.pl/item521011147_hitec_flash_5_sys_x_zestaw_przesylka_0zl_gratis.html i bym jeszcze trochę kasy pożyczył i kupił bym jakiś silnik i regulator i by można było robić już coś fajnego. czy taka opcja jest dobra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.