Skocz do zawartości

pare pyań na początek od nooba


czar1994

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
To Ty czytaj.... to była jedna z opcji nie było napisane co czar1994, wybrał. Przepraszam bardzo za OT.

 

Ja czytam !!! To Ty się zastanów co ty piszesz skoro wyżej podaje link do Flasha 5 (produkt Hiteca) to wiadomo ze pisząc kupiłem Hiteca to ma na myśli tego Hiteca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo kto ma cierpliwosc zeby czekac miesiacami na pierwszy lot..

 

A ja się właśnie do takich zaliczam, modelarstwem (a właściwie czytaniem czasopism tematycznych, bo nie imałem wtedy komputera) zajmuję się od 2 lat. Teraz mija 3 rok a ja mam dopiero aparaturę, odbiornik, serwa i model. Ale planuję oblot na wiosnę a najpóźniej na lato (wakacje). No cóż jakoś trza żyć, na szczęście jest symulator i już wykonuje pełne 3D, to mam nadzieje że szybko nie rozbije modelu.

 

PS: nie kłóćcie się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace idą na przód... wydrukowałem dzisiaj plany RWD5 i okazało się że ten samolot będzie 2-3x większy niż sobie wyobrażałem :D i mam 2 opcje:

1.kupić depron w http://www.rcabc.com/index.php?cPath=12_43 lub podobnym

2.zamówić wycięcie części u jakiegoś "plastikowca"

jeżeli opcja 1 będzie lepsza to ile i czego kupić (balsa, sklejka, depron)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie ile by kosztował osprzęt do takiego cuda...

Myślałem nad kupnem nemo, ale samemu moge sobiecoś takiego zbudować a koszt tego nie powinien przekroczyć 100 zł. i teraz moje pytanie czy w zakładanej cenie 250 zł (350 cena nemo - 100 cena modelu) jestem w stanie kupić kompletną elektronikę która będzie wyższa klasą niż ta przy nemo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle to wiem narzazie przeglądam strony i znalazłem coś takiego

 

Nadajnik EK2-0406 6 kanałów-86,00 zł

OdbiornikEK2-0420 6 kanałów-44,00 zł

Serwo EK2-0508 - E-Sky--------24,00 zł ( razy 3 bo planuje zrobić klapy )

silnik RAY CD2830/12----------- 49,00 zł

 

do tego jakiś regulator bateryjki i parę innych bajerów i będzie ładna suma

 

czy jakiś inny zestaw ?

bede wdzięczny za wszystkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no aparatura doszła mi... wygląda bardzo ciekawie. a wręcz byłem zaskoczony jej funkcjami ;d teraz studiuje instrukcje obsługi. teraz tylko czekać aż ojciec będzie mógł mnie zawieść do miasta i kupić zabawki;d jeszcze brakuje mi regulatora i silnika. jakie mi polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobak: Jak ten RWD ma byś twoim pierwszym modelem to nie kombinuj z klapami. To jest dosyć wolny model. Jak chcesz wersję z lotkami to przydałyby się 4 serwa. Żeby zrobić lotki na jednym będziesz musiał trochę pogłówkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to planuje zrobić 2 skrzydła jedno z drugie bez... a dowiadywałem się jakiej ceny są materiały deprom 6mm w castoramie jest pakowany po 6m2 i kosztuje w granicach 30 zł natomiast ten 2mm po 16,5 i kosztuje 52 zł. Depron 6mm można kupić w modelarniach ale tego 2m nie da rady, a taka ilość to jak bym otwierał hurtownie tych rdw5 :D

 

a co do elektroniki zaraz wsiadam w samochód i jadę na Łukasiewicza 16 w Poznaniu i mam nadzieje że tam mi doradzą i stworzą jakiś kosztorys... oczywiście nie omieszkam go zamieścić tutaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle to wiem narzazie przeglądam strony i znalazłem coś takiego

 

Nadajnik EK2-0406 6 kanałów-86,00 zł

OdbiornikEK2-0420 6 kanałów-44,00 zł

Serwo EK2-0508 - E-Sky--------24,00 zł ( razy 3 bo planuje zrobić klapy )

silnik RAY CD2830/12----------- 49,00 zł

 

do tego jakiś regulator bateryjki i parę innych bajerów i będzie ładna suma

 

czy jakiś inny zestaw ?

bede wdzięczny za wszystkie sugestie

 

Sprawdź, czy Nadajnik nie jest przeznaczony do smigłowców (ograniczony zasięg, brak możliwości wyłączenia mikserów). Szukaj najlepiej wersji z literką A po numerze. Jest nieco droższa.

Ale osobiście radziłbym ci poczekać, dozbierać i kupić coś naprawdę porządnego, nawet 4-ro kanałowego.

Apki E-sky są strasznie słabe jakościowo. Bardzo dużo zakłóceń, mały zasięg, częste wariacje elektroniki (samostartujący silnik, trzepoczace serwa itd).

Serwa E-sky też są dalekie od doskonałości. W dodatku to tanie serwa cyfrowe, co przekłada się na zwiększony apetyt na prąd (krótszy lot). Poszukaj Tower Pro SG90 lub SG 91.

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=467

 

Osobiście, do pierwszego modelu, lekkiego i powolnego poleciłbym taki silniczek:

http://www.emodel.pl/esklep/tower-241009-p-21.html

 

Choć pewnie mnie zaraz zbiją za to. :wink:

Ale te silniczki sa tańsze i mają mniejszy apetyt na prąd - a to wymaga tańszego regulatora i mniejszego pakietu zasilającego. Zaś w razie krasy, ewentualna awaria nie boli kieszeni tak bardzo, jak droższy osprzęt.

 

Serwa możesz kupić 4 i zrobić dwie wersje skrzydła (wymienne) jedną z lotkami, z serwem na każdą lotkę i połączone kablem typu Y.

Drugą bez lotek, ale ze sporym wzniosem - sterowany tylko dwoma serwami - kierunek i wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.